Ново пребарување

Аеродром во Анталија: 90 км
Веб-страница: www.granada.com.tr
Хотелот е отворен во мај 2010 година
Категорија: 5 ѕвезди
Вид на концепт: Ultra All Inclusive
Површина: 24.000 м2
Вкупен број на соби: 598
Вкупен број на кревети: 1256
Адреса: Alara Turizm Center Okurcalar - Alanya – Antalya
 

Ресторани
• Еден главен ресторан  (затворен: 600 лица, надворешен: 300 лица - вкупен капацитет: 900 лица)
• A’la Carte ресторани: 3 ресторани (со доплата)
• Aqua Snack, Snack ресторан, слаткарница, Chicken house

Базени
Главен базен (1,072 м2 - 140 см)
Базен за деца (106 м2 - 40 см)
Затворен базен за деца (40 м2 - 40 см)
Воден парк, базен (605 м2 - 140 см)
Затворен базен (125 м2 - 140 см)

Мини клуб
Достапно за деца на возраст од 04-12 години (на одредено време)
Јазици што се зборуваат: англиски, германски, руски, турски

Кафулиња & барови> Лоби Бар, Atrium Бар, Pier Бар, Snack Бар, Витамински Бар (спа центар), Ирски паб, Диско.

Конференциски сали и сали за состаноци> 5 Сали за состаноци кои обезбедат ексклузивна услуга за 30-500 гости.

Плажа
• Дрвена платформа (6500 м2)
• Плажа (50 м) со песок и камчиња

Забава
• Дневни игри и анимации, професионални вечерни претстави, турска вечер, специјални емисии и претстави (амфитеатар), жива музика, живот
(6 пати во неделата пијано музика, 1 жива музика)
• Кино, Мини диско, Мини кино

Докторски услуги
Медицинска сестра цел ден (09: 00-18: 00) и повик на лекар со доплата

Shopping Center

•             Jewellery, Boutique, Market, Leather, Rent a Car, Photograph, Bag Shop, Silver Shop, Optics
•             Souvenir shop, Hairdresser

Шопинг центар
• Продавница за накит и сребро, бутик, бутик за кожа, изнајмување на автомобил, фотограв, продавница за чанти, оптика, продавница за сувенири и фризерница

Храна
Појадок / Главен ресторан / 07:00 - 10:00 часот
Доцна појадок / ресторан за ужина / 10:00 - 11:00 часот
Ручек / Главен ресторан / 12:30 - 14:00 часот
Вечера / Главен ресторан / 19:00 - 21:30 часот
Мени за деца / Главен ресторан / 18:30 - 19:30 часот
Диетално и вегетаријанско мени / главен ресторан / На ручек и вечера
A’la Carte ресторани, се служи вечера / 3 ресторани / 19:00 - 21:30 часот
Закуска  / Aqua Snack / 12:00 - 16:00 часот
Снек мени / Snack ресторан / 11:00 - 16:00 часот
Пилешко / Chicken House / 16:00 - 18:00 часот
Слаткарница, сладолед / во слаткарница / 12:00 - 17:00 часот
Полноќна ужина / Главен ресторан / 23:00 - 24:00 часот
Полноќешен појадок / Главен ресторан / 00:30 - 06:30 часот

Пијалаци
Сите локални алкохолни пијалаци, топли и безалкохолни пијалаци / Pier Bar 10:00 - 24:00 часот
Сите локални алкохолни пијалаци, топли и безалкохолни пијалаци / Snack бар 10:00 - 24:00 часот
Сите локални и некои странски алкохолни пијалаци, топли и безалкохолни пијалаци / лоби бар 08:00 - 24:00 часот
Свежи овошни сокови (со доплата) топли и безалкохолни пијалаци (вклучени) / Витаминки бар во Спа центарот 08:00 - 18:00 часот
Сите локални и некои странски алкохолни пијалаци, топли и безалкохолни пијалаци / Atrium Бар 10:00 - 24:00 часот
Сите локални и некои странски алкохолни пијалаци, безалкохолни пијалаци / Диско 23:00 - 02:00
Сите локални и некои странски алкохолни пијалаци, топли и безалкохолни пијалаци / Ирски паб 22:00 - 06:00
Безалкохолни пијалаци, вода и пиво / Минибар во соба, се полни еднаш на ден 10:00 - 17:00 часот
Свежи овошни сокови / Бесплатно само за време на појадок 07:00 - 10:00 часот

Вклучено во концептот

Воден парк 3 водени тобогани кои работат во одредени часови во текот на денот – БЕСПЛАТНО
Стол за бебе – БЕСПЛАТНО
Кино – БЕСПЛАТНО
Диско – БЕСПЛАТНО
Амам – БЕСПЛАТНО
Сауна – БЕСПЛАТНО
Фитнес центар – БЕСПЛАТНО
Пикадо – БЕСПЛАТНО
Маса за тенис (топка и рекети) – БЕСПЛАТНО
Тениски игралишта (Тениско топче и рекети/во текот на денот) – БЕСПЛАТНО
Чадор, душек, лежалка, пешкир – БЕСПЛАТНО
Интернет – БЕСПЛАТНО, во собите и на јавните површини на хотелот
Парна бања – БЕСПЛАТНО
Сеф - БЕСПЛАТНО

 

Ultra All Concept и други бесплатни услуги

• Роденденска торта и организација.
• Организација за годишнина од свадбата.
• Кафе и чај наместен во сите соби
• Посебен концепт за гостите на меден месец, годишнина од брак и сл.
• Бесплатна количка за бебе.
 

Ultra All In Clusive Repeat Guest Concept и други бесплатни услуги

• Ладен шампањ.
• Овошје и вино во соба
• Бесплатно завиткување на багажот.
• Бањарка

 

Услуги со доплата
A la carte ресторан (потребна е резервација - 1 ден претходно)
A la carte рестораните се отворени во одредени денови од неделата – Со доплата
Центар за игри (билјард, куглање и друго) - Со доплата
Масажа - Со доплата
Услуга за перење алишта - Со доплата
Интернет кафе - Со доплата
Доктор и медицинска услуга  - Со доплата
Специјални луксузни пијалаци (Шампања, вино и странски алкохолни пијалаци, пијалаци во шишиња) - Со доплата
Тенис (осветлување) - 10 € на час
Услуга телефон и факс - Со доплата
Spa & Wellness & Thalasso - Со доплата
Услуга во соба - Со доплата
Спортови на вода - Со доплата
Трговски центар (Маркет, Накит, Фризер, Бутик, Фото, Кожа, Оптика и друго) - Со доплата
Витамински бар (СПА, свежо цедени сокови) - Со доплата
Павилјон 09: 00-19: 00 - Со доплата, околу 50 €
Павилјон (со вечера) 08: 00-24: 00 часот - Со доплата, околу 150 € по лице
Изнајмување на автомобил, велосипед, моробајк итн.) - Со доплата
Свежо цедени сокови  - Со доплата


Концепт за меден месец
• Овошна чинија и шампања во соба на денот на пристигнувањето.
• 1 роза на креветот.
• Еден бесплатен појадок во собата.
• 10% попуст за масажа во СПА центарот.
• 10% попуст на павилјони.
 

• Сите активности можат да варираат во зависност од сезоната и времето.
• Хотелот може да ги смени работните часови, услугата и надоместокот за активности кои се наплатуваат доколку е потребно без претходна најава.
• Хотелот работи со кредитни картички од типот на > Master Card, Visa, Eurocard
• Миленици> Не е дозволено
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.