Ново пребарување

Датум на Оотворање: 2003

Последно реновиран: 2019

Категорија: 5*

Концепт: Ultra All Inclusive

Адреса: Kundu Mah. Tesisler Cad. No: 440/1 Aksu Antalya

Е-маил: info.kremlin@asteriahotels.com

Wеб-страна: www.asteriahotels.com

Ог аеродром до хотел: 16 km

СОБИ

Тотал соби: 875.

Стандардна соба (23м2, 10 соби за хендикепирани гости, може да се сместуваат до 3 лица, има 1 брачен кревет или 2 единечни кревети, купатило со туш кабина и када, фен за коса, папучи, бесплатен сеф, телефон, телевизор, минибар, интернет, балкон, централна климатизација. Чистење на собата: секој ден).

Стандардна соба со морнарски кревети (23м2, може да се сместуваат до 2+2, има 1 брачен кревет и еден морнарски кревет, купатило со туш кабина и када, фен за коса, папучи, бесплатен сеф, телефон, телевизор, минибар, интернет, балкон, централна климатизација. Чистење на собата: секој ден).

Dublex фамилијарни соби (48м2, 2 соби, може да се сместуваат до 4+1, има 1 брачен кревет + 2 единечни кревети, купатило со туш кабина и када, фен за коса, папучи, бесплатен сеф, телефон, телевизор, минибар, интернет, балкон, централна климатизација. Чистење на собата: секој ден).

Royal Делукс соби (80м2, 2 соби + 1 кујна, може да се сместуваат до 4 лица, има 1 брачен кревет, купатило со туш кабина и када, фен за коса, папучи, бесплатен сеф, телефон, телевизор, минибар, интернет, балкон, централна климатизација. Чистење на собата: секој ден).

Royal King Suite (120м2, 3 соби + 1 кујна, може да се сместуваат до 4 лица, има 1 брачен кревет, купатило со туш кабина и када, фен за коса, папучи, бесплатен сеф, телефон, телевизор, минибар, интернет, балкон, централна климатизација. Чистење на собата: секој ден).

РЕСТОРАН & БАР

Бифе

Ран појадок: 02:00 - 05:00

Појадок: 07:00 - 10:30

Ручек: 12:30 - 14:00

Вечера: 19:00 - 21:30

Night Snack: 23:00 - 02:00

A la Carte: 19:00 - 22:00 (мексиканска кујна, турска, италјанска, рибна).

За A la Carte рестораните: потребно е претходна резервација (еднаш бесплатно од  минимум 5 ноќи престој)

Snack Service: Gozleme, бурек , сладолед, вафел, услуга во соба (со доплата)

Divo лоби бар (24ч)

 Zvezda бар (09:00 - 01:00)

Arbat бар (09:00 - 18:00)

Vitamin бар (11:00 - 19:00)

Avrora beach бар (09:30 - 17:30)

Pushkin cafe бар (10:00 - 18:00)

Beer house (24ч)

***Безалкохолни пијалоци и пиво во минибар се полнат секој ден.
***Алкохолни пијалоци не се служат на деца под 18 години.

ПЛАЖА И БАЗЕН

Хотелот се наоѓа на сама плажа, има песочна плажа. Главен надворешен базен  145cm / 2m, внатрешен базен  145cm / 2m, внатрешен базен за деца 35cm, надворешен базен за деца 45cm, Slide pool 125cm.

ЗА ДЕЦА:

Игралиште за деца, мини диско, мини клуб (за деца од 4-12год.), џуниор клуб (за деца од 13-16год.), количка за бебе (3 евра по ден), спортски активности, игри во базен, натпревари.

ЗАБАВА И АНИМАЦИЈА

Музика во живо, диско, анимација во тек на денот и ноќта, игри во базен и плажа, различни натпревари.

ДРУГИ УСЛУГИ

Бесплатни услуги: Турска бања, сауна, фитнес, интернет, тениско игралиште, музика во живо (во одредени денови), лежали, чадори, пешкири, анимација.

Услуги кои се наплаќаат: Павилион, телефон, факс, фотокопирање, доктор, гејмерска соба, СПА центар, дадилка, спортови на вода.

Меден Месец Концепт: Вино, ореви, појадок во соба (само еднаш), чинија со овошје, бањарка, пантофли, цветен украс, специјална вечера во A la Carte ресторан.

A la carte ресторанти/бифе :

La Gondola (со доплата):Италијанска кујна.
El Sombrero (со доплата): Meксиканска кујна. 
Паша (со доплата): Турска кујна (не работи во зимска сезона). 
Mарин (со доплата): Медитеранска кујна (не работи во зимска сезона). 
Суши (со наплата): (не работи во зима). 
Ресторантите се со раб.време  19:00 до 22:00 (работното време е во зависност од временските услови и промената на хотелскиот концеп.
За резер. со престој од 7 ноќи, една посета во вацијаFor reservations longer than 7 nights, Паша и Марин ресторант се бесплатни.Резеревација на баеање, со  вечерен дрес код.

Бар:

Лоби бар 08: 00-01: 00 
Витамин бар11: 00-19: 00. 
Стар 10: 00-01: 00 (не работи во зима). 
Арбат 11:00 - 17:00 (не работи во зимска сезона). 
Диско бар 23: 30-02: 00. (не работи во зимска сезона). 
Аурора бар на плажа  10: 00-17: 00 (не работи во зимска сезона). 
Капитал сервис бар 22: 00-07: 00 (понекокаш и во зима е отворен).

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на оброци во главен ресторант:

Појадок –бифе  07: 00-10: 30 , ручек-бифе 12: 30-14: 30, вечера-бифе 19: 00-21: 30 , доцна вечера и ран појадок l 22: 00- 07:00 
Преку цел ден  закуски во снек баровите на хотелот се достапни.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Дополонување:

Системот "Ultra All Inclusive" е достапен цел ден, вклучува и алкохолни и безалкохолни пијалоци од локален карактер, некои увозни пијалоци, сладолед. 
Со доплата: некои странски пијалоци, премиум пијалоци, некои вимна.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.