Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Локација: Турција, Аланија, Конакли

Оддалеченост од аеродром: 110 км од Анталија, 55 км од Аланија аеродром.

Оддалеченост од најблиска населба : 500м до центар од Конакли село  

Оддалеченост од најблиска населба : 15 км до Аланија

Оддалеченост од море : 200 м (преку пат)

СМЕСТУВАЧКИ УСЛОВИ

Соби за лица со посебни потреби: 2 соби со поглед на базен

Забрана за пушење во собите.

Check in time : 14.00 / Check out time : 12.00

ПЛАЖА

 • Пешкири
 • Лежалки за сонце
 • Душеци
 • Чадори

Плажа дел : Сопствена со песок и камчиња, со тушеви и кабини за преслекување. Влез во море : песок и камчиња Ширина: 60 м

ЗАБАВА

 • Диско

Вечерни и дневни програми :  Дa, Дополнување : Аниматорски тим  10 особи.

ИНФРАСТРУКТУРА 

 • Доктор
 • Менувачница
 • Берберница
 • Перална
 • Продавници
 • Паркинг
 • Рента кар
 • Wi-Fi

Хотелот прифаќа кредитни картици : Visa

Услуги за деца

 • Детски кревет
 • Детски стол во ресторант
 • Игротека
 • Mини клуб
 • Базен

Дополнување: Mини клуб за деца од 4-12год од 10.00-12.00 / 14.00-16.00.

Базени

 • Внатрешен 60 м2
 • Надворешен 600м2
 • Тобоган од  10: 00-12: 00/14: 00-16: 00.

СПА

 • Спа центар 
 • Хамам
 • Џакузи
 • Сауна
 • Maсажа

СПОРТ

 • Кошарка
 • Билијард
 • Теретана
 • Teнис
 • Пинг понг
 • Плажа одбојка
 • Водени спортови

Дополнување: 1 тениски  терен со осветлување- со доплата, изнајмување на опрема со депозит.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

Бар: Лоби бар 10:00-00:00. 

Базен бар 10:00  - 5:00

Бар на плажа  10:00-17:00. 

Диско бар 23:00-02:00.

Распоред на оброци во главен ресторант: Појадок  07:00-10:00, доцен појадок 10:00-10:30, ручек 12:30-14:00, вечера  19:00-21:00, доцна вечера 23:30 -00:00. 

КОНЦЕПТ: AI

Дополнување:  Концептот на  all-inclusive е од  10:00 to 00:00, вклучува локални пијалоци, алкохолни.

Се наплатува: Турско кафе, свежо цедени сокови, еспресо, капучино, странски пијалоци.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.