Ново пребарување

Држава

Турција

Регион

Анталија

област

Alanya

Оддалеченост

од аеродром Анталија

110 km

Оддалеченост до најблискиот ресорт

3 km до  Конакли

Сместување

Соби за лица со посебни

5 супериор соби со поглед на градина

Споени соби

има

Соби за непушачи

нема

Плажа

Крпи за плажа

бесплатно

Лежалки на плажа

бесплатно

Душеци за лежалки

бесплатно

Дрвена платформа мост во вода

има

Чадори за сонце

бесплатно

плажа

Приватна песочна плажа со ситни камчиња

Детали

Павиљони на сама плажа се доплаќа на лице место..

Забава

дискотекаI

бесплатно

Забави ноќни програми

има

Дневни спортски забави

има

Детали

Аниматори 6 особи за спортски забавни програми

храна

A la carte - шведска маса

Италјански ресторан,рибен скара на плажа.со доплата 10 еур по особа источна  кујна исто доплата (10 EUR/особа). Мексички ресторан  (10 EUR/по особа ). Работно време  од  19:00-21:00, ресервација однапред потребна   Дозволено еднаш бесплатно во текот на неделата во рибен и италјански ресторан..

БАР 

Лоби бар            08:00 -00:00.ч
бар на базен      10:00 -00:00.ч
бар на плажа     10:00 -18:00.ч
релакс бар         10:00 -19:00.ч
бар од  24:00-06:00ч
дискотека од 00:00-02:00.ч

Диетална храна

бесплатна

Работно време во главниот ресторан

Појадок од  07:30-10:00, касен појадок  10:00-10:30, ручек од 12:30-14:00, вечера од  19:00-21:00.  Ноќен ресторан  за закуска касна  од  23:30-06:00ч. Ужина  на  плажа бар од  11:00 - 16:00.ч ужина во снек бар од  11:00 - 16:00.ч,Чај и слатки во лоби кафе бар од  11:00 - 17:00ч.

Услуга

UAI

Вегетаријанска храна

бесплатно

Детали

Услугата  "Ultra all inclusive" функционира  нон стоп, вклучува неалкохолни и алкохолни пијалоци локално производство,сладолед.Се наплаќа увозни  пијалоци и коктели  како и флаширани пијалоци ..

Инфоструктура

Доктор

Се наплаќа

Currency exchange

има

фризер

Се наплаќа

Хемиско чистење

Се наплаќа

Салони за убавина

Се наплаќа

бутици

има

Кредитни картици

MasterCard, Visa

паркинг

Бесплатно

Рента кар

Се наплаќа

WiFi

Бесплатно

Услуги за деца

Детско креветче

Бесплатно

Baby chairs in the restaurant

Има

иготека

има

Мини клуб

има

Базен

има

Столчиња за хранење на деца за изнајмување

Се наплаќа 5 еур

дадилка

Нема

Детали

Мини клуб за деца од  4-12 год.работи од  10:00 - 12:00/14:00 - 17:00.ч мини дискотека .

базени

Внатрешен

има

надворешен

има

Тобогани

има

Детали за базени

4 надворешни  незагреан  внтрешен загреан , 100 sq.m. 3 тобогани отворен од 10:00-12:00/14:00-17:00 .ч

СПА

Спа центар

Се наплаќа

амам

бесплатно

Џакузи

Се наплаќа

сауна

бесплатно

масажа

Се наплаќа

Спорт

Изнајмување на точаци

Се наплаќа

Теретана

бесплатно

Пинг понг

бесплатно

Одбојка на плажа

бесплатно

Водени спортови

Се наплаќа

 
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.