Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Лара

Аеродром:

10 км

Услови за сместување

Домашни миленичиња:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

9 соби (Be Trendy / Поглед на копно)

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатно.

Лежалки:

Бесплатно.

Душеци:

Бесплатно.

Чадори:

Бесплатно.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Приватна песочна плажа со камчиња.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерни шоуа, музика во живо во одредени денови од неделата.

Дневни активности:

Анимациони спортски програми, игри во базен.

Детали:

Пијалоците во дискотека се вклучени.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Кино:

Достапно.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Банкомат:

Достапен.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет корнер:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Медицинска услуга (во одредени часови). 
Можно е да се изнајми и инвалидска количка со депозит од околу 50 евра.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до 12 години. Детско кино, мини диско, забавен парк, диносаур парк, игри со аниматори.
изнајмување на бебешка количка со депозит од околу 5 евра.
Аква базен со 7 тобогани за деца и површиона од 1007 м2.
Спреј Екшон (базен за деца со забава и анимација) со површина од 262 м2.
Детски базен на затворено со длабочина од 40 цм и површина 15 м2.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

Голем базен на отворено: длабочина 1.40 м, површина ​​1690 м2.
Семи-Олимписки базен: длабочина 1.40 м, површина 1490 м2. 
Греен базен на отворено: длабочина 1.40 м, површина 800 м2. 
Базени на отворено: длабочина 1.40 м - 1.00 м - 0.60 , површина од 1050 м2. 
Воден парк (9 тобогани за возрасни): длабочина 1.20 м, површина 323 м2. 
Џакузи: длабочина 1.10 м, површина 38 м2. 
Базен на затворено: длабочина 1.40 м, површина 312 м2. 

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

Би Фит (Пилатес, бодибилдинг, кардио, истегнување - бесплатно). 
6 тениски игралишта, осветлување бесплатно, реквизити со депозит, часови со доплата.

Ultra All Inclusive

Појадок, доцен појадок, ручек, вечера во главниот ресторан (бифе).

7 A la carte рестораните се еднаш бесплатно од целиот престој (со резервација). 

Локални алкохолни и без-алкохолни пијалоци и некои увезени алкохолни пијалоци, свежо исцедени овошни сокови.

Минибарот се полнува дневно со пиво, вино, вода, чипс, леден чај, сок, чоколада, млеко, кола, фанта, минерална вода.

Сеф во соба, 6 тениски терени, тениска опрема (со депозип), Table tennis, пикадо, аеробик, гимнастика, кино.

Амам, сауна, парна бања, фитнес центар, Jacuzzi, relax базен за возрасни (+15год.)

Чадори, лежалки и пешкири (во зависност од временските услови).

Дневни спортски турнири, игри во базен, анимација, музика во живо (во одредени денови), диско.

Интернет во соба и лоби

Лунапарк, Диносаурс Парк, Аквапарк 

Мини клуб

Чистење на соба: секој ден, пешкирите се менуваат секој ден.

Паркинг

Услуга во соба од 00:00 до 06:00. 

Услуги кои не се вклучени во Ultra All Inclusive концептот

Телефон, факс. компјутерски игри

Фудбал на маса за деца од 13-17 год, Playstation

Гејмерска соба, куглање, билјард, интернет кафе.

Третмани за лице и тело, фризер, козметички салон, Jacuzzi, масажа, пилинг.

Шопинг центар

Услуга за перење и пеглање на алишта.

Доктор

Некои увезени пијалоци во a la carte рестораните.

Услуга во соба од 06:00 до 00:00. 

Спортови на вода

Храна и пијалоци

Појадок 07:00 – 10:00

Доцен појадок 10:00 – 11:00

Ручек 13:00 – 14:30

Вечера 19:00 – 21:30

Ноќни закуски (IRISH PUB BAR) 22:00 – 07:00

A'la Carte Ресторани (со резервација)

RISTORANTE RUGIANO италјанска кујна 19:00 – 21:30

JAIPO мексиканска кујна 19:00 – 21:30

SAKURA ресторан 19:00 – 21:30

ATALANTES RESTAURANT грчка кујна 19:00 – 21:30

SULTAN RESTAURANT турска кујна 19:00 – 21:30

MERMAID RESTAURANT риба 19:00 – 21:30

IKAT месо & вино 19:00 – 21:30

*** A la Carte рестораните се затворени 1 ден во неделата

БАР

Be Oasis Тераса бар 16:00 – 19:00

Be Grand Лоби бар 08:00 – 02:00

Be Flamingo Слаткарница 10:00 – 22:00

Be Ирски бар 15:30 – 18:30 / 22:00 – 07:00

Be Relax Pool Bar 10:00 – 21:30

Be Caretta Бар во плажа 10:00 – 19:00

Delphin Port Bar (İskele) 10:00 – 00:00

Be Sweat Chocolate Bar 15:00 – 18:00

Be Arena Bar 20:00 – 23:00

Be Kings Night Диско 23:00 – 02:00

Be Aqua Pool Bar 10:00 – 00:00

Be Atom Витамин бар 10:00 – 18:00

*** Пијалоците се служат на маса во рестораните и баровите. Гостите исто така можат да се самопослужуваат.
***Алкохолни пијалоци не се служат на гости под 18 год.
***Алкохолни пијалоци не се служат во шишиња и не се служат во појадок.
*** За безбедноста на гостите, задолжително е носењето на алката која е дадена од страна на хотелот.
***Домашни миленичиња не се дозволени.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.