Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Хотелот е вклучен кон познатиот ланец на Ефталиа во 2017 год. Се наоѓа на 18 км оддалеченост од Аланија, 62 км од аеродромот Газипаша и 105 км од аеродромот на Анталија.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE  :
Главниот ресторан со луксузен декор служи доручек, доцен доручек, ручек и вечера од 07 часот наутро до 10 часот навечер. Дополнително, можете да уживате и во а ла карт рестораните (со доплата) со различна тематика и кујна по мени. 5 барови и слаткарница се достапни за свежи пијалоци, коктели, чај и кафе. Увезени алкохолни пијалоци и свежо цедени сокови се доплаќаат. Бургерленд работи 24/7 а секоја соба се дополнува со флаши вода секој ден. Снек баровите лоцирани на островото на Ефталиа подготвуваат закуски од пладне до 16 часот.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Сите соби се нови, модерно декорирани и свежи. Поделени се на стандардни, фамилијарни и луксузни свим ап соби со прекрасен поглед и ексклузивен мебел.

ПЛАЖА И БАЗЕН   :
базените се директно поврзани со островото на Ефталиа долго 3 км. Располага со најдолга плажа на Средоземјето и е богато со области за активности, тобогани, детски игралишта, ресторани, барови и анимации за сите возрасти. Душеци, лежалки, чадори и крпи за на плажа се вклучени во услугата. Промената на крпите се доплаќа.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Хотелот нуди интерактивни забавни програми, музика во живо, натпревари и музички шоуа. Отворени се и соба за игри, водни спортови, детски клуб, аквапарк, игралиште и ноќен клуб. Можете да играте билијард, пикадо, одбојка на плажа, куглање или да присуствувате на вечерните забави на плажа или покрај базен.

СПА ЦЕНТАР  : 
Постои посебен Спа сектор составен од парна бања, сауна, фитнес центар, базен на затворено, соби за масажа, пилинг третмани и терапии за нега и убавина. Секој ден ќе ве опкружува пријатна атмосфера, луксузен декор и професионален тим за да можете комплетно да се релаксирате.
 
 
www.eftaliahotels.com/tr/eftalia-ocean-resort&spa

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Доручек
10:00 - 11:00 Доцен доручек (Бургерленд)
12:30 - 14:00 Ручек
19:00 - 21:00 Вечера
19:00 - 21:00 А ла карт ресторани
Некои локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7. Турското кафе, коктели, свежо цедени сокови и увозни пијалоци се доплаќаат. Во мини барот во соба се додава 1 шише вода по лице.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатно еднаш во 7 дена. Се служи италијанска кујна и скара.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Сауна, приватна плажа, чадори, лежалки, интернет, користење на Ефталиа острово, паркинг, ТВ соба, одбојка на плажа, пикадо, амфитеатар, водна гимнастика, аеробик, пинг понг, фитнес центар, тениско игралиште (осветлување се наплаќа), мини клуб за деца од 4 до 12 год, игралиште.
Со доплата: Фризер, маркет, телефон, факс, доктор, диско, бутик, гифт шоп, златарница, џет ски, сурфање, масажи, амам, пилинзи, параглајдерство.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.