Ново пребарување

ДРЖАВА

ТУРЦИЈА

РЕГИОН

КОНАКЛИ
АЛАНИЈА

АЕРОДРОМ

110 км.  Antalya airport

ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД ПЛАЖА  (2 линија)

100 m


Плажа          

Пешкири

Бесплатно

Лежалки на плажа

Бесплатно

Чадор

Бесплатно

Плажа

Приватна плажа / песок и камчиња

Влез во море

Песок и камен

Коментар

Хотелот се наоѓа на втора линија од плажа на 100м. Пристап преку уплаца.
Промена на пешкир – еднаш во текот на денот.

Забава

Вечерни забавни програми

Да

Дневни забавни програми

Да

Анимација за деца

Да

Коментар

-  Во текот на денот разни спортски активности, кино, игри на базен, гимнастика во вода,аеробик, пикадо, целодневни програми за анимација.
- Вечена програма: анимирано шоу, Турска вечер еднаш неделно.

Храна           

А  la carte ресторани / buffet

А  la carte ресторан со Медитеранска кујна
Deck A la Carte ресторан
- Работни часови од 19:00 – 21:00

Бар

Бар покрај базен  11:00 – 18:00
Лоби бар 11:00-24:00
Пар на плажа 10:00-18:00
 

Главен ресторан (работни часови)

Појадок 07: 00-10: 00, доцен појадок  10: 00-10:30, ручек 12: 30-14: 00, ужина/закуска (во Beach Snack бар и Pool Snack бар) 12: 00-17: 00, сладолед (бар покрај базен и плажа) 16 :00-18:00, вечера 19:00-21: 00, доцна вечера 00: 00-01:00.  / Buffet.

Концепт

AI inclusive plus

Коментар

All inclusive концептот започнува од 07:00-01:00 часот, вклучува локални без алкохолни и алкохолни пијалоци, сладолед
Со доплата: свежо цедени сокови, увезени пијалоци.
Концептот вклучува и една посета на a  la carte рестораните (за престој од 7 или повеќе денови)

Инфраструктура

Доктор

Со доплата (достапно 24 часа)

Услуга за перење алишта

Со доплата

Продавница

Да

Фризер

Со доплата

Наргиле

Со доплата

Сеф

Да

Мини – бар

Да

Промена на постелнина

На секој втор ден

Хотелот прифаќа кредитни картички

Master Card, Visa

Wi-Fi

Бесплатно

Коментар

Сите услуги кои се доплаќаат се користат со претходна резервација.
Во мини – барот, флаширана вода во текот на целиот престој, а освежителн безалкохолни пијалоци – еднаш во текот на целиот престој- бесплатно)

Услуга за деца      

Бебешки кревет

Бесплатно

Столица во ресторан

Да

Мини-клуб

Да

Базен

Да

Количка за деца

Да

Коментар

KINDER ANIMATION: Мини – клуб за деца од 4 до 12 години (10:00-12:30 / 13:00-17:00 / 20.00-21.30),

игри, мини диско, филм, занимална, едукативни анимации.

Базен

Внатрешен базен

Да / дабочина од140 cm

Надворешен базен

Да  / длабочина од 140 cm

Базен за деца

Да / длабочина од 40 cm

Базен со Waterslides (Тобогани)

Да / 2 тобогани

Коментар

Надворешни базени, работни часови 08:00-18:00
Внатрешен базен, затоплен за време на зимска сезона, работни часови 08:00-20:00

СПА   

СПА центар

Со доплата

Турска бања

Бесплатно

Парна бања

Бесплатно

Сауна

Бесплатно

Солена соба

Бесплатно

Масажа

Со доплата

Спорт           

Билјард

Со доплата

Фитнес сала

Бесплатно

Маса за мал фудбал

Со доплата

Воздушен хокеј

Со доплата

Спортови на вода (water skiing, jet

skiing,parasailing, ringo, banana)

Со доплата
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.