Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Лоциран на 4км од Манвгад, 8км од ценар за Сиде,.Анталија аеродром е 75км,.Најблиски хотели  Jadore Spa & Resort.

Хотелот  е отворен 2016.Во тотал територија, 17.000м2. Хотелот е од 8 делови-згради, 4 лифтови.

Хотелот е приспособен за лица со посебни потреби.


Картици кредитни се прифаќаат Visa, Mastercard.


Плажа

Сопствена плажа лоцирана 300 м од хотел, преку улица.Шател до плажа бесплатен, неколку пати во текот на денот.Лежалки за сонце, пешкири, бесплатно.Влез во море песок и камчиња, тушеви, кабини за преслекување.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Отворен базен 420 м2
 • Релакс базен 400 м2
 • Базен за пливање, со 3 тобогани и 140 м2
 • Затворен базен 150м2, џакузи 15м2
 • Главен ресторант
 • 3 A'la Carte ресторанти: Италијански, интернационален, Турска кујна и Отоманска кујна.
 • 5 барови
 • 1 конференциска сала од 700 особи

Важно

Миленици  не е дозволено

СМЕСТУВАЧКИ УСЛУГИ

Хотел  352соби, со поглед  на базен и копно.

Собите се опремени : со мини бар, дневно обновување, сателитска телевизија со руски канали, директен телефон, интернет, туш, фризер, сеф со доплата,интернет, туш, фризер, саф со доплата, балкон, екстра кревет на барање.

Подна површина, ламинат

Днвено чистење на собите и менување на пешкири секојдневно, менување 3 пати неделно постелнина.

УСЛУГИ
Забава и Спорт

Бесплатно:

 • Лесна анимација, на Руски јазик, Soft animation in Russian
 • Tурска ноќ еднаш во текот на неделата
 • Жива музика 2 пати неделно, Live music (2 times a week)
 • Турска бања, сауна, парна соба, теретана, фитнес центарTurkish bath, sauna, steam
 • Амфитатар, TV  дел од хотелот
 • Бизнис центар
 • Диско затворено
 • Табла, куглање, пинг-понг,изнајмување на велосипед,одбојка и одбојка на плажа..


Со наплата:

 • Mасажа, салон за убавина,
 • Компјутерски центар, игротека, нуркачки центар,, како и сите спортови за деца во вода.
 • Менувачница, перална, хемиско чистење
 • Wi-Fi со наплата
 • Лекар и лекарски услуги
 • Мини маркет, фотограф, изнајмување на кола


ЗА ДЕЦА

 • Детска анимација, мини диско
 • Мини клуб, (4-11 год)
 • Игротека, соба за забава
 • Песочна плажа
 • Отворен базен 45м2 за деца, внатрешен базен 12м2
 • Детско бифе, ручек
 • Детско столче во главен ресторант
 • Негувателка за деца, колица за деца со наплата и резервација

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.