Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Aланија

Ресорт:

Okулар

Aеродром:

90 км

Сместувачки услови

Сместување со животни:

НЕ

Соби за лица со посебни потреби:

3 стандардни соби

Соби за непушачи:

Забрането пушење во собите

Плажа

Пешкири за плажа:

Бесплатно

Лежалки за сонце:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Понтон-Прелаз:

Дрвен понтон

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена плажа со песок, камчиња

Влез во море:

Песок и камчоња

Детали:

На почетокот и на крајот на летната сезона, плажата е отворена во зависност од условите на концептот на хотелот, како и временските услови

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечерни програми:

Достапно

Дневни забави:

Достапно

Детали:

20 аниматори, руски зборуваат

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапно

Кино:

Бесплатно

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапно

Берберница:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Салон за убавина:

Со наплата

Продавници:

Бостапно

ATM:

Достапно

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Рента кар:

Со наплата

Игри на комјутер:

Со наплата

Интернет кафе:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Детали:

Wi-Fi in во лоби, во собите  бесплатно

Услуги за деца

Детски кревет:

Бесплатно

Детско столче во главен ресторант:

Достапно

Угротека:

Достапно

Mини клуб:

Достапно

Базен:

Достапно

Услуги за чување на деца:

Бесплатно

Изнајмивање на детска колица:

Бесплатно

Гувернанта:

Не

Детали:

1 надворешен базен, Мини клуб за деца од 4-12 год, отворен  од09: 00-17: 00. 
Изнајмување на количка за деца со депозит од 50 еур/со резервација. 
Во главерн ресторант достапен блендер, микровална  за припрема на храна 
Луна парк бесплатно, работи од  15:30  до 21:30 , 5 атракции

Базени

Надворешен базен:

Достапно

Тобогани:

Достапно

Детали за базен и тобогани:

3 надворешни базени незатоплени, 8 тобогани , со распоред на работа, се зависи дали кје се отворени од временските условиoutdoor pools (unheated). 
 

СПА

Хамам:

Бесплатно

Џакузи:

Бесплатно

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Спорт

Билјард:

Со наплата

Нуркање:

Со наплата

Теретана:

Бесплатно

Teнис:

Бесплатно

Пинг-понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Со наплата

Детали:

1 тениски терен со осветлување, бесплатно,. Со резервација, опремата со депозит, работи во зависност од временските услови.

 

A la carte ресторант / бифе:

Кинески ресторант
Долче вита-италијански ресторант. 
Отоманска – турски ресторантOttoman
Mr. Fish: морска храна
Суши – Јапански ресторант
6 à la carte ресторант се бесплатни, со резервација,еден пат во текот на престојот, гостите моше да посетат еден од нив.Странски пијалоци со доплата со работа 19: 00-21: 30.

Бар:

Лоби бар 08: 00-01: 00. 
Базен бар  10: 00-00: 00. 
Снек бар 10: 00-04: 00. 
Витамин бар 09: 00-23: 00. . 
Аква бар 10: 00-17: 30.

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Радспоред  оброци во главен ресторант:

Ресторантот на  Delphin Botanik Platinum Hotel:Појадок 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек 12:30 - 14:30, вечера 19:00 - 21:00. Бифе 
 

Концепт:

All Inclusive

Детали:

Системот на  "All inclusive" е нон стоп достапен, вклучува и пијалоци безалкохолни, алкохолни од локален карактер, сладолед. Со наплата: странски пијалоци, флаширани пијалоци, . 
Баровите и ресторантите се отворени за работа во зависност од временските услови..


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.