Ново пребарување

Датум на отворање: 2004

Категорија:  5*

Концепт:  Ultra All Inclusive

Web-страна: www.alvadonna.com

Кредитни картички: Visa, Mastercard

Од аеродром: 55км

До центар: 63км

Плажа: приватна песочна плажа

СМЕСТУВАЊЕ

Тотал 308 соби.

237 стандардни соби

61 фамилијарни соби

8 junior suite

2 royal suite

БАЗЕНИ

2 базени + тобогани, детски базен (затворен во зимска сезона), 1 внатрешен загрена базен и џакузи, лежалки, чадори (плажа и базен).

ЗАБАВА

Бесплатно: Музика во живо, Пиано концерт, тенис, тениса опрема, мини футбал, игри во базен, спортови, одбојка, table tennis, кино, пикадо, игри за деца, мини диско, игралиште за деца.

Со доплата: Куглање, интернет кафе, билјард, програма за фитнес.

Концепт за меден месец - ВИП пречекање, декорација на собата, резервација за A la Carte ресторан, црвена бањарка и папучи, појадок во соба на првиот ден, шампањ, десертна чинија и овошје и специјални попусти во SPA центарот.

Концепт за годишница

Anniversary Concept, пешкир за на плажа, декорација на собата и шампањ, десертна чинија и овошје и специјални попусти во SPA центарот.

Концепт за роденден - Декорација на собата, вино и овошна чинија во соба.

ДРУГИ УСЛУГИ

Бесплатно: Диетален и детски бифе, столче за бебе, свеж сок од портокал во појадок, турска бања и сауна, фитнес центар, интернет во лоби и во соба, сеф.

Услуги кои се наплаќаат: 24ч услуга во соба, спортови на вода, масажа во СПА центар, услуга за перење алишта, соба со игри, доктор, количка за бебе (5 евра/ден).

Ultra All Inclusive Концепт

Мини бар со без-алкохолни пијалоци и пиво

Вино на главните и a la carté ресторани

Услуга за храна и пијалоци 24 часа во бар Бистро

Локални алкохолни или без-алкохолни пијалоци

Шампањ, свежа лимонада или свеж сок од портокал за време на пречекувањето

Ресторани

Horizons Restaurant: Појадок 07:00 – 10:30 - Вечера  18:30 – 21:30 Бифе (Интернационална кујна)

Big Hut: Restaurant Ручек  12:30 – 14:30 Бифе (Скара)

The Bistro: Доцен појадок, Бистро мени 10:30 – 12:00 Бифе и 24 часа Бистро Мени

The Grapevine:  16:00 – 24:00 (Вино)

The Lounge:  10:00 – 18:00

Услуга во соба 24 часа A’La Carte Мени  (со доплата)

Capri, Anatolia и Taka Ресторан  со резервација.

· Резервирање на ресторани мора да се изврши преку телефон.

· Сите A’la carte рестораните се бесплатно.

Blue Cassades – Pool Bar, Anatolia – Турски ресторан (A’la Carte), white horses-Pool bar, Big Hut – Snack Restaurant, Mediterranean – Beach Bar затворени во зимска сезона.

A la Carte ресторани

Anatolia Restaurant  18:30 – 21:30 Турски Ресторан

Capri Restaurant  18:30 – 21:30 Италјански Ресторан

Taka Restaurant  18:30 – 21:30 Рибен Ресторан

БАР

Centre Point 10:00 – 24:00

The Bistro 24 Hours Open

Citrus 10:00 – 20:00

Phoenix 22.30 – 03:00

The Zone 18:00 – 24:00

Cafe Bazaar 16:00 – 24:00

Beer Garden 14.00 – 21.30

White Horses 10:00 – 18:00

Mediterranean 10.00 – 18.00


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.