Ново пребарување

Labranda Alantur Hotel,Аланија

 
 

Концепт од 01/04/2021 до 31/10/2021.

Услуга: All inclusive

 

Информации:

Хотел со површина од ​​65.000 m² и со вкупен број на соби од 350.

 

Локација

Се наоѓа на 6 км од центарот на Аланија, 38 км од аеродромот Газипаша, 140 км од аеродромот во Анталија и 145 км од центарот на градот Анталија.

 

Гастрономија

All inclusive концепт: појадок, ручек и вечера со меѓу ужини. Некои локални алкохолни и безалкохолни пијалоци кои се бесплатни во периодот од 10:00 до 24:00 часот. Турското кафе е бесплатно. Увезените пијалоци, свежо цедени овошни сокови и пијалаците во шишиња се доплаќаат.
A la carte ресторани за кои е потребна претходна резервација и истите се со доплата. Во Италијанскиот a la carte ресторан дозволена е една бесплатна посета за време на престојот во хотелот. А ла карт рестораните можат да угостат ограничен број на луѓе.

Услуга по часови:

07.00-10.00 Појадок
10.00-11.00 Доцен појадок
12.30-14.30 Ручек
12.00-16.00 Ужина
17.00-18.00 Кафе и колачи
18.30-21.00 Вечера
00.00-01.00 Вечерна супа (ужина)


Барови:
10.00-00.00 Бар покрај баезн
10.00-00.00 Лоби бар (Alaiye Bar)
10.00-18.00 Бар покрај плажа (Poseidon Bar) - (Работи од Мај до Септември)
18.00-24.00 Kale Бар  - (Работи од Мај до Септември)
24 Часа Сосо Бар (сите пијалаци се доплаќаат)

 

A LA CARTE РЕСТОРАНИ

  • Италјански A la Carte Ресторан (една посета – бесплатна)
  • SunSet A la Carte Ресторан (со доплата)
  • Barbeque A La Carte Ресторан (со доплата)

Плажа

Прва линија од море со приватна песочна плажа долга 550 метри. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни (и на плажа и на базен). На плажа хотелот има дрвена платформа.

 
 
 

Спорт

Во текот на денот се организираат игри на базен и најразлични спортски активности, а навечер се организираат професионални и интерактивни претстави.
Тобоганите на водата може да се затвори од страна на администрацијата на хотелот, во зависност од временските услови.

Услови за деца

Занимална и мини клуб за деца на возрас од 4 до 12 години.
Детски базен покриен со шатор. Базенот може да се затвори од страна на администрацијата на хотелот, во зависност од временските услови.

Карактеристики на хотелот:

24 часовна рецепција

Одбојка на плажа

Boccia

Бар

Интернет (на јавните површини)

Паркинг

Надворешен базен (3 базени)

Внатрешен базен

Пикадо

Тобогани

Одбојка

Игралиште за тенис

Сауна

Мирна Анимација

Пинг понг

Бања

Фитнес центар

Кошарка

Детски базен

Мики клуб

Мени за деца

Масажа *

Салон за убавина *

Доктор *

Сала за состаноци *

Телефон *

Спа центар *

Осветлување на тениско игралиште *

Изнајмување автомобил *

Услуга за перење алишта *

Маркет *

Опрема за тенис *

Спортови на вода *

Грижа за деца *

   

Услугата наведена со  *  е со доплата
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.