Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот се наоѓа во Белек, 42 км од центарот на Анталија, а од  аеродром  е 33 километри.
Информации за хотелот
Хотелот е отворен  во мај 2017 година. Вкупната површина 100.000 квадратни метри. Се состои од главна 7-катна зграда, дополнителен блок и седум 2-катни вили. Хотелот располага  и со лифтови за лица со посебни потреби.

Хотелот  ги  прифаќа  кредитните  картички  Visa, MasterCard.


ПЛАЖА

Приватната  песочна плажа е  1,7 километри, преку патот. Шатл(превоз  до плажа) на секои 30 минути, од  08.00 до 18.30, бесплатно. Ширината  на  плажата е 80 м. Лежалки, чадори, душеци, - бесплатно  ,а крпи  за плажа (со депозит). Влез во море постепено плитко со ситен песок.На плажа достапни  тушеви, кабини за пресоблекување, спасител, и  бар на плажа.

ИНФРАСТРУКТУРА

 • Главен отворен базен  3.100 sq.m
 • Воден парк  380 sq.m   .Бесплатно
 • Плажата  Малдиви со површина од  3.000 квадратни метри, во базени со морска вода,( незагреан).Користењето на овој базен може да варира во зависност од сезоната и временските услови.  Големината на  базен   2.100 sq.m
 • 117 sq m Базен со разновидни анимации
 • Базен  во фамилијарните свити  480 sq. m
 • 2 внатрешни базени  190 и  510 sq.м , загреани во зима (базените се со свежа вода )
 • Базенот (мрзлива река) 860 sq. m
 • Семи олимписки базен 325 sq.m
 • Голем базен 9896 sq.m
 • Главен ресторан
 • 3 Ала карт ресторани (потребно е резервација и се наплаќа)
 • 9 барови
 • 1 тениско игралиште (бетонски)
 • 27 конференциски  сали  за  22-3111 people.
 • минимаркет

Информација

Домашни миленичиња не се дозволени.

Услови за сместување

Хотелот има  872 соби, со поглед на базен  и градина.

Собите се опремени со централна климатизација, мини бар (со безалкохолни пијалаци и пиво - дневно надополнување), сателитска ТВ со руски канали, музички канал, директен телефон, Wi-Fi (бесплатно), туш, фен, сеф (се  наплаќа), балкон, дополнителен кревет (на барање).

Подови: тепих / керамичка плочка.

Чистење  на  собата: дневно.

Промена на постелина: 3 пати неделно.

Крпи промена: 3 пати неделно.

Услуги
Забави и Спорт

Бесплатно:

 • Аниматори на руски јазик
 • Турска бања, сауна, парнабања и солена вода.
 • Фитнес центар
 • Кино
 • Дискотека
 • Тениско игралиште (попладне), со додатни дребулии)
 • Пикадо
 • Пинг понг
 • Аеробик сала


Се наплаќа:

 • Масажа
 • Салон за убавина и фризер(бербер)
 • Забавен парк
 • Билијард
 • Куглана
 • Играчница со компјутери
 • Тениско игралиште со осветлување
 • Детски разни водени лудории


Други сервиси-услуги

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно во кругот на хотелот)
 • Рента кар
 • Медицински центар
 • Перална
 • Фотограф


VIP (Концепт)
Бесплатни услуги за гостите сместени во вилите:

 • Трансфер од аеродром до хотел и обратно
 • Паркинг и рента кар
 • Дневен печат
 • Ала карт ресторани
 • Павиљони на плажа
 • Пеглара
 • За семејства со мали дечиња (млеко)


За деца

 • Детско креветче (на барање)
 • Детски аниматори на руски јазик
 • Мини диско
 • Мини клуб од  (4 - 12 год)
 • Тинајџерски клуб од  (13-17 год)
 • Играчница со компјутерски игри
 • 2 надворешни детски базени 310 и  723 sq. M
 • Внатрешен детски базен 20 sq.m
 • Детско мени(ручек и вечера)
 • Детско столче за хранење воресторанот (достапни)
 • Дадилка на барање (се наплаќа)
 • Детска количка  (со депосит)

UAI ( Ултра  се  вклучено)

Концептот вклучува: појадок, ужина, ручек и вечера - вклучено е свеж сок од портокал за појадок, закуски и сладолед во одредени часови, ноќна супа, диетална и вегетаријанска кујна, некои увезени и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Услуга во соба, пијалоци кои не се вклучени во концептот – се наплаќа.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.