Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Aланија

Ресорт:

Keстел

Aеродром:

110 км до Аланија 

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

4

Соседни соби:

Не

Соби за непушачи:

Забрането пушење во собите

Плажа

Пежкири:

Бесплатно

Лежалки за плажа:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена сос итни камчиња

Влез во море:

Песок и камчиња

Детали:

Плажата е преку пат, со надвозник

Забава

Диско:

Со наплата

Вечерни забави:

Достапно

Дневна забава:

Достапно

Детали:

Аниматорски тим од 7 особи, анимираат на руски, со работа од средина на јуни.

Инфраструктура

Лекар:

Со наплата

Бербер:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Рента кар:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Wi-Fi во соба

Услуги за деца

Children's bed:

Бесплатно

Детски стол во главен ресторант:

Достапно

Игротека:

Достапно

Mини клуб:

Достапно

БАЗЕН:

Достапно

Услуги за чување на деца:

Не

Изнајмување на детска колица:

Не

Детали:

Нини клуб за деца од 4-12 год, отворен од 10: 00-12: 00/14: 00-16: 00. 
Во главен ресторант доатапен блендер и микровална за бебешка храна

Базен

Внатрешен базен:

Достапно

Надворешен базен:

Достапно

Тобогани:

Достапно

Детали за базен и тобогани:

1 надворешен базен со тобоган, 370 м2
1тобоган отворен од  10.00-12.00 / 14.00-16.00. 
1внатрешен базен 100 м2  . 
Санитарна инспекција секој ден за базените

СПА

Хамам:

Со наплата

Сауна:

Со наплата

Maсажа:

Со наплата

Спорт

Билијард:

Со наплата

Теретана:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Со наплата

A la carte ресторанти/бифе:

Ресторантите служат Турска и Медитеранска кујна, со наплата, отворени од  19:00 - 21:00.

Бар:

Базен бар 10:00 - 23:00. 
Лоби бар12:00 - 18:00. 
Плажа бар10:00 - 17:30
Бар во ресторант  10: 00-21: 00. 
Диско бар  23:00 - 02:00 (со доплата).

Распоред на оброци во главен ресторант:

Појадок   07:00 - 09:00, доцен појадок  09: 00- 10:00, ручек 12:30 - 14:00, вечера19:00 - 21:00.

Концепт:

All Inclusive

Детали:

Системот на  "All inclusive" од 10:00 to 23:00 (iво зима до 22:00), вклучува ппијалоци од локален карактер.Со наплата : странски пијалоци, Турско кафе, коктели и свео цедени сокови
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.