Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот  се  наоѓа  на 7 км  од  Авсалар, 30 км од центарот на Алања, а од Анталија аеродром  на  100 км . Газипаша аеродром е на  70 километри. Во близина на хотелот Гранада Ресорт.

ИНФОРМАЦИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот беше отворен во 2015 година, последното реновирање  е  во 2016 година. Вкупната  површина е 15 000 кв.м. Се состои од една 6-катна зграда, и  4 лифтови.

Хотелот   има  услови за особи со посебни потреби .

Хотелот прифаќа  кредитни картички Visa, MasterCard.


Плажа

Сопствена песочна плажа на  170 метри  од  хотелот, преку патот со подземен премин. Должината  на  плажата е 150 м. Шатл  превоз  до  плажа, во текот  на целиот  ден. бесплатно. Лежалки, чадори, душеци, пешкири за плажа ( со депозит) - бесплатно. Влез во море  - песок, камчиња, алги. Бар на плажа  служење овошје покрај базенот, и  плажа бар.

ИНФРАСТРУКТУРА

 • Отворен базен  1250 sq.m
 • Базен  со (3 тобогани)l 80 sq.m
 • Затворен базен  80 sq.m
 • Главен ресторан
 • 4 А ла карт ресторани : Отомански, Италјански, Рибен и суши ресторан.
 • 6 бара
 • 3 Конференциски сали : 2 120 and 300 sq. M за  200-300 особи

Важна информација

Домашни миленичиња не се дозволени.

Услови  за сместување

Хотелот има 259 соби, со поглед кон морето, базенот и  градината и планините.

Собите се со  централна климатизација, сателитска ТВ со руски канал, мини-бар (безалкохолни пијалоци, надополнување 3 пати неделно - бесплатно), чај или кафе во собата, телефон со директна телефонска линија, туш, фен, сеф (бесплатно) , интернет, балкон, екстра кревет (на барање).

Подно покривање ламинат.

Чистење дневно

Промена на постелнина 3 пати неделно.

Промена на крпи : 3 пати неделно.

Услуги
Забава и спорт

Бесплатно:

 • Аниматори на руски јазик
 • Жива музика  (2 пати неделно), Турска ноќ (еднаш неделно)
 • Турска и парна бања и сауна
 • Фитнес центар
 • Амфитеатер
 • Дискотека отворена
 • Пикадо
 • Пинк понг
 • Одбојка на плажа
 • Мини голф
 • Стрелаштво


Се наплаќа:

 • Спа центар
 • Медицински центар
 • Салон за убавина и фризер
 • Масажа и џакузи
 • Компјутерска играчница
 • Билијард
 • Мини голф
 • Детски забавни реквиозити на вода


Други услуги:

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно насекаде)
 • Перална
 • Мини маркет и фотограф
 • Лекарска ординација (на барање)
 • Рента кар


За деца

 • Детски аниматор на руски јазик
 • Мини диско
 • Мини клуб за деца  од  (4-12 год)
 • Отворен детски базен  40 sq.m
 • Детски внатрешен базен 40 sq.m
 • Играчница со компјутерски игри
 • Детско столче за хранење во ресторан
 • Детско мени
 • Детско креветче (на барање)
 • Детска количка  (се наплаќа)
 • Дадилка  (се плаќа со резервација)

UAI – (ултра се вклучено)

Концептот вклучува: појадок,закуски, ручек и вечера - вклучена, вечерна ноќна супа, закуски, слатки, сладолед во одредени часови, закуска, ноќна  шведска маса, диетално и вегетаријанско мени, некои увезени алкохолни и безалкохолни пијалаци од : 00-00: 00), деноноќни локални алкохолни и безалкохолни пијалоци.

А ла карт ресторани  - Отомански  и Рибен ресторан, една  бесплатна посета за престој од 7 дена, италијански  ресторан  за суши –( се за наплаќ) со резервација.

Премиум класа пијалаци, флаширани пијалоци, свежо исцедено сокови (во витамин бар), услуга во соба 24 часа - за плаќање.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.