Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Aнталија

Ресорт:

Лара

Aеродром:

10 км

   
   

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

6 Стандардни соби

Споени соби:

Не

Соби за непушачи:

Забрането пушење во соби.

Детали:

За лица со посебни потреби: специјално опремени соби (врата од 91.5цм, балконска врата со 92цм, лифт врата од 86 цм,мијалник со висина 89.5 цм, WC со висина на 50цм), ходник од 120 цм. Рецепција, ресторански дел, базени како и плажа – поедноставен влез со инвалидска колочка.Изнајмување на инвалидска количка на рецепција со депозит од 50 еур.

Плажа

Крпи:

Бесплатни

Лежалка за сонце:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена плажа со песок.

Влез на плажа:

Песок

Детали:

Во зимската сезона плажата е отворена во зависност од временските услови.

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерни програми:

Вечерна забава.

Дневна забава:

Преку целиот ден,спорт и забава.

Детали:

Во аниматорскиот тим се вклучени 20 особи, Руски аниматори.
Во зимска сезона –мирна анимација, музика во живо- некои денови, како и кино.

Инфраструктура

Aмфитеатар:

Достапен

Кино:

Бесплатно

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапно

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Салон за убавина:

Со наплата

Продавници:

Достапно

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Рента кар:

Со наплата

Игри на комјутер:

Со наплата

Интернет кафе:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Лекар на барање.Wi-Fi – во лоби и во соби бесплатно.

Услги за деца

Детски кревет:

Бесплатно

Детски стол во ресторант:

Достапно

Игротека:

Достапно

Mини клуб:

Достапно

Базен:

Достапно

Гувернанта:

Бесплатно

Изнајмување на детска колица:

Бесплатно

Детали:

Мини клуб од 4-12 год, од 10: 00-17: 00. 
Изнајмување на детска количка со депозит од 50 еур, ограничен број.
Надворешна и внатрешна игротека се во зависност од временските услови. 
Мини диско,. 
Луна парк(бесплатно): раб.време од 19:30 to 21:30, само 3 дела од Луна паркот се отворени средина на мај, до крајот на летната сезона, во зависност од временските услови.

Базенu

Внатрешен базен:

Достапно

Oтворен базен:

Достапно

Тобогани:

Достапно

Детали за базен и тобогани:

3 отворени базени со свежа вода, без затоплување, големина од 1800 м2, 550 и 90 м2. 
1 внатрешен базен со свежа вода-без затоплување, со површина од  ​​225 м2
1 внатрешен базен за деца, со длабочина од 40 цм, површина 30 m2.
5 тобогани за возрасни и 1 за деца 5 со раб.време 10: 00-12: 00 / 13:00 - 17:00. 
Надворечен базен и тобогани не работат во зимска сезона.

Спа

СПА центар:

Со наплата

Хамам:

Бесплатно

Парна бања:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Спoрт

Кошарка:

Бесплатно

Билијард:

Со наплата

Куглање:

Со наплата

Нуркање:

Со наплата

Mини фудабал:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Tенис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Со наплата

Детали:

2 тениски курса, бесплатно осветлување, со резервација, како и опрема со резервација, со кауција, и со доплата.

A la carte restaurants / buffet:

Ottoman: Turkish cuisine. 
Blue fish: fish restaurant. 
Dolce Vita: Italian cuisine. 
Pekin: Chinese cuisine. 
Margarita: Mexican cuisine. 
Dragon: Japanese cuisine. 
Restaurant Helen: Mediterranean cuisine. 
Restaurants open from 19: 00-21: 30. 
A la carte restaurants are free (by reservation). Guests can visit each of the à la carte restaurants once during their stay. Some types of imported drinks in a la carte restaurants are charged. 
During the winter season only 2 A la Carte restaurants are open.

Bar:

Joia Bar (in the lobby) - works around the clock. 
Lobby bar 09:00 - 23:00. 
Pool bar 10:00 - 19:00 (does not work in the winter season). 
Snack bar 12:30 - 15:00. 
Disco Bar 23:00 - 02:00.

Children's menu:

Is free

Diet menu:

Is free

Schedule of the main restaurant:

Breakfast 07: 00-10: 00, late breakfast 10: 00-11: 00, lunch 12: 30-14: 30, snacks (from the Snack Bar) 12:30 - 15:00, dinner 19: 00-21: 30 , late dinner (only in summer season) 22:00 - 02:00. Buffet.

Supply system:

Ultra All Inclusive

Vegetarian food:

Is free

Comments:

The system "Ultra All Inclusive" operates around the clock, includes local alcoholic and non-alcoholic beverages, some imported beverages, ice cream.For a fee: some kinds of imported drinks. 
The opening hours of restaurants and bars may vary. 
Alcoholic drinks in bottles are not served. 
Alcoholic drinks service is not available during breakfast.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.