Ново пребарување

ХОТЕЛ: SEAMELIA BEACH RESORT HOTEL & SPA

АДРЕСА: EVREN MAHALLESİ 24 NO LU SOKAK NO:9, 07623 EVRENSEKİ - MANAVGAT - ANTALYA

ТЕЛЕФОН: +90 242 777 00 02-07 pbx

ФАКС: +90 242 777 00 01

КАТЕГОРИЈА: 5*

ДАТУМ НА ОТВОРАЊЕ: ЈУНИ 2011

КОНЦЕПТ: All Inclusive

WEB: www.ameliabeachresort.com /www.ameliahotels.com

E-МАИЛ АДРЕСА: info@ameliabeachresort.com

ЛОКАЦИЈА                    

До најблискиот аеродром: 45 км

Најблискиот град: Манавгат 10 км

Најблиското село: Side Centrum 07 км

Bunk bed rooms ( 45 rooms )

СОБИ

Вкупно има 300 соби: 245 стандардни соби, 45 соби со морнарски кревети и 10 фамилијарни соби.

Стандардни соби - Сите соби се 35м² со паркет. Во собите има 2 единечни кревети и еден тросед, централна климатизација (во одредени часови), ТВ, телефон, телефон во бања, мини бар, WC, туш кабина, фен за коса, дигитален сеф и балкон.

Соби со морнарски кревети - Поголеми од стандардните соби, овие соби имаат еден француски лежај и еден морнарски кревет, централна климатизација (во одредени часови), ТВ, телефон, телефон во бања, мини бар, WC, туш кабина, фен за коса, дигитален сеф и балкон.

Семејни соби - Собите се 50м². Има 2 одделни соби со поврзна врата и 2 одделни купатила. Во едната соба има еден француски кревет, а во другата соба 2 единечни кревети, централна климатизација (во одредени часови), ТВ, телефон, телефон во бања, мини бар, WC, туш кабина, фен за коса, дигитален сеф и балкон.

Интернет

Бесплатен интернет во лоби до 50 MB, а во други области на хотелот интернетот е со доплата.

ALL INCLUSIVE

All Inclusive концептот е од 10:00 до 24:00. Сите локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци се

вклучени во цената. Во дискотека сите алкохолни и без-алкохолни пијалоци се со доплата.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

Главен ресторан

Појадок, доцен појадок, Ручек, Вечера (Мени за деца и диетален мени достапни).

A’la Carte ресторани

Турска, италијанска, рибна и кинеска кујна. Гостите можат да употребуваат еден ресторан неделно бесплатно, со претходна резервација.

Слаткарница

Различни видови на торти и колачиња се служат дневно со чај и кафе.

Бар

Лоби бар, Snack бар Pool бар, бар на плажа, диско бар (со доплата), Room Service

Услуга во соба

24ч достапна - со доплата.

БАЗЕНИ

Лежалки, чадори и пешкири бесплатно. Втора промена на пешкирот е со доплата.

ПЛАЖА

Хотелот е директно на плажа, лежалките, чадорите и пешкирите се бесплатни.

СПОРТ И ЗАБАВА

Анимација

Програмата на анимација е на турски, германски, англиски и руски јазик. Амфитеатарот има

капацитет од 1000лица. Секојдневните активности вклучуваат анимација за деца, аеробик,

гимнастика, пикадо, table tennis и одбојка на плажа.

Диско

Влезот во Диско е бесплатен, но сите пијалоци (алкохолни или безалкохолни) се наплаќаат.

Тинејџери под 18 години не се дозволени во диско. Диското е отворено само во одредени денови.

СПА-ЦЕНТАР

Турски Хамам: Бесплатно

Сауна: Бесплатно

Фитнес сала: бесплатно

Третмани за лице: со доплата

Масажа и пилинг: со доплата

ДРУГИ УСЛУГИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ

Дадилка (потребна резервација), доктор (одредени часови), изнајмување автомобил, фризер,

перење, мини-маркет, спортови на вода (на плажа) и свежо исцедени сокови од овошје.

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Домашните миленици не се дозволени во хотелот.

Сите гости мора да носат хотелски алки.

Алкохолните пијалоци не се служат на гости помлади од 18 години.

Хотелот може да го промени работното време според временските услови или од други причини.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.