Ново пребарување

Држава:

Tурција

Регион:

Бeлек

Ресорт:

Белек

Aеродром:

33 км

Сместувалки услови

Сместување со животни:

Не

Соби за лица со посебни потреби:

4 соби во Главна зграда со поглед на градина, 2 Клуб  Гарден

Соседни соби:

Не

Соби за непушачи:

Забрането пушење во собите

Плажа

Пешкири:

Бесплатно

Лежалки за сонце:

Бесплатно

Душеци:

Бесплатно

Чадори:

Бесплатно

Плажа:

Сопствена со песок и ситни камчиња.

Должина:

200 м

Влеза во море:

Песок

Дополнување:

Павилиони на плажа се наплатуваат,од  65 УСД –за половина ден, 100 УСД за цел ден  од  (10: 00-18: 00), мах  за 5 особи. 
Во зима плажата не е опремена.

Забава

Диско:

Бесплатно

Вечернни програми:

Достапно

Дневни програми:

Да, само во летна сезона.

Дополнување:

Вкупно 30 особи се во аниматорскиот тим, во летна сезона, и сите зборуваат Руски.

Инфраструктура

Aмфитеатар:

Достапен

Лекар:

Со наплата

Менувачница:

Достапна

Бербер:

Со наплата

Перална:

Со наплата

Салон за убавина:

Со наплата

Продавници:

Достапно

Хотелот прифаќа кредитни картици:

Master Card, Visa

Паркинг:

Бесплатно

Рента кар:

Со наплата

Комјутерски игри:

Со наплата

Интернет кафе:

Со наплата

Wi-Fi:

Бесплатно

Дополнување:

Лекарски сервис на барање.Doctor services upon request. Wi-Fi – во собите не се наплатува,(UAI).

Услуги за деца

Детски кревет:

Бесплатно

Детски стол во главен ресторант:

Достапно

Игротека:

Достапно

Mини клуб:

Достапно

Базен:

Достапно

Mини зоолошка градина:

Бесплатно

Услуги за чување деца:

Бесплатно

Изнајмување на бебешка количка:

Бесплатно

Гувернанта:

Со наплата

Дополнување:

3 базени. 
Мини клуб за деца од 4 до 12 год., раб.време 10: 00-12: 00/14: 30-18: 00. Мини диско од 20:30. Јуниор клуб (во летна сезона достапен) од  13-17год. 
Изнајмување на бебешка количка со депозит (ограничен број). 
Дадилка-сервис на барање, 20 еур на час.
Мени за  деца  во главен ресторант:бебешка храна од брендот на  Bebelac (бесплатно), млеко, житарици, копирчиња. Во ресторантот  главен шеф на кујна е Русин , кои нуди Руски рецепти.
Во главниот ресторант достапен блендер, за бебешка храна.

Базен

Затоплен базен:

Достапно

Внатрешен базен:

Достапно

Отворен базен:

Достапно

Тобогани:

Достапно

Доплонување за базените и тобоганите:

3 отворени базени, не затоплени, еден од нив со морска вода, површина од 1428 м2, 710 м2, 570 м2, раб.време од  07: 00-19: 00. 
Аква парк – базен 258 м2 (6 тобогани за возасни и 2 тобогана за деца со раб.време од  10: 00-12: 30 и од 14: 30-17: 00 (менливо е работното  време). 
3 внатрешни базени 1 од нив со топла и морска вода -се наплатува услуга во зима, а е со површина од  180 м2, 150 м2, 60 м2, работно време од  08: 00-20: 00. 
Во почетокот и крајот на летната сезона работното време е од променлив карактер, во зависност од временските услови.

СПА

Хамам:

Бесплатно

Џакузи:

Со наплата

Сауна:

Бесплатно

Maсажа:

Со наплата

Спорт

Кошарка:

Бесплатно

Изнајмување на велосипед:

Со наплата

Билјард:

Со наплата

Нуркање:

Со наплата

Mини фудбал:

Бесплатно

Mини голф:

Бесплатно

Теретана:

Бесплатно

Тенис:

Бесплатно

Пинг понг:

Бесплатно

Одбојка на плажа:

Бесплатно

Водени спортови:

Со наплата

Дополнително:

2 тениски игралишта  со тврда површина,-осветлувањето, опремета за тенис  е со доплата.
Мини кошаркарски курсеви.
Во зимска сезона достапно е: тениски терени, пинг-понг, билјард, како и теретана.

A la carte ресторанти/бифе:

Турски, Медитерански  и  à la carte restaurantи со морска храна.. 
Работно време  19: 00-22: 00. 
Посета  со наплата од 6 УСД  по особа.
Обавезна резервација. 
Во зимска сезона ресторантите не работат.

Бар:

Nyx бар (лоби бар) – нон-стоп отворен. 
Базен бар10: 00-18: 00 (не работи во зимски период). 
Плажа бар10: 00-22: 00 (не работи во зимски период). 
Бар во Аква парк 10: 00-18: 00 не работи во зимски период). 
Антик бар  10: 00-00: 00. 
Бар Наутилус  10: 00-00: 00 (не работи во зимски период ). 
Диско бар 22: 30-02: 00 (не работи во зимски период ).

Детско мени:

Бесплатно

Диетно мени:

Бесплатно

Распоред на работно време  за оброци во главен ресторант:

Појадок 07: 00-10: 00, доцен појадок  10: 00-11: 00, ручек 12: 30-14: 30, вечера 19: 00-21: 30, ноќна закуска (во базен барr) 21: 30-07 : 00 
Во текот на цел ден  ладните закуски се сервираат во снек баровите. 
In the winter season there may be changes in the schedule of the restaurant.

Концепт:

Ultra All Inclusive, All Inclusive

Вегетаријанска храна:

Бесплатно

Дополнување:

Концептот   Ultra All Inclusive систем е преку целиот ден достапен, вклучува и не алкохолни пијалоци, како и алкохолни (водка, виски, рум, вино, пиво), како и некои увозни пијалоци, сладолед (во одрендено време од денот). 
Екстра: свежи сокови, некои газирани вина, или пијалоци, флаширани  пијалоци. 

Зимскиот концепт на AI е достапен во хотелските информации.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.