Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот  се  наоѓа  на 7 км  од  Авсалар, 30 км од центарот на Алања, а од Анталија аеродром  на  100 км . Газипаша аеродром е на  70 километри. Во близина на хотелот Гранада Ресорт.

ИНФОРМАЦИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот беше отворен во 2015 година, последното реновирање  е  во 2016 година. Вкупната  површина е 15 000 кв.м. Се состои од една 6-катна зграда, и  4 лифтови.

Хотелот   има  услови за особи со посебни потреби .

Хотелот прифаќа  кредитни картички Visa, MasterCard.


Плажа

Сопствена песочна плажа на  170 метри  од  хотелот, преку патот со подземен премин. Должината  на  плажата е 150 м. Шатл  превоз  до  плажа, во текот  на целиот  ден. бесплатно. Лежалки, чадори, душеци, пешкири за плажа ( со депозит) - бесплатно. Влез во море  - песок, камчиња, алги. Бар на плажа  служење овошје покрај базенот, и  плажа бар.

ИНФРАСТРУКТУРА

 • Отворен базен  1250 sq.m
 • Базен  со (3 тобогани)l 80 sq.m
 • Затворен базен  80 sq.m
 • Главен ресторан
 • 4 А ла карт ресторани : Отомански, Италјански, Рибен и суши ресторан.
 • 6 бара
 • 3 Конференциски сали : 2 120 and 300 sq. M за  200-300 особи

Важна информација

Домашни миленичиња не се дозволени.

Услови  за сместување

Хотелот има 259 соби, со поглед кон морето, базенот и  градината и планините.

Собите се со  централна климатизација, сателитска ТВ со руски канал, мини-бар (безалкохолни пијалоци, надополнување 3 пати неделно - бесплатно), чај или кафе во собата, телефон со директна телефонска линија, туш, фен, сеф (бесплатно) , интернет, балкон, екстра кревет (на барање).

Подно покривање ламинат.

Чистење дневно

Промена на постелнина 3 пати неделно.

Промена на крпи : 3 пати неделно.

Услуги
Забава и спорт

Бесплатно:

 • Аниматори на руски јазик
 • Жива музика  (2 пати неделно), Турска ноќ (еднаш неделно)
 • Турска и парна бања и сауна
 • Фитнес центар
 • Амфитеатер
 • Дискотека отворена
 • Пикадо
 • Пинк понг
 • Одбојка на плажа
 • Мини голф
 • Стрелаштво


Се наплаќа:

 • Медицински центар
 • Салон за убавина и фризер
 • Масажа и џакузи
 • Компјутерска играчница
 • Билијард
 • Мини голф
 • Детски забавни реквиозити на вода


Други услуги:

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно насекаде)
 • Перална
 • Мини маркет и фотограф
 • Лекарска ординација (на барање)
 • Рента кар


За деца

 • Детски аниматор на руски јазик
 • Мини диско
 • Мини клуб за деца  од  (4-12 год)
 • Отворен детски базен  40 sq.m
 • Детски внатрешен базен 40 sq.m
 • Играчница со компјутерски игри
 • Детско столче за хранење во ресторан
 • Детско мени
 • Детско креветче (на барање)
 • Детска количка  (се наплаќа)
 • Дадилка  (се плаќа со резервација)

Услуга за Храна и Пијалоци

1 Главен ресторан

4 A la Carte ресторани (турски, суши, рибен, италјански)

Сладолед (од 14:00 - 16:00)

6 барови

Gözleme (палачинки), компири (печен компир)

1 Слаткарница

Музика во живо во одредени денови во неделата

2 Snack ресторани, (во плажа и покрај базените)

Специјален диетален вифе

Litore концепт за пијалоци

Локални и увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци

Избор на трпезно вино во Главниот ресторан

Сладолед во A la Carte рестораните

Чај и кафе

Енергетски пијалоци

Сок од свежо овошје и зеленчук според сезоната (Spa - Vitamin Bar- се наплаќа)

Минибар - пиво (2 шишиња), вода (2 шишиња), газиран сок (2 шишиња), coca cola (1 шише), fanta (1 шише), sprite, diet coca cola, овошен сок (2 шишиња), кикирики, колачи, вафли, ореви.

Главен ресторан 07:00 - 10:00 - Појадок и доцен појадок, руче, вечера - детска услуга, диетален бифе, сите пијалоци се служат на масата, сок од портокал, кафе, чај.

Слаткарница 11:00 - 23:00 - Услуга за колачи и пијалоци

Snack 12:00 - 16:00 - Храна и пијалоци во плажа

Snack 11:00 - 19:00 21:00 - 02:00 Храна и пијалоци покрај базенот

Gözleme 12:00 - 16:00 - Услуга за храна и пијалоци

Kumpir 14:00 - 16:00 -  Храна и пијалоци во плажа

Room Service 24 hours - Мени за храна и пијалоци

A'la Carte Ресторани

Турски 19:00 - 21:00 A la Carte Dinner - еднаш бесплатно за 7 вечери и престој.

Суши 19:00 - 21:00  A la Carte Dinner 

Рибен A la Carte Dinner A’la Carte - еднаш бесплатно за 7 вечери и престој.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.