Ново пребарување

Држава :

Турска

Област:

Анталиа

Ресорт:

Лара

Аеродром:

10 km

Услови на сместување

Сместување со миленичиња:

Не е дозволено

Соби за особи со посебни потреби:

4 стандард соби

Соседни соби:

Нема

Соби за не- пушачи:

Пушењето не е дозволено во соби

Детали за поставеност во соби за лица со посебни потреби:

Има специјално опремени соби на  први  кат (ширина на вратата 93 см, ширина на вратата на балконот 75 см, ширина на вратата на лифтот 90 см, мијалник на висина од  81 см. Можност за изнајмување на инвалидска количка (депозит од 50 евра ) Прием во ресторани, базени и  на плажа со удобен пристап за инвалидски колички.

Плажа

Крпи за на плажа:

Бесплатно

Лежалки  на плажа:  

Бесплатно

Лежалки –душеци:

Бесплатно

Дрвена платформа:

Достапен

Чадори  за сонце:

Бесплатно

Плажа:

Песочна  со ситни камчиња.

Влез во море:

Песочна  со ситни камчиња

Comments:

Во зима, плажата не работи. На почетокот и крајот на летната сезона, отворена е според  временските  услови.

Забава           

Дискотека:

Бесплатна

Вечерни активности:

Вечерна забава со музика.

Дневни активности:

Дневни забавни активности со програма.

Детали:

Во зимската сезона: тивка анимација, музика во живо (неколкупати), диско.

Инфоструктура

Амфитеатер:

Достапно

Киносала:

Бесплатно

Лекар:

Се наплаќа

Менувачница:

Достапно

Бербер:

Се наплаќа

Перална:       

Се наплаќа

Бутици:

Достапно

Хотелот ги прифаќа:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Рента Кар:

Се наплаќа

Игри на колмпјутер:

Бесплатно

Интернет кафе:

Бесплатно

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Доктор  на барање.

Услуги за дечиња

Детско  креветче:

Бесплатно

Детско столче за хранење:

Достапно

Игротека:

Достапно

Мини клуб:

Достапно(отворена игротека )

Базен:

Достапно

Градинка:

Бесплатно

Изнајмување на количка:

Бесплатно

Дадилка:

Нема

Детали

Мини-клуб за деца од 4 до 12 години, работно време 10:00 - 17:00 часот.Детски базен 30 кв.м., длабочина 40 цм.Мини-диско.Изнајмување на детски колички со депозит, 50 евра (количината на колички е ограничена).Надворешни и затворени игралишта (во зависност од временските услови).Во главниот ресторан можете да користите блендер, микробранова печка и грејач за храна за бебиња.Луна парк (бесплатно): работно време од 19:30 до 21:30 часот: гондола, тркало на ферибот, со жетони возење  автомобили. Луна паркот е отворен од средината на мај до крајот на летната сезона (според временските услови).

Базени

Загреан базен:

Достапено

Затворен базен:

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапни

Детали за  базени и тобогани:

Има 2 отворени базени со свежа вода, без греење, површина е 2 320 квадратни М., 312 квадратни М.1 детски базен со површина  од 30 кв.м.1 базен  со тобогани  на  вода (без греење) 309 кв.м.1 затворен базен со свежа вода (загреан за време на студената сезона), 135 кв.м.7 тобогани за вода со  работно време 10:30 -12: 30 и од 13:30 - 17:30.ч Отворените базени и тобогани не работат во зимската сезона. На почетокот и на крајот на летната сезона, отворените базени и слајдови работат во зависност од временските услови.

СПА

Амам:

Бесплатно

Џакузи:

Бесплатно

Парна бања:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Масажа:

Се наплаќа

Спорт

Билијард:

 Се наплаќа

Куглање:

 Се наплаќа

Нуркање:

 Се наплаќа

Теретана:

Бесплатно

Тенис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

 Се наплаќа

Детали:

1 тениско игралиште, со бесплатно осветлување навечер (со резервација), опрема за тениски игралишта (со кауција), тениски лекции (се наплаќа).

ХРАНА & ПИЈАЛОЦИ

Појадок 07:00 - 11:00

Доцен појадок  10:00 - 11:00

Ручек 13:00 - 14:30

Вечера 19:00 - 21:00

Midnight Snack 20:00 - 02:00

***A la Carte (турска, рибна, италјанска, суши, кинеска, јапонска, мексиканска кујна).

БАР

Лоби бар (пијалоци),

Спорт и снак бар (храна и пијалоци),

Витамин бар,

Бар на плажа,

Бар во базен,

Диско,

Снак бар.

***Алкохолни пијалоци не се служат за гости помлади од 18 години.
***Алкохолните пијалоци не се служат во шишиња и не се служат за појадок.

Ultra All Inclusive  УСЛУГИ

Појадок, доцен појадок, ручек, вечера, локални алкохолни пијалоци, без-алкохолни пијалоци и некои увезени пијалоци, минибар (се полнува секој ден со пиво, cola, фанта, газирана и негазирана вода, чоколада, чипс), сеф,

A la Carte (еднаш бесплатно, со претходна резервација),

тениско игралиште (со резервација), опрема за тенис (со доплата), турска бања, парна бања, фитнес, Table tennis, одбојка, пикадо, аеробик, аквапарк, базени, детски базени, игри во базени, Jacuzzi, гимастика, анимација, натпревари, ноќни програми, кино,

Luna Park, музика во живо (во одредени денови), диско, мини клуб, детско игралиште, лежалки, чадори, пешкири, интернет во собите и во лоби.

УСЛУГИ КОИ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО Ultra All Inclusive КОНЦЕПТОТ

Телефон, факс, спортови на вода, козметички салон, клеопатра турска бања, Jacuzzi во СПА, масажа, гејмерска соба, некои увезени пијалоци, спортови на вода, пилинг, шопинг центар, 24ч услуга во соба, доктор.

 


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.