Ново пребарување

Земја

Tурција

Регион

Aнталија

Ресорт

Сиде

Аеродром

60 км

Оддалеченост од центар

600 м до Сиде

Сместување

Соби за лица со посебни потреби

2 соби со поглед на градина

Конектирани соби

не

Соби за пушачи

не

Плажа

Крпи за плажа

бесплатно

Лежалки на плажа

 бесплатно

Душеци

бесплатно

Чадори

бесплатно

Плажа

Сопствена песочна плажа 150 м од хотел

Должина на плажа

50 м

Напомена

Нема бар на плажа , безалкохолни пијалоци и пиво  од  10:00  до  17:00.

Забава

Диско

 бесплатно

Вечерна забава

достапно

Дневна забава

достапно

Напомена

6 особи аниматори

Храна

A la carte/buffet ресторанти

A'la Carte ресторант (медитеранска кујна) 19:00 - 21:00.еден пат бесплатна посета за престој од една недела.,однапред резервација

Бар

Lobby bar – нон стоп
Pool bar 10:00 - 00:00.
Пијалоци на плажа  10:00 - 17:00
Disco бар 23:00 - 03:00.

Диетално  мени

бесплатно

Работно време во главен ресторант

појадок 07:00 - 10:00, доцен појадок 10:00 - 11:00, ручек 12:30 - 14:30, вечера19:00 - 21:00, ноќни закуски  00:00 - 05:00  слатки и сладолед - I 10:00 - 17:00 (во  Lobby).

Концепт

UAI

Вегетаријанска  храна

бесплатно

Напомена

UAI концептот е нон стоп услуга, вклучува и безалкохолни и алкохолни пијалоци од локален карактер .Со доплата некои увезену алкохолни пијалоци, свежо цеден портокал.

Инфрастултура

Лекар

 со доплата

менувачница

 достапно

хемиско

со доплата

продавници

достапно

Хотелот прифаќа картици

MasterCard, Visa

Паркинг

 бесплатно

Рента кар

 со доплата

WiFi

 бесплатно

Базени

Базени со затоплена вода

достапни

Внатрешен базен

 достапни

Надворешен базен

 достапни

   

СПА

Хамам

 бесплатно

Сауна

 бесплатно

Maсажа

 со доплата

Спорт

Сала за фискултура

бесплатно

Сквош

 бесплатно

Пинг понг

 бесплатно

Водени спортови

 со доплата

 
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.