Ново пребарување

ПОЛОЖБА:
Сиде Краун Саншајн има совршена локација во центарот на Гундогду, на 55 км оддалеченост од Аеродром, 12 км од античкиот град Сиде и 15 км од Манавгат.

СМЕСТУВАЊЕ:
Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
10,000 м2, вкупно 289 соби распределени во 3 главни згради.

УСЛУГА-ALL INCLUSIVE:
Услугата трае до полноќ. Во сите ресторани и барови пијалоците се служат во чаша, нема флаширани. Главниот ресторан ги служи главните оброци врз база на шведска маса. Сите локални пијалоци се бесплатни. На располагање се италијански и старотурски а ла карт ресторан, како и бар на плажа и покрај базен.

ПЛАЖА И БАЗЕНИ:
Плажата е оддалечена 350 метри од хотелот. Овозможен е бесплатен превоз од хотел до плажа и обратно. Достапни се главен базен, базен со тобогани (2) и спа базен.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Спа центар, фитнес центар, одбојка на плажа, Аквапарк, игри во базен, игри на плажа, целодневна анимација, диско, шах, детска анимација, спортови на вода.

СПА ЦЕНТАР:
Спа центарот нуди амам, сауна, парна бања, Џакузи, масажи, третмани за нега и салон за убавина.

 

crownsidesunshine.com/en

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 11:00 Појадок
12:30 - 14:30 Ручек
18:30 - 21:30 Вечера
12:00 - 18:00 Слаткарница
10:00 - 18:00 Бар на плажа
10:00 - 18:00 Бар на базен
23:30 - 02:00 Дискотека
10:00 - 00:00 Лоби бар

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Услугата се наплаќа. Достапни се турски и италијански ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Интернет секаде, базени, амам, сауна, парна бања, Џакузи, фитнес центар, пинг понг, пикадо, бочиа, шах, игри во базен, игри на плажа, Аквапарк (4 тобогани), диско, мини клуб, целодневна анимација.
Со доплата: Пијалоци после полноќ, брз интернет, свежо цедени сокови, доктор, фризер, сеф, масажи, перална.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.