Ново пребарување

Држава

Турција

Регион

Сиде

Ресорт

Сиде

Аеродром

55 км

Плажа

Пешкири

Бесплатно

Лежалки

Бесплатно

Душеци

Бесплатно

Чадори

Бесплатно

Плажа

Приватна песочна плажа

Должина

500 м

Влез во море

Песоча

Дополнителна информација

Павилјони на плажа - со доплата, приближно 60 евра на ден.

Забава

Диско

Бесплатно

Ноќни програми

Има

Денска активност

Има

Дополнителна информација

Тимот на анимација се состои од 25 лица кои зборуваат на рускки јазик.

Инфраструктура

Амфитеатар

Има

Кино

Бесплатно

Доктор

Се наплаќа

Размена на валута

Има

Бербер

Се наплаќа

Перење алишта

Се наплаќа

Фризерски салон

Се наплаќа

Продавници

Има

Хотелот прима кредитни картички

Master Card, Visa

Паркинг

Бесплатно

Рентакар

Се наплаќа

Wifi

Бесплатно

Дополнителна информација

Доктор на барање. Wi-Fi - бесплатно на јавни места и во соба (брз интернет се наплаќа).

Услуги за деца

Детско креветче

Бесплатно

Столче

Има

Игралиште

Има

Мини клуб

Има

Базен

Има

Мини зоолошка градина

Бесплатно

Садови за деца

Нема

Количка

Се наплаќа

Дадилка

Нема

Дополнителна информација

Внатрешен и надворешен детски базен.
Мини клуб за деца од 4-12 години, од 10: 00-12: 00 & 14: 00-17: 00.
Количка (според достапност) - 10 евра / ден.
Мини диско.
Во главниот ресторан, можете да користите блендер и микро печка за да подготвите храна за бебиња.

Базени

Внатрешен базен

Има

Надворешен базен

Има

Тобогани

Има

Дополнителна информација

2 надворешен базен (вкупно 12), незагреани.
1 внатрешен базен (вкупно 2), загреани во зимска сезона.
6 тобогани, работно време во зависност од временските услови.

СПА

Амам

Бесплатно

Парна бања

Бесплатно

Сауна

Бесплатно

Масажа

Се наплаќа

Спорт

Кошарка

Бесплатно

Изнајмување велосипед

Се наплаќа

Билјард

Се наплаќа

Кугалње

Се наплаќа

Мини футбал

Бесплатно

Мини голф

Бесплатно

Теретана

Бесплатно

Тенис

Бесплатно

Пинг-Понг

Бесплатно

Одбојка

Бесплатно

Дополнителна информација

7 тениски теретни: осветлување, опрема и часови за тенис - со доплата.

A la carte ресторани / бифе

Турски ресторан, Мексикански ресторан, Кинески ресторан, Рибен ресторан, Италјански ресторан. Работно време: 19: 00-21: 00.
Гостите кои престојуваат 7 ноќевања, имаат право да го посетат турскиот A La Carte ресторан еднаш бесплатно, со претходна резервација.

Сите ресторани имаат кодекс на облекување.

Бар

Pool bar 09: 00-24: 00.
Nazar Bar 18: 00-05: 00.
Dragon Bar (во плажа 12:00 - 24:00.
Beach bar 10: 00-18: 00.
Cafe House 10.30-18.00.

Детски мени

Бесплатно

Диетален мени

Бесплатно

Работно време на главниот ресторан

Појадок 07: 00-10: 30, ручек 12: 30-14: 30, вечера 19: 00-21: 30, грицки 23: 00-02: 30. Во тек на денот (12: 00-17: 00) грицки се служат во snack bars.

Концепт

UAI

Вегетаријанска храна

Бесплатно

Дополнителна информација

Ultra All Inclusive вклучува локални пијалоци и некои увезени пијалоци.
Хотелот го задржува правото да ги откаже настаните или да го смени распоредот на услужните точки и забавата на отворено, во зависност од временските услови.
Пијалоци во шишиња не се служат во сите хотелски барови и ресторани. Пијалоците се служат во чаши.
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.