Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА:

Хотелот е лоциран на 5 км од Белек и 30 км од аеродром. Хотели во близина: Алва Дона Белек, Сиам Елеганс, Кристал Фемили.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ:

Хотелот е отворен во 2016 година и зафаќа површина од 18.500 м2. Се состои од 5 блокови на 5 спрата со лифтови.

Плажа:

Приватна песочна плажа оддалечена 400 метри од хотелот (втора линија). Долга е 300 метри и обезбедена со бесплатни чадори, лежалки и крпи. Влезот во море е песочен со камчиња. Достапни се кабини за пресоблекување, спасувачи и бар на плажа со работно време од 10 часот наутро до 18 часот.

Инфраструктура:

 • Базен на отворено, 1150 м2.
 • Базен со 3 тобогани, 90 м2.
 • Покриен базен 483 м2.
 • Главен ресторан
 • 3 а ла карт ресторани: Отомански, Италијански и рибен (со резервација).
 • 5 барови

Соби:

Хотелот располага со вкупно 402 соби со страничен поглед на море, базен или градина. Собите вклучуваат: Централна климатизација, сателитска ЛЕД ТВ, мини бар (вода и сокови, дневна дополна), сет за чај и кафе, телефон, фен, бањарки и влечки, сеф, балкон, бесплатен интернет, кревет на расклопување (на барање).

Категории на соби:

 • 334 стандардни соби (36 м2) за максимум 3 лица.
 • 60 фамилијарни соби (48 м2) со две спални соби, поврзани со внатрешна врата, за максимум 4 лица.
 • 4 фамилијарни лукс соби (80 м2) лоцирани на 5ти кат, спална соба, дневна соба, џакузи, за максимум 2 лица.
 • 4 гендикеп соби – За лица со инвалидитет.

Концепт:
UAI - Ultra All Inclusive.
Концептот вклучува: Појадок, ужина, ручек и вечера на шведска маса, доцна вечера, благо и сладолед во одредени часови, свежо цедени сокови, ноќна супа, мини бифе, диетално и вегетаријанско мени, одредени увозни и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.
А ла карт рестораните нудат една бесплатна посета во еден од нив при минимум престој од 7 ноќи.
Собна услуга (24 часа), енергетски пијалоци. сите флаширани пијалоци и премиум пијалоци се наплаќаат.

УСЛУГИ:

Спорт и забава:

Бесплатно:

 • Турска бања, сауна, парна бања
 • Теретана
 • Фитнес центар
 • Лонџ
 • Пикадо
 • Часови по танц
 • Диско (на затворено)
 • Пинг понг
 • Одбојка на плажа

Со доплата:

 • Спа центар
 • Масажа
 • Салон за убавина и фризер
 • Интернет кафе
 • Куглање
 • Сурфање (само со лиценца)
 • Соба за игри
 • Школа за нуркање
 • Сите типови на водни спортови

Останати услуги:

 • Менувачница
 • Бесплатен интернет низ хотелот
 • Хемиско чистење, перална
 • Мини маркет, фотограф
 • Медицински услуги
 • Изнајмување на автомобили

Концепт:
UAI - Ultra All Inclusive.
Концептот вклучува: Појадок, ужина, ручек и вечера на шведска маса, доцна вечера, благо и сладолед во одредени часови, свежо цедени сокови, ноќна супа, мини бифе, диетално и вегетаријанско мени, одредени увозни и локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.
А ла карт рестораните нудат една бесплатна посета во еден од нив при минимум престој од 7 ноќи.
Собна услуга (24 часа), енергетски пијалоци. сите флаширани пијалоци и премиум пијалоци се наплаќаат.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.