Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Аланија

Област:

Окучалар

Аеродром:

90 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5 стандардни соби

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Дополнителни информации:

За лица со посебни потреби: посебно опремени соби лоцирани на прв кат (ширина на влезна врата 80 цм, ширина на врата од балкон 85 цм, ширина на влез во лифт 80 цм, ширина на врата за бања 80 цм). Можност за изнајмување инвалидска количка со депозит од околу 50 евра. Рецепцијата, рестораните, базените и плажата се лесно достапни за лица во количка.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Платформа:

Дрвен мост.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа со камчиња.

Влез во море:

Камчиња.

Детали:

На почетокот и крајот на сезоната, плажата функционира согласно временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерна забава.

Дневни активности:

Спорт и забава на плажа и покрај базен.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 15 луѓе.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Кино:

Бесплатно.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Банкомат:

Достапен.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет корнер:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Градинка:

Бесплатно.

Изнајмување бебешка количка:

Бесплатно (со депозит).

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10: 00 до 17: 00 часот. 
Изнајмување бебешка количка со депозит од околу 50 евра (количините се ограничени).
Мини диско. 
Лунапарк - 5 тобогани (бесплатно), работи зависно од временските услови.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

Базен 1 (Длабочина 150 цм / 1200 м²) 
Базен 2 (Длабочина: 140 цм, 600 м²) 
Базен 3 (Длабочина: 140 цм, 242 м²) 
Воден парк (Длабочина 110 цм, 50 и 44 м²) 
Базен на затворено (Длабочина: 140 цм, 250 м²) 
4 тобогани со работно време. 
На почетокот и на крај од сезоната, базените на отворено и тобоганите работат зависно од временските услови.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Сурфање на ветер:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

2 тениски игралишта: бесплатно осветлување (за резервации), реквизити со депозит, тениски часови со доплата. 
Водни спортови (само во летна сезона). 

А ла карт ресторани:

7 ресторани: 
Долче Вита: Италијанска кујна. 
Маргарита: Мексиканска кујна. 
Чајна Хаус: Кинеска кујна. 
Рибен ресторан: Рибен ресторан. 
Отомански ресторан: Турска кујна. 
Медитерански: Медитеранска кујна. 
Тепанјаки: Јапонска кујна. 
Работно време на рестораните: 19:00-22:00. 
7 а ла карт ресторани бесплатно секој од нив еднаш за време на престој, со претходна резервација.
Увозните пијалоци во а ла карт рестораните се наплаќаат.  

Барови:

Ориент кафе: 09:00-24:00. 
Делфин бар: 09:00-02:00. 
Бар на базен: 10:00-18:00. 
Гарден бар: 11:00-01:00. 
Снек бар: 12:30 - 16:00. 
Витамин бар: 11:00-18:00.

Детско мени:

Бесплатно.

Диетално мени:

Бесплатно.

Оброци во главниот ресторан:

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, вечера 18:30-21:30, доцна вечера 00:00-03:00. Шведска маса. Снек барот служи мали оброци во текот на денот.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно.

Детали:

Концептот е валиден постојано и вклучува локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед. Со доплата: Одредени увозни пијалоци..

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.