Ново пребарување

Држава

Tурција

Регион

Aланија

Aеродром

90 км  Анатлија аеродром, 70 км до Аланија аеродром


Плажа

Пешкири

бесплатно

Лежалки за плажа

 бесплатно

Душеци

 бесплатно

Чадори

бесплатно

Плажа

Сопствена со песок и камчиња

Влез во море

песок и камчиња

Напомена

Пежкирите за плажа се со депозит

Забава

Диско

бесплатно

Вечерна програма

Забава

Дневна програма

Преку цел ден спортови и лесни активности

Напомена

Анимациски тим од 10-15 особи

Храна

Ресторанти  a la carte / бифе

Italian /.Ottoman/ Turkish restaurant. Вечера во ресторанти од 19: 00-21: 00. Предходна резервациј ,можност за една посета бесплатна.

Бар

Lobby бар: од 10: 00-23: 00.
Pool бар: 10: 00-23: 00.
Beach бар: 10: 00-17: 00.
Disco бар: 00: 00-02: 00.

Диетално мени

бесплатно

Распоред на часови во главен ресаторант

Појадок 07: 00-10: 00, доцен појадок10: 00-11: 00, ручек 12: 30-14: 00, закуски (Snack бар) 11: 30-16: 30, вечера 19: 00-21: 00 , доцна вечера ( Snack бар) 23: 00-24: 00. Ладни закуски .

Концепт

AI

Вегетаријанско мени

 бесплатно

Напомена

Концептот"All Inclusive +" располага и со  10: 00-00: 00 (пијалоци во диско бар од  00:00 to 02:00), вклучени не алкохолни и алкохолни пијалоци од локален карактер, includes non-alcoholic and alcoholic drinks of local production (пиво,ракија,водтка, вино, ликери) како и сладолед.

Со доплата : свежо цедени сокови, увозни пијалоци.

Infrastructure

Aмфитеатар

 да

Доктор

се напплатува

Бербер

се напплатува

Хемиско чистење

се напплатува

Салон за убавина

се напплатува

Салон за убавина

 да

Хотелот прифаѓа картици

Visa

Паркинг

 бесплатно

Рента кар

се напплатува

Wi-Fi

бесплатно

Напомена

Wi-Fi – во лоби, беслатно

Услуги за деца

Детско креветче

 бесплатно

Столица за во ресторант

да

Игротека

да

Mини клуб

да

Базен

да

Изнајмување на количка за деца

се напплатува

Напомена

Надворечен и внатрешен базен
Мини клуб за деца од  4 to 12 год. Отворен од 10: 30-15: 00.
Грижа за деца на барање со доплата од  € 20 / на час
 

Конференциска сала

Конференциска сала

се напплатува

Брои на сали

3

Базен

Внатрешен базен

да

Надворешен базен

да

Тобогани

да

Напомена

Надворешен базен,1500 м2, достапен од 07: 00-19: 00.
Внатрешен базен , 150 м2, достапен од  07: 00-19: 00.
Базените се незатоплени.
3 тобогани достапни од 10: 00-12: 00 и од 14: 00-16: 30.

СПА

СПА ЦЕНТАР

се напплатува

Хамам

 бесплатно

Џакузи

 се напплатува

Сауна

 бесплатно

Maсажа

 се напплатува

Спорт

Кошарка

 бесплатно

Билијард

 се напплатува

Нуркање

 се напплатува

Теретана

бесплатно

Tенис

бесплатно

Пинг понг

бесплатно

Одбојка на плажа

бесплатно

Водени спортови

се напплатува
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.