Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Аланија

Област:

Турклер

Аеродром:

110 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

3 стандардни соби.

Соседни соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Сопствена плажа со песок и камчиња.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Постои автопат меѓу хотелот и плажата. До неа се стигнува преку подземен премин.

Забава

Диско:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерни шоуа.

Дневни активности:

Спорт и релксација.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 15 луѓе.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Master Card и Visa

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување автомобил:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Интернетот е бесплатен само во лоби.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Детали:

1 надворешен и 1 внатрешен базен. 
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време 10:00 - 12:30 / 14:00 -16:30. 
Игралиште на отворено. 
Мини диско.

Базени

Внатрешен базен:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

2 базени на отворено со свежа вода, без греење.
1 базен на затворено со свежа вода, загреан во зима, со површина од 58 м2.
4 тобогани без греење, со работно време.. 
Тобоганите работат согласно временските услови.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Џакузи:

Со доплата.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Кошарка:

Бесплатно.

Изнајмување велосипеди:

Со доплата.

Билијард:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

1 тениско игралиште со тврда површина. Реквизити со доплата (околу 5 еур на час).
Билијард - 5 евра за час.

А ла карт ресторани:

Турски ресторан. 
Медитерански ресторан. 
Работно време на рестораните од 19:00-21:00 (од 1 Јуни до 15 Септември). 
Потребна е резервација. 
Можна е една бесплатна посета во рок од 7 ноќи.

Барови:

Дрим бар 10:00-02:00. 
Вондер бар 10:00-21:00. 
Бар на базен 10:00-17:00. 
Бар на плажа 10:00-16:30. 
Диско бар 23:30-02:00.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-10:30, ручек 12:30-14:00, вечера 19:00-21:00, ноќна ужина 23:30-00:00. Шведска маса. Барот на базен и на плажа служи мини оброци преку ден.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот е валиден од 07:00 до 02:00 (алкохолни пијалоци од 10:00-02:00), вклучува локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Со доплата: Свежо цедени сокови, увозни пијалоци и турско кафе.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.