Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран на 4 км од Белек и 35 км од центарот на Анталија.
Аеродромот од Анталија е на 27 км.
Хотели во близина: Калиста Луксури Ресорт, Белис Делукс.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Отворен е во 2017 година. Последната реновација беше направена во 2018 година.
Зафаќа територија од 95.000 м2.
Се состои од зграда со 9 ката, две блок крила А и Б и комплекс од фамилијарни бунгалови на два ката. Достапни се 4 панорамски лифтови.

Хотелот е соодветен и за лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Виза и МастерКард картички.


Плажа

Приватна песочна плажа пред самиот хотел, долга 250 метри.
Чадори, лежалки, душеци – бесплатно.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Аквапарк 
 • Главен базен (4700 м2)
 • Релакс базен (105 м2, греен во зима).
 • Фамилијарен клуб базен (1000 м2)
 • Базен на затворено (350 м2)
 • Базен на затворено со морска вода (95 м2)
 • Црвен шоу базен (380 м2)
 • Главен ресторан "Селектум"
 • Фамилијарен клуб ресторан
 • 5 а ла карт ресторани: Селект (7/24), стекхаус, тепанјаки, рибен ресторан и ресторан за морска храна, италијанска кујна. Една бесплатна посета во еден од рестораните, потоа се наплаќа. Потребна е резервација. Рестораните работат 6 дена во неделата.
 • 8 барови
 • Кафетерија
 • Вино Ваулт
 • 12 тениски игралишта (со предрезервација), 1 детско.
 • 11 конференциски соби од 36 до 1200 м2.

Важно

Сместување со домашни миленици не е дозволено.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот располага со вкупно 352 соби.

Собите располагаат со балкон или тераса, клима, бањарки, влечки, телефон, бесплатен сеф, мини бар (пиво, вино, сок, вода, минерална вода, чоколадо, чипс, млеко и несквик за деца / дополнување секој ден), ЛЦД ТВ, интернет, сет за чај и кафе, фен, џакузи (освен фамилијатните соби).

Тип на подови: Ламинат / тепих.

Чистење на собите: Секојдневно.

Промена на крпи: Секојдневно.

ВИП КОНЦЕПТ

За гостите кои резервирале Премиум свита, Егзекјутив свита, Кралска резиденција или Претседателска резиденција, постои посебен третман.

Третманот вклучува:

На пристигнување:

 • Пречек на излезот од авионот или на влезот од терминалот.
 • Брза пасошка контрола.
 • Асистенција при преземање на багаж.
 • Ескорт до излезот на терминалот, каде Ве пречекува претставник.


Пред заминување:

 • Пречек на терминалот и ескорт до зоната на брза трака.
 • Брзо пријавување (check-in).
 • ВИП зона во СIP лонџ (Во оваа зона има се што ќе посакате: Храна и пијалоци, ТВ, интернет, компјутер, монитор, оддел за пушење цигари, информации за летовите на посебен дисплеј).


УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Фитнес центар
 • Аеробик
 • Кошарка
 • Одбојка на плажа
 • Понг понг
 • Пикадо
 • Бекгемон
 • Шах
 • Билјард
 • Музика во живо
 • Дневна и вечерна анимација
 • Концерти и шоуа во летна сезона


Со доплата:

 • Тениско игралиште, реквизити, осветлување.
 • Тениски часови
 • Осветлување на кошаркарски терен
 • Осветлување на фудбалски терен
 • Куглање
 • Спортови на вода


Други услуги

Бесплатно:

 • Амам
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Кино
 • Паркинг на отворено


Со доплата:

 • Спа центар
 • Масажа
 • Маникир
 • Педикир
 • Бербер
 • Повик на доктор
 • Продавници
 • Изнајмување на павилјони на плажа

 

ЗА ДЕЦА

 • детски базен (30 м2, во областа на детскиот клуб)
 • детски базен на затворено (22 м2)
 • тобогани "Селекто" (6-17 години)
 • Детски клуб "Селекто" (клуб за бебиња од 1 до 4 години, мини клуб за деца од 4 до 8 години, тинејџерски клуб од 9 до 15 години).
 • Забавен парк "Селекто"
 • Мини диско
 • Кино на отворено
 • Кулинарски часови (од 6 години)
 • Бебиситер (со доплата)
 • Столчиња за деца во ресторан
 • Бебешка колибка

UAI - Ultra All Inclusive

Детали за Ultra all-inclusive концепт:

Појадок, ручек, вечера. Локални алкохолни пијалоци и одредени увозни пијалоци.

1 бесплатна посета во еден од а ла карт рестораните, при престој од минимум 5 ноќи.

Со доплата: Сите вина од винарската визба, одредени типови шампањ, брендирани вина, премиум пијалоци, некои типови на виски, бренди, ликер).

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.