Ново пребарување

Titanic Mardan Palace ве поканува во познатата турска Ривиера со софистицираност од 5 ѕвезди, совршена услуга, прекрасна локација и уникатен дизајн. Нуди искуство што сигурно ќе го возбуди секој гостин. Како дел од Golden Inclusive концептот, вие можете да ги истражувате многуте активности и поволности кои ги нуди хотелот, третмани за спа, фитнес, базени, над 30 ресторани, барови , детски клуб, забава, анимациски програми итн.

 

Собите во Titanic Mardan Place

Собите имаат LCD телевизори, брз интернет, врвни производи на Bvlgari, папучи во бањата. Многумина нудат панорамски поглед на базенот или на морето, и сите имаат приватни балкони. После долг ден, ќе се опуштите на луксузните кревети со вашиот избор на перници. Оние што ги резервираат специјалните соби и апартмани, уживаат во услугите на асистент (батлер), кој управува со сите ваши потреби за време на вашиот престој.

СПА Центар

Освежете го умот и телото за време на вашиот одмор, во BeFine СПА центарот кој ви овозможува да се опуштете на смирувачка масажа или третман на тело, сауна, парна бања, турска бања и други места за релаксација. Истражете ги пакетите за велнес и детокс, кои можат да се користат во комбинација со персонализирани програми за фитнес, заедно со професионални обучувачи.

BeFine СПА Центар

Сауна

Парна бања

Амам

Масажа

Третмани за кожа

Фитнес цнтар

Внатрешни базени

Загреан надворешен базен

Базен со морска вода

Базен

Хотелот нуди различни базени со различна големина - вклучувајќи и главен базен од 9.700 м2, истотака загреан затворен и отворен базен, аквариум базен.

Плажа

Хотелот нуди прекрасна приватна плажа, со услуги за пешкири и чадори, бар и голем број на активности на вода.

Состаноци и настани

НАСТАНИ

СВАДБИ

СОСТАНОЦИ

Titanic Mardan Palace е најголемата локација на Анталија за важни состаноци, радосни свадбени прослави и други настани. Хотелот има банкет сала, добро дизајнирана сала за состаноци, ballroom, совршено подготвено мени и оставете го хотелскиот стручен тим да управува со сите детали, за да можете да се фокусирате на хостирање на успешен настан.

 

Уживајте во вашиот фамилијарен одмор!

Ресторани

Titanic Mardan Palace има избор на првокласни ресторани. Можете да изберете меѓу девет ресторани a la carte, организирани од тим на професионални готвачи - од иновативниот ресторанот „Босфор“ до индиската кујна на „Силк Роуд“ и стекови во „Beef Grill Club“. Љубителите на слатки, можат да изберат видови на слатки и колачи од една од двете слаткарници или во барот за сладолед. Некои од рестораните имаат прекрасни погледи на кулата Галата и зградата Кулели. Доколку сакате да вечерате во приватност, услугата во собата е достапна 24-ч.

 

Појадок: 7:00 - 11:00

Ручек: 12:30 - 14:30

Вечера: 19:00 - 21:30

 

Босфор Ресторан

Дваесет и четири Ресторан

Уживајте во вкусниот a la carte оброк во секое време кога сакате во овој ресторан кој е отворен 24 часа. Овој ресторан е вклучен во концептот и мора да се направи резервација за појадок.

Beef Grill Club

Стекхуас нуди само високо квалитетно месо, подготвени според вашите спецификации со одличен список на вино. Ресторанот се доплаќа 30 € по лице. Децата под 7 години се бесплатни, а на возраст меѓу 7-12 години има попуст од 50%. (Со резервација)

Аквамарин  Ресторан (морска храна)

Аквариум ресторан, кој се наоѓа под Мејден кулата. Прекрасен поглед на аквариумот додека вечерате. (Со резервација)

Азиски Ресторан

Азиски специјалитети, отворена четири дена во неделата. Азискиот ресторан се доплаќа 20 € по лице. Децата под 7 години се бесплатни, а на возраст меѓу 7-12 години има попуст од 50%. (Со резервација)

Hasır A la Carte Ресторан

Турска кујна, вклучен во концептот, со претходна резервација.

Индиски ресторан

Отворено два дена во неделата, нуди  индиско јадење (a la carte) во прекрасна атмосфера. (Со резервација)

Pascarella A la Carte Ресторан

Домашни тестенини, пица и други италијански деликатеси. Вклучен во концептот, со претходна се резервација.

Pita Pan Snack Ресторан

Pita Pan нуди оброци за ручек, закуски, кафе и коктели. Специјалитетот кој се служи во овој ресторан е ѓозлеме, пријатното јадење кое е широко познато низ цела Турција.

Dolmabahçe Слаткарница

Задоволете ги вашите желби со вкусни слатки во оваа слаткарница која е лоцирана во рамките на лобито.

Da Vinci Слаткарница

Сладолед Бар

Fruit Buffet

Отворено секој ден наутро и попладне, има свежо локално овошје, и е совршен избор за кога сте расположени за полесна, поздрава храна.

Бар

Бар во базен

Бар во внатрешниот базен

Витамин Бар

Moda Наргиле Кафе

Диско

Tower Roof Bar

Mykonos Beach Club

Scorpion Bar

Lake Houses Bar

Spa VIP Bar (Detox Bar)

Bowling Bar

Mardan Lounge Bar

Nevizade Square Bar

Wine Cellar


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.