Ново пребарување

ПОЛОЖБА :
Амара Престиж е лоциран во Гојнук-Кемер, на само 8 км од градскиот центар, 30 км од центарот на Анталија и 40 км од аеродромот.

УСЛУГА  ULTRA ALL INCLUSIVE :
Главниот ресторан е отворен од 07 до 21:30 часот за доручек, доцен доручек, ручек и вечера. На располагање е и детски ресторан, снек бар, кафе бар и мексикански, италијански, турски и азиски а ла карт ресторан, како и 7 барови и слаткарница. Сладолед се служи во одредени периоди преку ден. Минибарот се надополнува еднаш дневно. Наметки за дожд и чадори се достапни. Услугата за бебешка храна е достапна постојано како дел од Амара клубот за најмалите.

СМЕСТУВАЊЕ :
Check-in   Од 14:00 hours   Check-out  До 12:00 hours
Вкупно 354 соби вклучувајќи Стандардни, Фамилијарни соби, Делукс свити и Соби за младенци. Сите се светли, луксузни и комплетно опремени, со поглед на море или пејсаж, а некои од свитите имаат и сопствен базен.

ПЛАЖА И БАЗЕН :
Песок и камчиња, 168 долга плажа, тушеви на плажа и кабини за пресоблекување, лиценциран спасител преку ден, чадори, лежалки и крпи за на плажа и за на базен. До плажата се пристапува преку специјален мост. Индивидуален сервис и павилјони се достапни со доплата. Вкупно има 7 базени плус Аквапарк со 2 дополнителни базени и 7 тобогани.

СПОРТ И ЗАБАВА :
Дневни активности, ноќни шоуа, турски вечери, ноќен клуб, игри во базен, соба за игри, кино, караоке, гимнастика, одбојка, бочиа, пикадо, фитнес центар, тениско игралиште и голем избор на активности во Аквапаркот. Со доплата може да се ужива и во моторни спортови на вода, сурфање, мини фудбал и осветлување на тениското игралиште.

СПА ЦЕНТАР : 
Турска бања, сауна, џакузи, руски бањи, парна бања, базен и соба за релаксација, Витал бар со свежи сокови се меѓу местата на кои може да се опуштите во текот на денот. Масажите, третманите, фризерските услуги и вип турската бања се достапни со доплата. 
 
 
www.amaraworldhotels.com/hotel/en/amara-prestige-elite/22

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:
07:00 - 10:00 Појадок
10:00 - 10:30 Доцен појадок
12:30 - 14:30 Ручек
12:00 - 16:00 Грисини и сладолед
18:30 - 21:30 Вечера
10:00 - 23:30 Благо и тестенини
23:30 - 02:30 Дискотека
10:00 - 00:00 Лоби бар
Миди барот во соба секој ден се дополнува со вода, кока кола, диетална кока кола, фанта, пиво, џус, леден чај, млеко, кикирики и крекери.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:
Бесплатна услуга еднаш во 7 дена. Достапни се ресторан за морска храна, азиски, италијански и мексикански ресторан.

УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:
Бесплатно: Целодневна анимација, турски вечери, игри во базен, музика во живо, влез во ноќен клуб, бежичен интернет, шах, карти, караоке, Аквапарк, мини клуб, мини диско, детско кино, игралиште, одбојка на плажа, пикадо, соба за игри, тобогани, тениски игралишта / рекети / топчиња, кошарка, пинг понг, Турска бања, сауна, Џакузи, руска бања, солена соба, релакс базен, парна бања.
Со доплата: Масажи, ВИП бања, фризер, салон за убавина, моторни спортови на вода, фудбалско игралиште, бебиситер, куглање, билијард, видео игри.


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.