Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран на 4 км од Белек и 35 км од центарот на Анталија.

Аеродромот од Анталија е на 27 км.

Хотели во близина: Калиста Луксури Ресорт, Белис Делукс.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Отворен е во 2017 година. Последната реновација беше направена во 2018 година.

Зафаќа територија од 95.000 м2.

Се состои од зграда со 9 ката, две блок крила А и Б и комплекс од фамилијарни бунгалови на два ката. Достапни се 4 панорамски лифтови.

Хотелот е соодветен и за лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Виза и МастерКард картички.


Плажа

Приватна песочна плажа пред самиот хотел, долга 250 метри.

Чадори, лежалки, душеци – бесплатно.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Аквапарк 
 • Главен базен (4700 м2)
 • Релакс базен (105 м2, греен во зима).
 • Фамилијарен клуб базен (1000 м2)
 • Базен на затворено (350 м2)
 • Базен на затворено со морска вода (95 м2)
 • Црвен шоу базен (380 м2)
 • Главен ресторан "Селектум"
 • Фамилијарен клуб ресторан
 • 5 а ла карт ресторани: Селект (7/24), стекхаус, тепанјаки, рибен ресторан и ресторан за морска храна, италијанска кујна. Една бесплатна посета во еден од рестораните, потоа се наплаќа. Потребна е резервација. Рестораните работат 6 дена во неделата.
 • 8 барови
 • Кафетерија
 • Вино Ваулт
 • 12 тениски игралишта (со предрезервација), 1 детско.
 • 11 конференциски соби од 36 до 1200 м2.

Важно

Сместување со домашни миленици не е дозволено.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот располага со вкупно 352 соби.

Собите располагаат со балкон или тераса, клима, бањарки, влечки, телефон, бесплатен сеф, мини бар (пиво, вино, сок, вода, минерална вода, чоколадо, чипс, млеко и несквик за деца / дополнување секој ден), ЛЦД ТВ, интернет, сет за чај и кафе, фен, џакузи (освен фамилијатните соби).

Тип на подови: Ламинат / тепих.

Чистење на собите: Секојдневно.

Промена на крпи: Секојдневно.

ВИП КОНЦЕПТ

За гостите кои резервирале Премиум свита, Егзекјутив свита, Кралска резиденција или Претседателска резиденција, постои посебен третман.

Третманот вклучува:

На пристигнување:

 • Пречек на излезот од авионот или на влезот од терминалот.
 • Брза пасошка контрола.
 • Асистенција при преземање на багаж.
 • Ескорт до излезот на терминалот, каде Ве пречекува претставник.


Пред заминување:

 • Пречек на терминалот и ескорт до зоната на брза трака.
 • Брзо пријавување (check-in).
 • ВИП зона во СIP лонџ (Во оваа зона има се што ќе посакате: Храна и пијалоци, ТВ, интернет, компјутер, монитор, оддел за пушење цигари, информации за летовите на посебен дисплеј).


УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно: Фитнес центар,  аеробик, кошарка, одбојка на плажа, понг понг, пикадо, бекгемон, шах, билјард, музика во живо, дневна и вечерна анимација, концерти и шоуа во летна сезона.

Со доплата: Тениско игралиште, реквизити, осветлување, тениски часови, осветлување на кошаркарски терен, осветлување на фудбалски терен, куглање, цпортови на вода.

Други услуги

Бесплатно: Амам, сауна, парна бања, џакузи, кино, паркинг на отворено.

Со доплата: масажа, маникир, педикир, бербер, повик на доктор, продавници, изнајмување на павилјони на плажа

ЗА ДЕЦА

 • Детски базен (30 м2, во областа на детскиот клуб)
 • детски базен на затворено (22 м2)
 • Тобогани "Селекто" (6-17 години)
 • Детски клуб "Селекто" (клуб за бебиња од 1 до 4 години, мини клуб за деца од 4 до 8 години, тинејџерски клуб од 9 до 15 години).
 • Забавен парк "Селекто"
 • Мини диско
 • Кино на отворено
 • Кулинарски часови (од 6 години)
 • Бебиситер (со доплата)
 • Столчиња за деца во ресторан
 • Бебешка колибка

Ultra All Inclusive Food & Beverage Concept

Selectum Main Restaurant - capacity: 450 pax:

Breakfast 07:00-10:30 -  Breakfast Buffet: children buffet, diet buffet, special delicatessen section, freshly squeezed orange juice, second generation of tea / coffee varieties, detox drink buffet, all drinks are served to the table.

Lunch 12:30-14:30 -  Lunch Buffet, children's buffet, diet buffet, all drinks are served to the table.

Dinner 19:00 -21:30 - Buffet dinner prepared according to different themes every day, children buffet, diet buffet, all drinks are served to the table, priority table for disabled guests

Family Club Restaurant - capacity 400 pax:

Breakfast 07:00-10:30 - Breakfast Buffet, children buffet, diet buffet, special delicatessen section, freshly squeezed orange juice, second generation of tea / coffee varieties, detox drink buffet, all drinks are served to the table.

Lunch 12:30-14:30 - Lunch Buffet, children's buffet, diet buffet, all drinks are served to the table.

Dinner 19:00 -21:30 - Buffet dinner prepared according to different themes every day, children buffet, diet buffet, all drinks are served to the table, priority table for disabled guests.

A'la Carte Restaurant

Mırmır Deniz Ürünleri A'la Carte 45 pax. 19:00-23:00 - By reservation, fresh and delicious fish & seafood of the mediterranean and the aegean.

El Primo Steak House A'la Carte 65 pax. 19:00-23:00 - By Reservation Here are offered under special conditions 28 days of dry matured meat products. 65 19.00-23.00

Mazzini İtalian A'la Carte By Reservation 45 pax. 19:00-23:00 - Home made fresh and delicious presentations from Italian Cuisine. 

Select 7/24 (A'la Carte) 100 pax out of the main restaurant opening time -  Without Reservation A la carte of international cuisine throughout the day (excluding main restaurant buffet hours).

Wasabi (Sushi Bar) 40 pax.16:00-20:00 - Without Reservation A selection of sushi varieties from Japanese cuisine is served. 

Pure Sweet Patisserie 11:00-19:00 - Without Reservation Turkish and world cuisine pampering desserts. 11.00-19.00

Bars

Lobby Bar: 24 hours - Imported high quality and local alcoholic drinks and many delicious hot / cold drinks without alcohol are served 24 hours.

Red Bar - Our bar where special celebrations and groups are hosted with our red concept. 

Smoothie Bar 12:00-17:00 - The latest trend smoothies from fresh fruits and vegetables are served.

Ice Cream House 12:00-17:00 - In the summer heat, you can enjoy a variety of package and cup / ice cream with different aroma.

Arena/Pool Bar 10:00-24:00 - Imported high quality and local spirits and many delicious hot / cold drinks are served throughout the day.

Vitamin Bar 10:00-18:00 - Healthy and energizing drinks with detox from fresh roots, vegetables and fruits are served.

Coffee House 10:00-19:00 - In the garden at our coffee house we offer you tea and coffee of the second generation.

Family Club Pool Bar 10:00-18:00 - Imported high quality and local spirits and many delicious hot / cold drinks are served throughout the day.

Disco Bar 23:30-02:00 - Imported high quality and local spirits and beverages are served.

Wine House It opens on request and is for extra charge - Celestial cellar accompanied by the presentation and tasting of fine wines.

Pure Sweet Coffee Bar 10:00-19:00 - The third generation of coffee and tea are served in the lobby.

***SCOTCH BLENDED WHISKY The Famous Grouse, Ballantines, JB, Johnnie Walker Red Label, Johnnie Walker Black Label, Dimple Golden Selection, Chivas Regal 12 Years, Chivas Regal 18 Years
***SINGLE MALT WHISKY Maccalan Amber, Glenmorange 10 Years, Ardberg 10 Years, Glenlivet 12 Years, Aberlour 12 Years, Dalmore 12 Years, Higland Park 12 Years, Cardhu 12 Years, Glenkinchie 12 Years, Singleton D Town 12 Years, Singleton D Town 15 Years, Dalwhinnie 15 Years, Irish Whisky, Jameson.
***BOURBON & TENNESSEE WHISKEY Jim Beam, Bulleit Bourbon, Jack Daniels, Jack Daniels Honey, Jack Daniels Gentleman Jack
***COGNAC & BRENDY Domecq 1820, Hennessy VS, Martell VS, Martell VSOP, St Remy VSOP, Remy Martin VSOP
***LIQUER Malibu, Baileys, Archers, Safari, Sheridan's, Southern Comfort, Cointreau
***RAKI Yeni Rakı, Yeni Rakı Yeni Seri, Yeni Rakı Ala, Yeni Rakı Ustaların Karışımı, Tekirdağ Rakı, Tekirdağ No 10, Kulüp Rakısı, Altınbaş, Efe Yaş Üzüm, Beylerbeyi Göbek Rakısı
***GIN Beefeater, Gordon's, Tanqueray, Tanqueray 10, Hendricks, Monkey 47
***VODKA Ketel One, Russian Standard, Finlandiya, Absolut Blue, Absolut Flavors, Smirnoff Red, Smirnoff North, Smirnoff Flavors
***TEQUILA Mariachi, Olmeca Blanco, Olmeca Gold, El Jimador Blanco
***BITTER Campari, Aperol, Garrone Bitter, Ramazzotti Rosato, Ramazzotti Amaro, Jägermeister
***RUM Havana Club Blanco, Bacardi, Captain Morgan White, Captain Morgen Black, Janerio Cachaca
***VERMUT Martini Bianco, Martini Dry, Martini Rosso
***BEERS Efes Pilsen, Efes Pilsen Light, Tuborg Gold, Carlsberg, Becks, Miller, Corona, Heineken, Budwiser

Honeymoon Concept - Special welcome and escorted up to the room, Standard room bookings upgrade to a top category room (subject to availability), breakfast in the room (with reservation), decorations and fresh flowers, set-up with special fruit, chocolate and champagne in the room, free use of an a la carte restaurant.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.