Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Турција, Аланија

Далечина од  аеродромот: 115 км од аеродромот Анталија

Растојание до најблиското одморалиште: 15 км до Алања

Далечина  до морето : 1 Прва линија до море

Патот  до  море: 50 m (преку патот)

СМЕСТУВАЊЕ КАРАКТЕРИСТИКИ

Соби за лица со посебни потреби: 3 стандардни соби

Соседни соби: Да (Стандардна соба)

Соби  за непушачи: само  соби  за  непушачи

Check in time: 14:00 / Check out time: 12:00

ПЛАЖА

• Крпи

• Лежалки

• Душеци

• Чадори

Обала  , плажа: Песочна плажа  (преку патот, постои подземен премин).

ЗАБАВА

• Диско

Вечерни  забавни  програми:  Да

Дневна забава:  Да

ИНФРАСТРУКТУРА

• Амфитеатар

• Кино

• Доктор

•Менувачница

•Берберница

• Перална

• Салон за убавина

• Продавници за шопинг

• Паркинг

• Изнајмување на автомобили

• Wi-Fi

Хотелот  прифаќа кредитни картички: Master Card, Visa

Детали: Доктор (на  барање)

УСЛУГИ ЗА ДЕЦА

• Детски кревет

• Детски столици во ресторанот

• Игралиште

• Мини клуб

• Базен

• Изнајмување на детски колички (се наплаќа)

• Дадилка (се наплаќа)

Детали: Мини-клуб за деца од  4-12 години, работно време  10:00 - 12:00 / 14:00 - 16:00.ч

БАЗЕН

• Внатрешен  базен

• Отворен  базен

• Тобогани

Детали: 2 отворени базени со свежа вода (без греење), 700 и 370 кв.м.

1 затворен базен со свежа вода (незагреан), 85 кв.м.

3 тобогани со работно време 10: 00- 12:00 и  14:00 - 16:00ч.

СПА

• СПА центар (се наплаќа)

• Амам

• Сауна

• Масажа (се наплаќа)

СПОРТ

•Изнајмување на велосипед (се наплаќа)

• Билјард (се наплаќа)

•Теретана

•Тенис

•Пинг Понг

•Одбојка на плажа

• Водени спортови (се наплаќа)

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

• Диетално  мени

• Вегетаријанска  храна

Ресторани a la carte / Шведска маса: Турски ресторан со  работно време од  19: 00-21: 00ч. Можеби една бесплатна посета на еден од ала карт рестораните во текот на еднонеделниот престој.Резервација  однапред  е потребна.

Барови

Лоби бар - работи деноноќно.

Базен бар    10: 00 -18: 00.

Бар  на  плажа  10: 00 -18: 00.

Бар  -Aqua Xoria  10: 00 -18: 00.

Диско бар (не е отворен секој ден) 00:00 - 02:00ч.

Главниот ресторан  отворен: Појадок  од 07:00 - 10:00, доцен  појадок  од 10:00 - 11:00, ручек од 12:30 - 14:00, закуски  во  снек бар (покрај  базенот) од 12:00 - 16: 00, чај / кафе / колачи во слаткарницата (во лобито) од 14:00 - 18:00, вечера од 19:00 - 21:00 и  доцна вечера 00:00 - 01:00.

КОНЦЕПТ : УЛТРА АЛЛ ИНЦЛУСИВЕ

Детали: Концептот   "Ултра  инклузив" функционира  деноноќно, вклучувајќи  безалкохолни и алкохолни пијалоци  од  локално производство  и  некои увезени пијалаци.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.