A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: A non well formed numeric value encountered

Filename: controllers/index.php

Line Number: 551

EuroSava Online Tour Operator - Antalya 2019

Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Лара

Аеродром:

15 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња, на 250 метри оддалеченост од хотелот.

Детали:

Крпи за на плажа – со депозит, еднаш дневно бесплатна замена, повеќе пати се доплаќа. Плажата не функционира во зима.

Забава

Вечерни програми:

Професионални танцувачки шоуа, музички настани, натпревари.

Дневни активности:

Утрински вежби, часови по танц, степ аеробик, бочиа, гимнастика во базен, пикадо, игри во базен.

Детали:

ЛУНАПАРК (Работно време: 15:00-17:00 / 19:00-21:00): 
За возрасни (за деца под 7 години потребна е писмена согласност од родител): Дискавери, фери тркало, гондола.
За деца: Аутодром, авионче, лулашка, трамполина (трамполината може да ја користат деца над 3 години со максимум 60 кг).
Лунапаркот функционира само во летна сезона во зависност од временските услови.

Инфраструктура

Доктор:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Интернет:

Бесплатен.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Детски базен на отворено со 50 м2, со длабочина од 35 цм.
Базен со тобогани за деца со 50 м2 и 25 цм длабочона.
Детски базен на затворено со греење со 16 м2 и 35 цм длабочина (работи од 1 Ноември до 31 Март).
Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00 до 12:00 и од 14:30 до 17:00. 
Мини диско. 
Детски ресторан (Сегинус централен ресторан). 
Воден парк за деца (бесплатно) – 3 тобогани со работно време од 10:00 - 12:00 / 14:30 - 17:00. 
Лунапарк за деца (бесплатно), со работно време од 15:00-17:00 / 19:00 - 21:00: 
Аутодром (капацитет: 8 луѓе); 
Авионче (капацитет: 6 луѓе); 
Лулашка (капацитет: 12 луѓе); 
Трамполина (капацитет: 4 луѓе), за деца над 3 години со максимална тежина 60 кг.

* Аквапаркот и Лунапаркот функционираат во зависност од временските услови.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

3 базени на отворено со свежа вода (без греење) со 2308 м2, 312 м2 и 270 м2.
1 греен базен со 80 м2 (работи од 1 Ноември до 31 Март).
1 базен на затворено со греење, 200 м2, од 1 Ноември до 31 Март.
Аквапарк: 8 тобогани со работно време од 10:00 - 12:00 / 14:30 - 17:00 (во зависност од временските услови).

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Мини фудбал:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

1 тенсико игралиште, со вештачка трева и кварцен песок (осветлување и часови со доплата, рекети и топчиња бесплатно).

А ла карт ресторани:

Италијански ресторан. 
Турски ресторан. 
Рибен ресторан. 
Источен ресторан. 
Стек ресторан. 
Мексикански ресторан. 
Суши. 
Работно време на рестораните: 18:30-21:30. Се наплаќаат и потребна е резервација.
Рестораните функционираат само ако има доволен број на заинтересирани.

Барови:

Капела лоби бар – работи постојано. 
Скајлајн лоби бар - 10:00 - 24:00. 
Бар на базен - 10:00 - 00:00 (не работи во зимска сезона). 
Бар на платформа 10:00 - 18:00 (не работи во зимска сезона). 
Снек бар 12:00 - 17:00 (не работи во зимска сезона). 
Бар покрај амфитеатар 10:00 - 21:30 (не работи во зимска сезона). 
Гејмленд бар 16:30 - 24:00. 
Диско бар 23:45 - 02:30. 
Баровите работат во зависност од временските услови.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Сегинус: 
Појадок од 07:00 до 10:00 со шведска маса. 
Ручек од 13:00 до 14:30 со шведска маса. 
Вечера од 18:30 до 21:00 со шведска маса. 
* Сите пијалоци се служат на маса, освен за појадок.
* За време на појадок не се служат алкохолни пијалоци.
* За ручек и вечера се служат сите локални и одредени увозни пијалоци.
Бистро ресторан: 
Доцен појадок од 10:00 до 11:00. 
Мали оброци од 00:00 до 07:00.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци
Со доплата: Премиум пијалоци, специјални брендови од локално и странско потекло, свежо цедени сокови, пијалоци постари од 12 години.
Алкохолните пијалоци не се достапни за деца под 18 години.
Анимационите програми, рестораните и баровите работат во зависност од временските услови.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.