Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Aнаталија

Ресорт:

Лара

Аеродром:

13км

   

Сместувачки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

4 стандардни соби

Соседни соби:

Не

Соби за непушачи:

Забрането пушење во соби.

Плажа

Крпи:

Бесплатно

Лежалки за сонце:

Бесплатно

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Песочна

Влез во море:

Песок

Детали:

Во зимска сезона плажата не е опремена.

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерна забава:

Вечерни забави, постојано.

Дневна забава:

Спортски активности и збава.

Детали:

Тим на аниматори 25особи, сано во летна сезона, во зимска сезона . 
Во зимска сезона – анимација ограничена.

Инфраструктура

Aмфитеатар:

Достапен

Кино:

Со наплата

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапен

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Продавница:

Достапни

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Car rent:

Со наплата

Интернет кафе:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Wi-Fi е беплатен во лоби и кај базенот, како и во собите.Лекар на барање..

Услуги за деца

Детски кревет:

Бесплатно

Детски стол во главен ресторант:

Достапно

Игротека:

Достапно

Mини клуб:

Достапно

Базен:

Достапно

Изнајмување на детска количка:

Со наплата

Гувернанта:

Со наплата

Детали:

Внатрешен и надворешен базен.
Мини клуб за деца од 4 до 12 год. Раб.време од 10: 00-17: 00. 
Услуга за чување на деца на барање, 15 еур од саат.
Изнајмување на детска количка со доплата на барање, 5 еур на ден, со 50 еур депозит. 
Во главен ресторант за бебиња достапен блендер, како и затоплувач за храна.

Базен

Внатрешен базен:

Достапен

Отворен базен:

Достапен

Тобогани:

Достапни

Детали за базени и тобогани:

4 надворешни базени, не затоплени, од 2721м2, 946м2, 318м2, 342м2(отворени од : 07: 00-19: 00.) 
2 внатрешни базени затоплени во зима, од 325м2, 69м2 отворени од : 08: 00-19: 00. 
6 тобогани, за возрасни, 3 за деца: од 10: 00-12: 30 и 14: 30-17: 30. 
Надворешни базени и тобогани не работат во зима.

СПА

Хамам:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Спорт

Кошарка:

Бесплатно

Билијард:

Со наплата

Куглање:

Со наплата

Сурфање:

Со наплата

Mини голф:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Teнис:

Бесплатно

Пинг-понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Детали:

1 тениски курс, на земјена подлога, со изнајмување на опрема5 еур на час.

A la carte рсторанти/ бифе:

Турски една бесплатна посета во текот на една недела.
Италијански, 9 еур по особа за посета. 
Meксички со наплата на 9 еур по особа.
Oриентален со маплата на 9 еур по особа.
Ресторантот е отворен :19: 00-21: 30. Резервација на барање.
Во зимска сезона Мексиканскиот и Ориенталниот ресторант, се отворени и во зимска сезона.

Бар:

Лоби бар 09:00 - 00:00. 
Плажа бар: 10:00 - 18:00 (не работи во зимна).
Оасис бар 16:00 - 00:00 (во зима од 12:00). 
Панорама бар 16: 00-24: 00. 
Лаила бар  10: 00-24: 00 (отворен од 01јун.. 
Теа куќа 10: 00-24: 00 (не е отворен во зимска сезона).

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на оброци во главен ресторант:

Појадок, 07: 00-10: 00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек 12: 30-14: 30, вечера 18: 45-21: 15, ноќни закуски22: 30-02: 00 (во зима до 01:00). Бифе, закуски и пијалоци, достапни во текот на целиот ден во хотелските барови и кафе.

Концепт:

Ultra All Inclusive, All Inclusive

Вегетаријанско мени:

Бесплатно

Детали:

Концептот на Ultra All Inclusive е достапен нон-стоп, вклучува и локални и безз-алкохолни пијалоци, како и некои странски (гин, водка, виски, текила.Со доплата: свежи сокови, флаширани  пијалоци, сладолед -спакуван. 
Концептот  "All inclusive" е од 10:00 до 24:00, вклучува бези алкохолни пијалоци, Екстра со доплата свежи сокови, странски пијалоци, флашитрани пијалоци, сладолед.Сите активности зависат од временските услови.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.