Ново пребарување

Држава

Турција

Регион

Сиде

Ресорт

Colakli

Аеродром

55 км

Плажа

Пешкири

Бесплатно

Лежалки

Бесплатно

Душеци

Бесплатно

Чадори

Бесплатно

Плажа

Приватна песочна плажа

Должина

500 м

Влез во море

песок

Дополнителна информација

Павилјоните во плажа 60 евра / ден.

Забава

Диско

Бесплатно

Ноќни програми

Има

Денска активност

Има

Дополнителна информација

Тимот на анимација се состои од 25 лица кои зборуваат на руски јазик.

Инфраструктура

Амфитеатар

Има

Кино

Бесплатно

Доктор

Се наплаќа

Размена на валута

Има

Бербер

Се наплаќа

Перење алишта

Се наплаќа

Фризерски салон

Се наплаќа

Продавници

Има

Хотелот прима кредитни картички

Master Card, Visa

Паркинг

Бесплатно

Рентакар

Се наплаќа

Wifi

Бесплатно

Дополнителна информација

Доктор на барање. Wi-Fi - бесплатно во соба и во јавни места (брз интернет се наплаќа).

Услуги за деца

Детски кревет

Бесплатно

Столче во ресторан

Има

Игралиште

Има

Мини клуб

Има

Базен

Има

Мини зоолошка градина

Бесплатно

Садови за деца

Не

Изнајмување количка

Се наплаќа

Дадилка

Нема

Дополнителна информација

Внатрешен и надворешен детски базен.
Мини клуб за деца од 4-12 години, од 10: 00-12: 00 & 14: 00-17: 00.
Изнајмување количка (според достапност) - 10 евра / ден.
Мини диско.
Во главниот ресторан, можете да користите блендер за подготвување на бебешка храна.

Базен

Внатрешен базен

Има

Надворешен базен

Има

Тобоган

Има

Дополнителна информација

2 надворешни базени.
1 внатрешен базен (загреан во зимска сезона).
6 тобогани, распоред на работа, во зависност од временските услови.

СПА

Амам

Бесплатно

Парна бања

Бесплатно

Сауна

Бесплатно

Масажа

Се наплаќа

Спорт

Кошарка

Беслпатно

Изнајмување на велосипед

Се наплаќа

Билјард

Се наплаќа

Куглање

Се наплаќа

Мини футбал

Бесплатно

Мини голф

Бесплатно

Теретана

Бесплатно

Тенис

Бесплатно

Пинг-Понг

Бесплатно

Одбојка

Бесплатно

Дополнителна информација

7 тениски терени: осветлување, изнајмување опрема и часови - со доплата.

 

A la carte ресторани / бифе:

Турски ресторан, Мексикански ресторан, Кинески ресторан, Рибен ресторан, Медитерански ресторан. Работно време на ресторани 19:00 - 21:00. 
За престој од 7 ноќи, гостите можат да го користат турскиот à la carte со претходна резервација. Сите ресторани имаат кодекс за облекување.
Во зимската сезона, медитеранскиот ресторан е отоврен (гостите можат да го користат еднаш од најмалку 6 ноќи престој).

Бар:

Pool bar 09:00 - 24:00. 
Nazar Bar 18:00 - 05:00.
Dragon Bar (во плажа) 12:00 - 24:00. 
Бар во плажа 10:00 - 18:00.

Sea Bar 18:00 - 24:00 (не работи во зимска сезона). 
Cafe House 11: 00-18: 00. 
Сладолед 11:00 - 18:00. 
Диско Бар 23:00 - 02:00.

Диетален мени:

Бесплатно.

Работното време на главниот ресторан:

Појадок 07:00 - 10:30, Ручек 12:30 - 14:30, Вечера 19:00 - 21:30, Доцна вечера (во ресторанот на Fulya хотел, само во летна сезона) 23:00 - 02:30. Во текот на денот (11:30 - 18:00) закуски во Snack бар (во летна сезона).

Концепт:

Ultra All Inclusive

Comments:

Ultra All Inclusive концептот вклучува локални и некои увезени пијалоци. Хотелот го задржува правото да откаже настани или да го промени распоредот на работните места на услугата и забавата на отворено, во зависност од временските услови. Пијалоците се служат во чаши. Концептот All Inclusive вклучува само локално произведени пијалоци.




Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.