A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: A non well formed numeric value encountered

Filename: controllers/index.php

Line Number: 551

EuroSava Online Tour Operator - Antalya 2019

Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Aнаталија

Ресорт:

Лара

Аеродром:

13км

   

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

4 стандардни соби

Соседни соби:

Не

Соби за непушачи:

Забрането пушење во соби.

Плажа

Крпи:

Бесплатно

Лежалки за сонце:

Бесплатно

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Песочна

Влез во море:

Песок

Детали:

Во зимска сезона плажата не е опремена.

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерна забава:

Вечерни забави, постојано.

Дневна забава:

Спортски активности и збава.

Детали:

Тим на аниматори 25особи, сано во летна сезона, во зимска сезона . 
Во зимска сезона – анимација ограничена.

Инфраструктура

Aмфитеатар:

Достапен

Кино:

Со наплата

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапен

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Продавница:

Достапни

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Car rent:

Со наплата

Интернет кафе:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Wi-Fi е беплатен во лоби и кај базенот, како и во собите.Лекар на барање..

Услуги за деца

Детски кревет:

Бесплатно

Детски стол во главен ресторант:

Достапно

Игротека:

Достапно

Mини клуб:

Достапно

Базен:

Достапно

Изнајмување на детска количка:

Со наплата

Гувернанта:

Со наплата

Детали:

Внатрешен и надворешен базен.
Мини клуб за деца од 4 до 12 год. Раб.време од 10: 00-17: 00. 
Услуга за чување на деца на барање, 15 еур од саат.
Изнајмување на детска количка со доплата на барање, 5 еур на ден, со 50 еур депозит. 
Во главен ресторант за бебиња достапен блендер, како и затоплувач за храна.

Базен

Внатрешен базен:

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапни

Детали за базени и тобогани:

4 надворешни базени, не затоплени, од 2721м2, 946м2, 318м2, 342м2(отворени од : 07: 00-19: 00.) 
2 внатрешни базени затоплени во зима, од 325м2, 69м2 отворени од : 08: 00-19: 00. 
6 тобогани, за возрасни, 3 за деца: од 10: 00-12: 30 и 14: 30-17: 30. 
Надворешни базени и тобогани не работат во зима.

СПА

СПА центар:

Со наплата

Хамам:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Спорт

Кошарка:

Бесплатно

Билијард:

Со наплата

Куглање:

Со наплата

Сурфање:

Со наплата

Mини голф:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Teнис:

Бесплатно

Пинг-понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Детали:

1 тениски курс, на земјена подлога, со изнајмување на опрема5 еур на час.

A la carte рсторанти/ бифе:

Турски една бесплатна посета во текот на една недела.
Италијански, 9 еур по особа за посета. 
Meксички со наплата на 9 еур по особа.
Oриентален со маплата на 9 еур по особа.
Ресторантот е отворен :19: 00-21: 30. Резервација на барање.
Во зимска сезона Мексиканскиот и Ориенталниот ресторант, се отворени и во зимска сезона.

Бар:

Лоби бар 09:00 - 00:00. 
Плажа бар: 10:00 - 18:00 (не работи во зимна).
Оасис бар 16:00 - 00:00 (во зима од 12:00). 
Панорама бар 16: 00-24: 00. 
Лаила бар  10: 00-24: 00 (отворен од 01јун.. 
Теа куќа 10: 00-24: 00 (не е отворен во зимска сезона).

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на оброци во главен ресторант:

Појадок, 07: 00-10: 00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек 12: 30-14: 30, вечера 18: 45-21: 15, ноќни закуски22: 30-02: 00 (во зима до 01:00). Бифе, закуски и пијалоци, достапни во текот на целиот ден во хотелските барови и кафе.

Концепт:

Ultra All Inclusive, All Inclusive

Вегетаријанско мени:

Бесплатно

Детали:

Концептот на Ultra All Inclusive е достапен нон-стоп, вклучува и локални и безз-алкохолни пијалоци, како и некои странски (гин, водка, виски, текила.Со доплата: свежи сокови, флаширани  пијалоци, сладолед -спакуван. 
Концептот  "All inclusive" е од 10:00 до 24:00, вклучува бези алкохолни пијалоци, Екстра со доплата свежи сокови, странски пијалоци, флашитрани пијалоци, сладолед.Сите активности зависат од временските услови.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.