Ново пребарување

Локација

Хотелот се наоѓа на 10 километри од Авсалар, 35 км од Аланија. А од  аеродромот во Анталија 85 километри. Хотели во  непосредна близина : Холидеј Гарден, Хотел Стела Бич

Информации за хотелот

Хотелот е отворен  2001 година. Вкупна површина  12 000 кв.м. Се состои од една 8-катна зграда, со три лифта

Хотелот има услови за лица со посебни потреби.


Хотелот  ги  прифаќа кредитните картици  Visa, MasterCard.


Плажа

Песочна плажа во близина на хотелот. Должината на плажата е 50 м. Лежалки со  душеци  чадори - бесплатно, за  плажа  крпи  се плаќа и  за промена на крпи сеостава  депозит  2 евра). Влез  во морето  песок  и  камчиња. Павиљони  се  наплаќаат.


Инфоструктура

 • Главен отворен базен  650 sq.m
 • Базен Релакс  за пливање  60 sq.m, 3 slides
 • Внатрешен базен со загртевање 100 m (работи само во зима)

 

• Главниот  ресторан - покриен  дел  дизајниран  за 450 лица,  а  отворен дел  за 250 луѓе.

• Снек бар  за закуски , наменет за 200 луѓе.

• Ресторан  А ла карт , дизајниран  за  40 луѓе. (Резервација е потребна) отворена е

    сезонска од 15.06  до 15.09

• 3 Барови

• Конференциски сали  450  и 100  квадратни метри, наменети  за  350  и  80  луѓе.

________________________________________

Важни информации

Домшни миленичиња не се дозволени.

Услови за сместување

Хотелот има  207 соби, со поглед кон морето, базен и градина.

Собите се опремени со: индивидуална климатизација, мини бар (само вода на денот на пристигнување), сателитска ТВ со руски канал, телефон со директна телефонска линија, бања, фен, балкон, сеф ( се плаќа депозит), фотеља на спуштање  или софа.

Подна површина -   ламинат

Чистење на собите  - дневно.

Промена на постелнина -2 пати неделно.

Промена на крпи 2 пати неделно

Услуги

Бесплатно:

 • Аниматори на руски
 • Турска и парна бања
 • Фитнес центар
 • Амфитеатер
 • TV lounge
 • Затворена дискотека
 • Одбојка
 • Пинг понг
 • Стрелаштво,сквош

Се наплаќа:

 • Масажа,пилинг
 • Салон за убавина и фризер
 • Интернет кафе
 • Тениско игралиште осветлено
 • Билијард
 • Водени спортови


Други услуги:

 • Менувачница
 • Перална и хемиско чистење
 • Продавници и фотографско ателје
 • Медицински центар( во одредени часови)
 • Рента кар


За деца

 • Детски аниматори на руски јазик
 • Мини клуб за деца од  (4-12 години)
 • Отворен детски базен  20 sq.m
 • Игротеки и компјутерски игри

AI – (се вклучено)

Концептот вклучува: појадок, ручек и вечера -  касен појадок, закуски и слатки во одредени часови, ноќна супа, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од  (10.00 - 00.00)ч и локални алкохолни и безалкохолни пијалаци во дискотека од  (23.30 -02.00)ч.

Увоз на алкохолни пијалоци, свежо цеден сок од портокал, турско кафе  се наплаќа.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.