Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Аланија

Област:

Окучалар

Аеродром:

90 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

5 стандардни соби

Споени соби:

Не се достапни.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Дополнителни информации:

За лица со посебни потреби: посебно опремени соби лоцирани на прв кат (ширина на влезна врата 80 цм, ширина на врата од балкон 85 цм, ширина на влез во лифт 80 цм, ширина на врата за бања 80 цм). Можност за изнајмување инвалидска количка со депозит од околу 50 евра. Рецепцијата, рестораните, базените и плажата се лесно достапни за лица во количка.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Душеци:

Бесплатни.

Платформа:

Дрвен мост.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна песочна плажа со камчиња.

Влез во море:

Камчиња.

Детали:

На почетокот и крајот на сезоната, плажата функционира согласно временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Вечерна забава.

Дневни активности:

Спорт и забава на плажа и покрај базен.

Детали:

Анимациониот тим се состои од 15 луѓе.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Кино:

Бесплатно.

Доктор:

Со доплата.

Менувачница:

Достапна.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Банкомат:

Достапен.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Компјутерски игри:

Со доплата.

Интернет корнер:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Градинка:

Бесплатно.

Изнајмување бебешка количка:

Бесплатно (со депозит).

Детали:

Мини клуб за деца од 4 до 12 години со работно време од 10: 00 до 17: 00 часот. 
Изнајмување бебешка количка со депозит од околу 50 евра (количините се ограничени).
Мини диско. 
Лунапарк - 5 тобогани (бесплатно), работи зависно од временските услови.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

Базен 1 (Длабочина 150 цм / 1200 м²) 
Базен 2 (Длабочина: 140 цм, 600 м²) 
Базен 3 (Длабочина: 140 цм, 242 м²) 
Воден парк (Длабочина 110 цм, 50 и 44 м²) 
Базен на затворено (Длабочина: 140 цм, 250 м²) 
4 тобогани со работно време. 
На почетокот и на крај од сезоната, базените на отворено и тобоганите работат зависно од временските услови.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Нуркање:

Со доплата.

Мини фудбал:

Бесплатно.

Сурфање на ветер:

Бесплатно.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

Детали:

2 тениски игралишта: бесплатно осветлување (за резервации), реквизити со депозит, тениски часови со доплата. 
Водни спортови (само во летна сезона). 

Услуга Ultra All Inclusive

Појадок, доцен појадок, ручек, вечера,

Локални алкохолни пијалоци, без-алкохолни пијалоци и некои увезени пијалоци, свежо исцедени пијалоци,

Минибар (се полнува секој ден со пиво, cola, фанта, газирана и негазирана вода), сеф,

A la Carte (еднаш бесплатно, со претходна резервација),

Тениско игралиште (со резервација), опрема за тенис (со доплата),

Турска бања, сауна, парна бања, фитнес,

Table tennis, одбојка, пикадо,

Аеробик, аквапарк, базени, детски базени, игри во базени, Jacuzzi, гимастика, анимација, натпревари, ноќни програми, Luna Park, музика во живо (во одредени денови), диско, мини клуб, детско игралиште, лежалки, чадори, пешкири, интернет во собите и во лоби.

УСЛУГИ КОИ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ ВО Ultra All Inclusive КОНЦЕПТОТ

Телефон, факс, спортови на вода, козметички салон, клеопатра турска бања, масажа, фризер, пилинг, куглање, билјард, гејмерска соба, шопинг центар, 24ч услуга во соба, доктор.

Ресторани и барови

Појадок 07:00 – 10:00

Доцен појадок 10:00 – 11:00

Пучек 13:00 – 14:30

Бечера 19:00 – 21:30

После полнок јадења 22:30 – 03:00

А ла Царте Ресторани 

OTTOMAN BARBEQUE - Турска кујна 19:00 – 21:30

FISH Ресторан за риба 19:00 – 21:30

DOLCE VITA Италианска кујна 19:00 – 21:30

CHINA HOUSE кинеска кујна 19:00 – 21:30

MEDITERRANEAN средно-моркса кујна 19:00 – 21:30

MARGARITA мексиканска куја 19:00 – 21:30

TEPPANYAKI јапанска кујна 19:00 – 21:30

***А ла Царте Рестораните се затворени 1 ден во недела

Бароби

ЛОБИ БАР 09:00 – 02:00

ОРИЕНТ БАР 09:00 – 23:00

КАФЕ & ТОРТА 10:00 – 22:00

СЛАДОЛЕД 10:00 – 18:00

ФАНТАЗИ БАР 10:00 – 18:00

ОРБОК 12:30 – 16:00

КАФЕ & ТОРТА 16:00 – 17:00

БАР ВО БАЗЕН ПИЈАЛОЦИ КАФЕ И СЛАТКИ 10:00 – 18:00

АПЕРИТИФ 15:00 – 16:00

ДЕЛФИН ПИЈАЛОЦИ 15:00 – 07:00

АПЕРИТИВ ЅА ДЕЦА 10:00 – 18:00

АРЕНА БАР 20:00 – 23:00

ВИТАМИН БАР БЕЗАЛКОХОЛНИ ПИЈАЛОЦИ 09:30 – 18:00

GÖZLEME AYRAN 12:30 – 16:00

БАР НА ПЛАЖА 10:00 – 18:00

ХАРЕМ БАР 20:30 – 24:00

СЕКРЕТ ГАРДЕН 11:00 – 01:00

КОКТЕЛИ 20:00 – 01:00

БАР ВО МОСТОТ ВО МОРЕ 20:30 – 24:00

ТЕМПЕЛ БАР 18:00 – 24:00

ТАНТУНИ 16:00 – 17:00

ВАФЕЛ 16:30 – 17:30

МИЛК ШАКЕ 11:00 – 12:00 / 14:00 – 15:00

РЕЛАКС БАР 10:00-18:00

АТЛАНТИС БАР 22:30 – 02:00

***Пијалоците се служет на маса, исто гостите можат да се самопослужат. 
***Aлкохолни пијалоци се служат само 18+
***Алкохолните пијалоце не се служат во шише, исто и не се служат на појадок.
***Миленици не се примани.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.