Ново пребарување

Генерални информации

Опис

Хотелот се наоѓа на 30 км од аеродромот, 10 км од градот Бодрум, на морскиот брег. Се состои од една 5-катна главна зграда (има лифтови), една 3-катна зграда (1 лифт) и комплекс од 3-катни вили.

Последно реновиран

2019

Вкупна површина

87 000 м2.

 

 

Контакт

Е-мајл

info@dujahotels.com

Телефон

+90 252 424 00 00

Веб-страна

www.dujahotels.com

Локација

До аеродром

30 км

До Бодрум

10 км

Држава

Турција

Регион

Бодрум

Ресорт

Торба

 

 

Сместување

Соби за лица со посебни потреби

5 соби во главната зграда

Connecting rooms

10 во главната зграда и 8 во вилите

Non smoking rooms

Во собите не е дозволено пушењето

Check in

до 14:00

Check out

12:00

Услуги и инфраструктура

Плажа

 • Пешкири (бесплатно)
 • Лежалки (бесплатно)
 • Душеци (бесплатно)
 • Чадори (бесплатно)

Платформа: 1100 м2.

Плажа: Сопствена песочна плажа

Должина: 370 м

Дополнителна информација: Павилјони - со доплата.

Забава

 • Диско (бесплатно)

Ноќни програми: Да

Денска активност: Да

Дополнителна информација: Тимот на анимација се состои од 15 лица кои зборуваат на руски јазик.

 

 

Инфраструктура

 • Амфитеатар
 • Доктор (се наплаќа)
 • Размена на валута
 • Бербер (се наплаќа)
 • Перење алишта (се наплаќа)
 • Фризерски салон (се наплаќа)
 • Продавници
 • Паркинг (бесплатно)
 • Рентакар (се наплаќа)
 • Wi-Fi (беспатно)

Хотелот прима кредитни картички : Master Card, Visa

Услуги за деца

 • Детско креветче (бесплатно)
 • Столче во ресторан
 • Игралиште
 • Мини клуб
 • Базени
 • Количка (се наплаќа)
 • Дадилка (се наплаќа)

Дополнителна информација: Мини клуб за деца од 4-12 години, работно време од 10:00 -17: 30.

Базени

 • Внатрешен базен
 • Надворешен базен
 • Тобогани

Дополнителна информација: 3 надворешни базени.
1 внатрешен базен.
2 тобогани.

СПА

 • СПА-центар (се наплаќа)
 • Амам (бесплатно)
 • Сауна (бесплатно)
 • Масажа (се наплаќа)

Спорт

 • Билјард (се наплаќа)
 • Теретана (бесплатно)
 • Тенис (се наплаќа)
 • Пинг-Понг (се наплаќа)
 • Одбојка (бесплатно)
 • Спортови на вода (се наплаќа)

Дополнителна информација: 1 тениско игралиште (осветлување - се наплаќа, изнајмување опрема - бесплатно).

Храна & Пијалоци

 • Диетален мени (бесплатно)
 • Вегетаријанска храна (бесплатно)

А la carte / бифе : Anatolia - Турска кујна.
Huayuan - Азиска кујна.
Arbolado - Мексиканска кујна.
Balcone - Италјанска кујна.
Thetis - Рибен ресторан и морска храна.
Работно време на рестораните 19:00 - 22:00.
Со претходна резервација.
Можна е бесплатна посета на еден од рестораните (за престој од најмалку 4 ноќевања).

Бар : Thetis Bar 10:00 - 22:00.
Meetha Bar - 24 часа.
Raay Bar 10:00 - 01:00.
Pool bar 10:00 - 00:00.
Shaanti Bar 17:00 - 00:00.
Svaad Bar 12: 00-18: 00/00: 00-02: 00.
Slaid Bar 10: 00-17: 00 /

Работно време на главниот ресторан: Појадок 07:00 - 11:00, ручек 12.30 - 14.30, вечера 19.00 - 21.30, грицки 00.00 - 01.00.
Вотек на денот, грицки се служат во рестораните на хотелот (12: 00-17: 30).

Концепт : UAI

Дополнителна информација: Ultra All Inclusive концептот важи 24 часа, вклучува локални пијалоци.
Со доплата: Нестандардните пијалоци (наведени во менито за пијалоци) се плаќаат одделно, свежо исцедени сокови.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.