Ново пребарување

Локација

Хотелот се наоѓа во Сиде ,Кизило на 10 км од Манагват.А од аеродромот во Анталиа на само 70 км.

Информации за хотелот

Хотелот е отворен 2015година со вкупна површина 70.000метри квадратни.Комплекс од две шесткатни згради со три лифта.


Ги прифаќа кредитните картици  Visa, MasterCard.


Плажа

Со приватна  песочна плажана 50 м од хотелот со лежалки,чадори и крпи за на плажа бесплатно.Влезот во море  песоклив со камчиња.


Инфоструктура

 • Надворешен базен  170 sq.m
 • Релакс базен  170 sq.m
 • Базен со  (6 тобогани), 190 sq.m (отворени  од  15.05 to 15.10)
 • Внатрешен базен, 160 sq.m (отворен од  01.10 to 01.06)
 • Луна парк  (01.06-15.09, работи 6 дена неделно, првите 2 билети се бесплатни а следните  се плаќаат  2 eur)
 • Главен ресторан: приспособлив за  1000 особи, и тераса за  550 особи.
 • 4  А ла карт  ресторани: Отомански, Италјански,  Кинески  и рибен ресторант(со претходна резервација)
 • 6 Бара
 • 2 Тениски игралишта
 • 1 Конференциска сала  за 550 особи
 • Интернет кафе (по потреба се наплаќа )

Важна информација

Домашни миленичиња не се дозволени .

Услови за сместување

Хотелот има  590 соби, со поглед на море ,базенот  и градината заедно со планините.

Собите се опремени со: централна клима (во зависност од временските услови), сателитска ТВ, мини бар (безалкохолни пијалоци и вода, дневно надополнување), директен телефон, Wi-Fi (бесплатно до 50 МБ), туш, фен, сеф (се наплаќа) и балкон.

Подот: ламинат.

Чистење на собите дневно

Промена на постелнина 3 пати неделно.

Крпи промена : 3 пати неделно.

Услуги
Забава и спорт

Бесплатно:

 • Тифка анимација на руски
 • Турска вечер (еднаш во 2 недели)
 • Турска бања ,сауна
 • Фитнес центар
 • Амфитеатар
 • Аеробик  сала
 • Дискотека  (слободен влез, се наплаќаат пијалоците работи во одредени денови за особи над  16+)
 • Забавен парк отворен од  (01.06-15.09, 6 дена неделно) првите 2 посети се бесплатни)
 • Пикадо
 • Пинг понг
 • Одбојка на плажа
 • Кошарка  (со резервација претходно )
 • Стрелаштво


Се наплаќа:

 • Масажи со пилинг
 • Салон за убавина со фризер
 • Компјутерска играчница
 • Билјард
 • Куглана
 • Тениски терен (осветлување и опрема со претходна  резервација )
 • Сите видови спортови на вода.


Други услови:

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно во лобито  и собите  до  50 MБ)
 • Перална  и  хемиско чистење
 • Фотографско студио
 • Медицински центар
 • Рента кар


Услови за деца

 • Детска  анимација  на руски  јазик
 • Детски столчиња за хранење во ресторан
 • Детско катче на отворен базен 70 sq.m
 • Мини клуб за деца од  (4-12 год,  работи  шест дена во неделата)
 • Тинејџерски  клуб за деца од  (11-15 години)
 • Детско мени  (вечера)
 • Дадилка (се наплаќа со резервација)
 • Колички за деца  (се наплаќа)

ALL INCLUSIVE КОНЦЕПТ - ЛЕТО 2020

ХРАНА

Појадок 07:00 - 10:00 Главен ресторан (бифе)

Доцен појадок 10:00 - 11:00 Главен ресторан (бифе)

Ручек  12:30 - 14:30 Главен ресторан (бифе)

Snacks 12:00 - 16:00 Snack Bar A la Carte snack service

Чај  16:00 - 17:00 Слаткарница : торти и колачиња

Турски палачинки  11:30 - 16:00

Вечера  19:00 - 21:00 Главен ресторан (бифе)

Италјански A’la Carte 19:00 - 21:00 Olive Restaurant со резервација, со доплата 15 €

Турски A’la Carte 19:00 - 21:00 Tulip Restaurant со резервација

Кинески A’la Carte 19:00 - 21:00 Bonsai Restaurant со резервација

Рибен A’la Carte 19:00 – 21:00 Fish Restaurant со резервација, со доплата 15€

Ноќен бифе 23:00 - 24:00 Главен ресторан (супа и салати)

ПИЈАЛОЦИ

Самопослуга  12:30 - 14:00 Snack Bar - Локални алкохолни пијалоци - Вино, Пиво, Ракија, Водка,

Џин, Без-алкохолни пијалоци, Чај, Кафе, Вода, Минерална вода.

Самопослуга  14:00 - 18:00 Топли пијалоци

Сапопослуга  10:00 - 24:00 Pool Бар - Локални алкохолни пијалоци - Вино, Пиво, Ракија, Водка,

Џин, Без-алкохолни пијалоци, Чај, Кафе, Вода, Минерална вода.

Самопослуга  12:00 - 24:00 Bistro Cafe Бар

A la Carte 24:00 - 02:00 Диско бар - сите пијалоци се со доплата

ВНИМАНИЕ:

• All Inclusive Концептот од 10:00 – 24:00.

• Check-in после 14:00 - Check-out во  12:00

• Во случај на оштетување или загуба на вашата собна картичка или картичката на сефот, мора да наплатите €10.

• Сефот во вашата соба се доплаќа €1.50 на ден. Хотелот не одговара за кражба, загуба или оштетување на вашите предмети. Ве молиме пријавете ги изгубените или пронајдените предмети на рецепција.

• Мини-барот се надополнува секој ден со безалкохолни пијалоци, вода и минерална вода.

Во одредени периоди може да се даде и сладолед.

• Бесплатен интернет во лоби до 50 MB, а во други области на хотелот интернетот е со доплата.

• Вратата на терасата мора да се затвори за да работи климата.

• Промена на пешкирот е со доплата.

• Во случај на загуба на картичката за земање пешкир, ќе мора да наплатите €5.

• Алкохолните пијалоци не се служат на гости помлади од 18 години.

• Аквапаркот работи од 10:00-12.00 и 15:00-17.00.

• Тинејџери под 18 години не се дозволени во диско.

•Забрането е деца под 16 години да пливаат во морето без родителска дозвола или да користат базен без нивна дозвола.

• Доктор, достапен 24ч.

СО ДОПЛАТА:

СВЕЖИ ОВОШНИ СОКОВИ, УВЕЗЕНИ ПИЈАЛОЦИ, СЕФ, ФАКС, ТЕЛЕФОН, СПОРТОВИ НА ВОДА, МАСАЖА, БИЛЈАРД, ДОКТОР, ИНТЕРНЕТ, КУГЛАЊЕ.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.