Ново пребарување

Држава

Turkey

област

Анталија

Регион

Сиде

Оддалеченост од аеродром Анталија

48 km

Сместување

Домашни  миленичиња

Не е дозволено

Соби за лица со посебни потреби

4 делукс соби

Споени соби

Нема

Соба за пушачи

Пушењето нее дозволено

Плажа    

Крпи за плажа

Бесплатно

Трансфер  до плажа

бесплатен

Лежалки на плажа

Бесплатно

Чадори на плажа

Бесплатно

Обала  плажа

Приватна песочна плажа на 250 м од главната зграда

Детали

Павиљони на плажа се наплаќа

забава

Дискотека

Бесплатна

Забава дневна и ноќна

има

Храна и пијалоци

A la carte/ресторан шведска маса

ROUGE ROOF (турска кујна) A la Carte 19:00 - 21:30. MARE (морска  храна  ) A la Carte 19:00 - 21:30. ROUGE '' VIP '' појадок  09:00 -11:00 (се доплаќа екстра). * A'la Carte еднаш во текот на неделата бесплатно потребна резѐрвација

Бар

LOUNGE & TERRACE BAR – отворено нон стоп
STAGNUM BAR (на базен )        09:00 - 24:00.
STAGNUM BAR (кафетерија )    09:30 - 20:00.
AQUA BAR (детски клуб аквапарк) 10:00 - 18:00.
BREEZE BAR (бар на плажа ) 09:30 - 24:00.

Диетално мени

Бесплатно

Работно време на главните ресторани

PELAGOS главен ресторанпојадок од  07:00 - 11:00, ручек  12:30 - 14:30, вечера  19:00 - 21:30, касна вечера   24:00 - 02:00  снек бар  во текот на денот на плажа и касно навечер

Услуга

UAI

Вегетаријанска храна

Бесплатна

Детали

Концептот  асе вклучува пијалоци од локално производство и некои увозни но некои брендиранио пијалоци коктели се доплаќаат.

инфоструктура

Лекар

Се наплаќа

Салон за убавина

Се наплаќа

Хемиско

Се наплаќа

Бутици

Има

Кредитни картици

MasterCard, Visa

Паркинг

Бесплатно

Рента кар

Се наплаќа

WiFi

бесплатно

Услуга за деца      

Детски клуб

Бесплатна

Столче за хранење

Има

Игротека

Има

Мини клуб

Има

Базенче

Има

Количка за бебиња

Бесплатно

Дадилка

Се наплаќа

Детали

Мини детски клуб работно време  10:00 - 12:00, 14:00 - 16:00, 20:00 - 22:00.

Базен     

Загреан базен

Има

Внатрешен

Има

Отворен базен

Има

Тобогани

Има

детали

5 надворешни. 1 внатрешен). 5 тобогани, . – детски базен со тобогани за забава на деца над 16+

Спа центар

Спа центар

Се наплаќа

Амам

Бесплатно

Парна бања

Бесплатна

Сауна

Бесплатна

Масажа

Се наплаќа

Спорт    

Точаци

Бесплатна

Мини футбал

Бесплатно

Теретана

Бесплатна

Пинг понг

Бесплатана

Одбојка на плажа

бесплатна

 
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.