Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Ресортот е сместен на сама плажа, во Кемер-Текирова и е 4.7 км оддалечен од “Трите острови” и 10 км од Фазелиевите урнатини и Фазелис музејот. Плажата и паркот Мунлајт, како и Кемер Марина се на само 20 км.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE :
Концептот е богат со храна и пијалоци, услугата е на високо ниво и вклучува понуда на различни типови на а ла карт ресторани. Главниот ресторан има 3 посебно декорирани простории, постои и оригинален Ирски паб и бар со професионален сервис. Фелини ресторанот опслужува 24/7 комбинирано меѓу шведска маса и оброци по мени.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Делукс стандардните соби со поглед на море и градина се одлични за одмор од соништата. Трипл делукс, фамилијарните делукс соби, делукс суитите, клуб собите и собите за лица со инвалидитет се дизајнирани со највисок квалитет и опремени за да се чувствувате како дома. Вилите поделени на Гранд, Делукс и Супериор овозможуваат приватност, а сепак и друштвеност.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Амара Долче Вита располага со 630 метри приватна плажа со песок и ситни камчиња и е опремена со тушеви и кабини за пресоблекување. Освен плажата, може да се ужива и во шест базени и аквапарк. 4 базени се на отворено, 2 на затворено, а од нив еден е со свежа вода, друг е со морска вода. Постојат 8 индивидуални базени од 20 – 22 м/3 за гостите во вилите

СПОРТ И ЗАБАВА :
Се нудат разни активности како тенис, одбојка на плажа и борбени вештини. Гостите можат да учествуваат во повеќе водни анимации и игри. Дневни активности, игри, културни ивенти, вечерни забави, музика во живо, ноќни журки, караоке, часови по танцување, диско, пикадо, бочиа, забави на плажа и во градина, Аква парк, кино, мини библиотека, интернет кафе. Може да се ангажираат професионалци за обучување Аикидо и јога во автентична атмосфера. Билијард, куглање, плејстејшн, видео и компјутерски игри.

СПА ЦЕНТАР : 
Бесплатни услуги: Турска бања, сауна во Спа центарот, парна бања, џакузи, фитнес центар и пинг понг. Услуги со наплата: Пилинг, масажи со пена, центар за убавина, третмани за лице и тело, спа третмани, хидротерапија.

 

www.amaraworldhotels.com/hotel/tr/amara-dolce-vita/17

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:30 - Појадок
 24/7 –  Доцен оброк
12:30 - 14:30 - Ручек
12:00 - 13:30 – Детски ручек
18:30 - 21:30 - Вечера
18:00 - 19:00 – Детска вечера
 24/7 -  Лоби бар
12:00 - 16:00 – Снек ресторан
10:00 - 18:00 – Аква бар
23:00 - 03:00 – Диско
Макси бар во соба е секој ден надополнуван со кока кола, фанта, вода, овошни сокови, леден чај, млеко, чоколадо, грисини и чипс.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Мексикански ресторан (бесплатно), грчка кујна (бесплатно), азиски ресторан (со доплата), рибен ресторан (со доплата), италијански ресторан (со доплата) и морска храна (со доплата).

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно:
Интернет насекаде, турска бања, сауна, релакс соба, парна бања, спа бар, бар на плажа, јога, одбојка на плажа, аеробик, пинг понг, пикадо, фитнес центар, кошарка, мини фудбал, сурфање, тениско игралиште и опрема, беби клуб, мини клуб, џуниор клуб, тинејџерски клуб, мини диско, мини зоолошка, игралиште, целодневна анимација, музика во живо, караоке, диско, игри во базен, спортови на вода.
Со доплата: Масажи, спа третмани, аква терапија, доктор, фризер, павилјони и бунгалови на плажа, школа за нуркање, јавање, моторни спортови на вода, Playstation, центар за игри, бебиситер (3+).


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.