Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Лара

Аеродром:

15 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња, на 250 метри оддалеченост од хотелот.

Детали:

Крпи за на плажа – со депозит, еднаш дневно бесплатна замена, повеќе пати се доплаќа. Плажата не функционира во зима.

Забава

Вечерни програми:

Професионални танцувачки шоуа, музички настани, натпревари.

Дневни активности:

Утрински вежби, часови по танц, степ аеробик, бочиа, гимнастика во базен, пикадо, игри во базен.

Детали:

ЛУНАПАРК (Работно време: 15:00-17:00 / 19:00-21:00): 
За возрасни (за деца под 7 години потребна е писмена согласност од родител): Дискавери, фери тркало, гондола.
За деца: Аутодром, авионче, лулашка, трамполина (трамполината може да ја користат деца над 3 години со максимум 60 кг).
Лунапаркот функционира само во летна сезона во зависност од временските услови.

Инфраструктура

Доктор:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Интернет:

Бесплатен.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Детски базен на отворено со 50 м2, со длабочина од 35 цм.
Базен со тобогани за деца со 50 м2 и 25 цм длабочона.
Детски базен на затворено со греење со 16 м2 и 35 цм длабочина (работи од 1 Ноември до 31 Март).
Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10:00 до 12:00 и од 14:30 до 17:00. 
Мини диско. 
Детски ресторан (Сегинус централен ресторан). 
Воден парк за деца (бесплатно) – 3 тобогани со работно време од 10:00 - 12:00 / 14:30 - 17:00. 
Лунапарк за деца (бесплатно), со работно време од 15:00-17:00 / 19:00 - 21:00: 
Аутодром (капацитет: 8 луѓе); 
Авионче (капацитет: 6 луѓе); 
Лулашка (капацитет: 12 луѓе); 
Трамполина (капацитет: 4 луѓе), за деца над 3 години со максимална тежина 60 кг.

* Аквапаркот и Лунапаркот функционираат во зависност од временските услови.

Базени

Греен базен:

Достапен.

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

3 базени на отворено со свежа вода (без греење) со 2308 м2, 312 м2 и 270 м2.
1 греен базен со 80 м2 (работи од 1 Ноември до 31 Март).
1 базен на затворено со греење, 200 м2, од 1 Ноември до 31 Март.
Аквапарк: 8 тобогани со работно време од 10:00 - 12:00 / 14:30 - 17:00 (во зависност од временските услови).

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Мини фудбал:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

1 тенсико игралиште, со вештачка трева и кварцен песок (осветлување и часови со доплата, рекети и топчиња бесплатно).

РЕСТОРАНИ

Главниот ресторан

Појадок - диетален бифе, кафе, чај - 07:00 - 10:00

Ручек - диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса - 13:00 - 14:30

Вечера - 18:30 - 21:00

Universal Kids Restaurant

Вечера - 18:00 - 20:00

Stella Snack Restorant

Ручек 12:30 - 15:00

Planet Bistro Restorant

Доцен појадок 10:00 - 11:00

Midnight Snack - 00:00 - 07:00

Patisserie

Слаткарница & пијалоци - 16:00 - 00:00

Food corners

Сладолед, кафе & торта, тост, донер, ќебаб, компир, вафел, пица, сендвич, овошје.

Услуга во соба

Мени за храна & пијалоци (достапна 24ч.) со доплата

BARS

Capella Lobby Bar - 24ч.

Skyline Lobby Bar - 10:00 - 00:00

Solaris Pool Bar - 10:00 - 00:00

Sunset Pier Bar - 10:00 - 18:00

Stella Snack Bar - 10:00 - 16:00

Activity Bar - 10:00 - 20:00

Amphi Bar - 10:00 - 23:30

Galaxy Disco - 23:45 - 02:00

Gamezone - 16:30 - 00:00

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

1. Сите пијалоци ќе се сервираат во чаши, нема услуга за пијалоци во шишиња.
2. Сите пијалоци ќе бидат сервирани на масата од персоналот (освен во појадок).
3. Персоналот има право да одбие да служи алкохол, доколку гостинот е под дејство на алкохол.
4. Луксузните увезени пијалоци (12 год+ виски, коњак, бурбон VSOP/XO итн.) и некои други увезени пијалоци, не се вклучени во концептот.
5. Чај, кафе достапно во сите соби.
6. Минибарот се полнува секој ден со без-алкохолни пијалоци и пиво.
7. A la carte рестораните се достапни само со резервација однапред и со доплата.
8. Рестораните a la Carte ќе им служат на гостите во случај да достигнат одреден број на резервации, датумите за работа и времето ќе бидат утврдени според условите на сезоната.
9. Услуга во соба се доплаќа.
10. Сите свежо овошни сокови се со доплата.
11. На гости под 18год. не се служи алкохол.
12. Според кодексот на облекување, гостите кои носат облека на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот.
13. Според турскиот закон, пушењето е забрането во затворен простор.
14. Гостите треба до носат алки од хотелот за безбедност и можност за користење на хотелските капацитети.
15. Хотелот има право да направи измени во концептот, без да им даде информации на институциите


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.