Ново пребарување

ЛОКАЦИЈА

Хотелот се наоѓа на 3 км од центарот на Конакли, 8 км од центарот на Алања,а од  аеродромот  во Анталија  е 120 километри.

ИНФОРМАЦИ ЗА ХОТЕЛОТ

Хотелот  е отворен   1993 година, последното реновирање  било  2017 година. Вкупната површина  17 000 квадратни М. Составена е од главната 6-катна зграда (2 лифта) и две дополнителни  2-катни згради.

Во хотелот има прилагодување за особи со посебни потреби.

________________________________________

Хотелот ги прифаќа  кредитните картички Visa, MasterCard.

________________________________________

Плажа

Сопствена  песочна  плажа  веднаш  до  хотелот. Должината на плажата е 150 м. Лежалки, чадори, душеци - бесплатно, крпи за плажа –(со депозит ) Влез во морето - песок, камења, бетонска платформа . Туш, спасител на плажа.


ИНФРАСТРУКТУРА

 • Отворен базен 1240 sq. m,со  2 тобогани
 • Главен ресторан
 • А ла карт ресторани (со резервација однапред се наплаќа)
 • 4 бара
 • Конференцискла сала  80 sq.m

Информација важна

Домашни миленичиња не се дозволени.

Услови за сместување

Хотелот  има  на  располагање  324 соби со поглед на море, базен и градина.

Собите се опремени со: индивидуална климатизација, сателитска ТВ со руски канал, минибар (само вода), телефон со директна телефонска линија, интернет (бесплатно), туш, фен, сеф (бесплатно), балкон (не во сите соби) дополнителен кревет  (на барање)

Подови: керамички плочки.

Чистење на собата: дневно.

Промена на постелина: 2 пати неделно.

Крпи  се  менуваат: 2 пати неделно.

Услуги

Бесплатно:

 • Тифка анимација
 • Фитнес центар
 • Тв Амфитеатер
 • Пикадои пинг понк
 • Одбојка на плаќа


Се наплаќа:

 • Турска и парна бања и сауна
 • Масажа пилинг  и  сауна
 • Бербер
 • Билијард


Други услови:

 • Менувачница
 • Wi-Fi (бесплатно во лоби)
 • Перална и пеглачница
 • Бутици и фотограф
 • Медицински центар (на барање)
 • Рента кар

За деца

 • Детско креветче на барање
 • Мини клуб за деца  од (4-12 години)
 • Детска игротека
 • Детски анимации во отворен базен l 40 sq. m

AI –(се вклучено)

Концептот вклучува: појадок, ручек и вечера - шведска маса, закуска во одредени часови, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци (10.00 - 00.00).

Увезените пијалоци, коктели, свежи сокови, сите флаширани пијалоци, турско кафе, пијалоци и храна по 00.00 се наплаќаат.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.