Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот е лоциран на 20 км оддалеченост од Аланија. Аеродромот е оддалечен 155 км од хотелот.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот е отворен од 2007 и зафаќа површина од 105.000 м2. Се состои од зграда од 6 спрата и комплекс од вили, лоцирани на планина. Достапни се и лифтови.

Хотелот е погоден за сместување на лица со инвалидитет.


Се прифаќаат Visa и MasterCard картички.


Плажа

Приватна плажа на 150 метри од хотелот. До неа се стигнува со мост и со лифт. Долга е 250 метри и располага со бесплатни чадори, лежалки, душеци и крпи за на плажа. Влезот во море е камчест со песок. На плажа е отворен снек бар.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Базени на отворено: главен базен од 1463 м2, релакс базен со 510 м2 (отворен до 02 часот по полноќ), базен со водопад.
 • Аквапарк со површина од 15.000 м2 – 8 тобогани за возрасни, 4 за деца, главен базен од 1385 м2, мини базен, релакс базен, мини рафтинг од 300 метри, летна тераса, снек бар.
 • Базен на затворено од 75 м2.
 • Главен ресторан – покриен дел со капацитет за 600 луѓе и дел на отворено со капацитет за 350 луѓе.
 • 3 а ла карт ресторани: “La Monte” италијански, “Turkuaz” рибен, “Tuam” турски (со претходна резервација и доплата)
 • 6 барови
 • Тениско игралиште (вештачка трева)
 • 3 конференциски соби: 485, 74 и 52 м2, за 88-600 луѓе.
 • Бизнис центар
 • Шопинг центар

Важно

Внесување на домашни миленици е забрането.

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СМЕСТУВАЊЕТО

Хотелот има вкупно 559 соби, со поглед на море, базен, планина и градина.

Собите располагаат со: Индивидуална клима, мини бар (вода, сокови), сателитска ТВ, музички канал, телефон, бесплатен ви-фи, бања, бесплатен сеф, влечки, балкон или тераса.

Подови: Главна зграда – паркет, вили – керамички плочки.

Чистење на соби: Секој ден.

Промена на постелнина: 3 пати неделно.

Промена на крпи: 3 пати неделно.

УСЛУГИ
Спорт и забава

Бесплатно:

 • Турска бања, сауна, парна бања, џакузи.
 • Фитнес центар со поглед на море
 • Амфитеатар
 • ТВ лонџ
 • Интернет кафе
 • Диско
 • Тениски терен (попладне)
 • Тениски рекети и топчиња (со депозит)
 • Билјард
 • Пикадо
 • Пинг понг
 • Кошарка, одбојка
 • Мини фудбал
 • Аеробик
 • Кану


Со доплата:

 • ВИП сауна (со поглед на море)
 • Масажи
 • Фризер, салон за убавина
 • Компјутерски игри
 • Часови по нуркање
 • Моторни спортови на вода
 • Авантуристички парк


Дополнителни услуги:

 • Менувачница
 • Ви-фи (бесплатно, низ целиот хотел)
 • Перална
 • Медицински услуги
 • Изнајмување на автомобил
 • Изнајмување на велосипеди


ЗА ДЕЦА

 • Бебешко креветче, на барање
 • Мини клуб (4-12 години)
 • Мини диско (секоја вечер)
 • Посебно детско бифе за вечера
 • Високи столици во ресторан
 • 2 детски базени на отворено, 4 тобогани
 • Базен на затворено
 • Игралиште, соба за игри
 • Бебешка количка (со доплата)
 • Бебиситер (со резервација)

UAI- Ultra All Inclusive

Концептот вклучува: Појадок, доцен појадок, ручек и вечера, доцна вечера и ран појадок; мали оброци, благо, ѓозлеме и сладолед во одредени часови, ноќна супа, детско бифе, локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и коктели постојано.

Свежо цедени овошни сокови и собната услуга се наплаќаат.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.