Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Сиде

Област:

Соргун

Аеродром:

54 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5 стандардни соби.

Соседни соби:

Нема.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Превоз до плажа:

Бесплатен.

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња, оддалечена околу 250 метри од хотелот.

Влез во море:

Камчиња.

Детали:

Има пат од хотел до плажа. Превозот до плажа функционира од 08:00 до 19:00 часот.

Забава

Вечерни програми:

Достапни.

Дневни активности:

Достапни.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 7 луѓе. Пијалоците во диско се наплаќаат.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување автомобил:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Градинка:

Бесплатно.

Изнајмување бебешки колички:

Со доплата.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 10:00 до 17:00. 
Надворешни и внатрешни базени. 
Бебиситер - $ 30 / час.

Базени

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

2 надворешни базени со свежа вода (без греење) со 1250 м2 површина и вториот со 110 м2.
1 внатрешен базен со свежа вода (згреан за време на зимска сезона) со 130 м2 површина.
3 тобогани, работат од 10:00 до 12:00 и од 14:00 до 16: 00.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Изнајмување на велосипед:

Со доплата.

Билијард:

Со доплата.

Мини голф:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

Билијард - $ 5 / час.

А ла карт ресторани:

Медитерански ресторан (бесплатно). 
Азиски ресторан (бесплатно). 
Скара ресторан (бесплатно). 
Работно време на рестораните:19:00-21:30. 
Потребна е претходна резервација.

Барови:

Лоби бар 10:00-24:00. 
Бар на базен 10:00-20:00. 
Бар на плажа 10:00-18:00. 
Диско бар (со доплата) 00:00-02:00.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, вечера 19:00-21:30, доцна вечера 23:00-01:00, мали оброци 01:00- 07:00. Во текот на денот, закуските се достапни во снек бар и барот на базен. 

Концепт:

All Inclusive +

Детали:

Концептот е валиден од 10:00-24:00, и вклучува локални пијалоци.
Со доплата: Свежо цедени сокови, увозни пијалоци.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.