Ново пребарување

Држава

Tурција

Регион

Aнталија

Ресорт

Сиде

Аеродром

75 км од Анталија аеродром

Сместувачки услови

Миленици

Не

Соби за лоца со посебни потреби

4 соби  и 2 клуб соби

Конектирани соби

да

Соби за пушачи

не

Плажа

Крпи

бесплатно

Лежалки

бесплатно

Душеци

бесплатно

Прелаз

дрвен премин

Чадори

бесплатно

Дел плажа

Сопствена плажа со песок и камчиња

Должина

540 м

Влез во море

 песок и камчиња

Напомена

Има пат помеѓу хотел и плажа, павилиони со доплата

Забава

Диско

бесплатно

Вечерни и дневни забави

Музика со бенд, шоу програми.

Напомена

20 до 40 аниматори, пијалоци во диско со доплата

Храна

A la carte/бифе ресторант

Sunset:рибен, турски, монголски, скара ресторанти, со раб.време 19:00-21:00. Со дплата од 15-35 долари од особа, еден бесплатен влез во турски ресторант за престој од 7ноќи

Бар

Lobby бар: 09:00-00:00.
Sunrise бар: нон стоп
Pool бар: 09:00-18:00.
Aqua snack бар: 09:00-18:00.
KÖŞK бар: 16:00-00:00.
SUNRISE BEACH CLUB: 09:00-18:00 / 21:00-00:00.
Dolce Lion Club 23:30-02:30.

Детско мени

 бесплатно

Диетално мени

 бесплатно

 

Појадок 07:00-10:00, доцен појадок 10:00-11:00, ручек 12:30-14:30, вечера19:00-21:00, the Snack Restaurant: од 12:00-16:00, од 17:00-18:00.Детско бифе ручек  12:00-14:00, вечера  18:30-18:00 20:30. Скара  12:00-16:00 во Старлајт хотел. сладолед од 10:30-17:30. Gözleme:  11:30- 16:30. На плажа: 10:30-17:30 (во Starlight Hotel) and 17:00-18:00.

Концепт

UAI

Вегетаријанска храна

 бесплатно

Напомена

 Ultra All Inclusive  коцепт достапен нон стоп, вклучува алкохолни и безалкохолни пијалоци од локален каракте, некои увозни пијалоци и сладолед, а со доплата премиум пијалоци, за деца достапна блендер и микропечка за храна.

Инфраструктура

Aмфитатар

да

Кино

 бесплатно

Лекар

 со доплата

Менувачница

да

Салон

 со доплата

Перална

 со доплата

Салон за убавина

 со доплата

ATM

да

Хотелот прифаќа

MasterCard, Visa

Паркинг

 бесплатно

Car rent

 со доплата

Игри на комјутер

 со доплата

Дел со интернет кафе

 со доплата

WiFi

бесплатно

Напомена

ATM близу до хотел, менувачница на рецепцијаne. Doctor service on request. Перална: 09:00-17:00. Фризер: 09:00-20:00. Амфитатар: 20:30-22:30. Wi-Fi is е беплатене

Услови за деца

Детски кревет

 бесплатно

Столица за деца во ресторант

 да

Игротека

 да

Mини клуб

 да

Базен

 да

Рентање на колица

со доплата

Гуверната

 со доплата

Напомена

Mини клуб : 10:00-23:00. Мини  Star: за деца 2-4 Panda Mini Club,: 4-12 y  Club for teenagers 13-16.  Сервис за бебиња на барањесо доплата

Сала

Сали

 со доплата

Брои на сали

2

Со капацитет и големина

SUN SHIP: 510м2 за 530 особи,  SUN SEA: 260 м2 за 220 особи, бизнис сала со доплата

Базен

Внатрешен и надворешен базен

 да

Тобогани

да

Напомена за базените

2 надворешни базени, 1117 м.од: 08:30-19:00. 1 внатрешен базен 174 м2. . Работно време 09:00-20:00. 5 тобогани  за големи и деца од 6год10:00-12:30/14:00 -17:00.

СПА

СПА центар

 со доплата

Хамам

 бесплатно

Џакузи

 бесплатно

Сауна

 бесплатно

Maсажа

 со доплата

Напомена

Спа: 09:00-20:00. Thalasso-therapy во Starlight Hotel : 09:00-20:00. Сауна и хамам бесплатно  09:00 to 14: 00. Jacuzzi at Starlight Hotel.

Спорт

Кошарка

бесплатно

Билијард

 со доплата

Куглање

 со доплата

Нуркање

 со доплата

Фудбал

бесплатно

Mини фудбал

бесплатно

Голф

со доплата

Mини голф

со доплата

Сурфање

со доплата

Теретана

бесплатно

Teнис

со доплата

Пинг понг

 бесплатно

Одбојка на плажа

бесплатно

Одбојка

 бесплатно

Водени спортови

Со доплата

 
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.