Ново пребарување

Положба:
Хотелот се наоѓа во областа Titreyengol, оддалечен 7км од Сиде и 70км од аеродромот во Анталија.

Услуга:
Ultra all inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утринска и попладневна ужина, доцна шведска маса, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00 часот, пијалоци во бар на плажа до 18:00 часот, сладолед во одредени часови, A’la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, свежо цедени сокови, послуга во соба, пијалоци во Диско клуб.
Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани: Турски и Медитерански, барови околу хотелскиот комплекс, Диско клуб, бар на плажа. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет во Лоби, на јавни места и во соби е бесплатен.

Сместување
Вкупен број на соби 496.
Стандардни соби (28m², една спална соба, едно купатило, макс. 2+1 лице),
Фамилијарни соби тип 1 (54m², две соби одвоени со врата, едно купатило, макс. 4 лица),
Фамилијарни соби тип 2 (56m², две спални соби одвоени со врата, 2 купатила, макс. 4 лица),
Јуниор суит (56m², една голема соба, едно купатило, макс. 2 лица).
Сите соби се со купатило со туш кабина, фен, централна клима која работи според временските услови, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци и вода), електричен бокал, сеф (со доплата), сателитска ТВ, ламинат на подот, балкон.

Плажа:
Хотелска приватна песочна плажа, на 250метри од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни.

Спорт и забава:
Надворешни и внатрешни базени за возрасни деца (внатрешните базени не работат во летниот период), лизгалки на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, билјард, компјутерски игри, СПА центар, салон за убавина и масажа. Забавни програми во текот на денот, натпревари на плажа и покрај базен, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години со различни програми и активности.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.