Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран на 8км од центар на Сиде и 5 км од Манавгат, од  Анталија  аеродром  е 70 км оддалеченост.Најблиски хотели се : Nashira Hotel, Otium Eco Club.

ХОТЕЛСКИ ИНФОРМАЦИИ

Хотелот е отворен од 1988 год, последно реновирање 2011 год, на побршина од 70.000 м2 .На 4 спрата и 3 спрате сополнителен супериор дел, 3 лифта во главна зграда, 2 во дополнителниот дел. 

Хотелот прима лица со посебни потреби.


Хотелот прифаќа кредитни картици  Visa, MasterCard.


Плажа

Сопствена плажа  со  песок и камчоња, веднасх до хотелот. Долж 230м, лежалки за сонце, чадори, пешкири за плажа,  како што е во концептот на хотелот.Влез во море  песок и камчиња, тушеви, кабини  за преслекување,  тревник на плажа.ина на плажа.


Инфраструктура

 • 2 надворешни базени, детски базен,  3 тобогани, за деца.
 • Релакс базен 80 м2
 • Внатрешен базен.
 • Главен ресторант – затворен дел за 400 особи, а отворен дл за 300 особи.
 • 3 A'la carte ресторант: Отомански, скара, Италијански -, 5 барови.
 • 5 тениски терени
 • Сала за конференции за 120 особи.

Важно

Животни  не се дозволени.

УСЛУГИ
Забава и Спортови

Бесплатни:

 • Анимација на руски
 • Жива музика
 • Турска бања, сауна и парна бања
 • Фитнес центар
 • TV зона
 • Амфитеатар
 • Диско -покриено
 • Пинг-понг, табла
 • Тениски игралишта (попладне)
 • Одбојка на плажа
 • Аеробик, ватерполо


Со наплата:

 • СПА центар, масажа.
 • Салон за убавина, фризер.
 • Интернет кафе, комјутерски игри
 • Тениски часови, изнајмување на опрема  за тенис.
 • Билјард
 • Сите видови на спортови


Дополнителни услуги:

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно во ло и на базен)
 • Перална и хемиско чистење.
 • Фотограф  и продавниици
 • Лекар и услуги за чување на деца
 • Рента кар


ЗА ДЕЦА

 • Бебешка колица, на барање
 • Детска анимација на руски
 • Детски надворешен базен, 3 тобогани
 • Мини клуб, од 4-12 год.
 • Клуб за возрасни од 13-16 год/јули и август
 • Mини клуб
 • Соба за забавни игри
 • Во ресторантот столици за деца

РЕСТОРАНИ

Главен ресторан - Појадок - 07:00 - 10:00

Главен ресторан - Доцен појадок - 10:00 - 11:00

Главен ресторан - Ручек - 12:30 - 14:30

Главен ресторан - Вечера - 18:30 - 21:00

Beach Bar - Ручек - брза храна - 12:30 - 15:30

Beach Bar - Турски колачи 11:00 - 15:30

Beach Bar - Coffee Break - 16:00 - 17:00

Lobby Night - бифе - 23:30 - 07:00

Скара - A la Carte Restaurant - вечера / со резервација / бесплатно еднаш во целиот престој 19:00–21:00

Италјански Ресторан - A la Carte Restaurant - вечера / со резервација / бесплатно еднаш во целиот престој 19:00–21:00

Азиски Ресторан - A la Carte Restaurant - вечера / со резервација / бесплатно еднаш во целиот престој 19:00–21:00

Турски Ресторан - A la Carte Restaurant - вечера / со резервација / бесплатно еднаш во целиот престој 19:00–21:00

БАР

Сите локални алкохолни, безалкохолни и некои брендирани увезени пијалоци се вклучени во текот на 24 часа. Сите пијалоци се служат на маса. Свежите сокови, сокови во шишиња и некои брендирани пијалоци се со доплата.

Лоби Бар 7/24

Pool Bar 10:00 - 18:00

Beach Bar 16:00 - 24:00

Диско Бар 23:00 - 02:00

Чај/Кафе 10:00-18:00


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.