Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Лара

Аеродром:

15 км

   

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

6 стандардни соби.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Платформа:

Дрвен мост.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња, со платформа.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Една бесплатна замена на крпа за на плажа на ден. Втора замена се наплаќа со депозит.
Во зимска сезона плажата функционира согласно временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танци, музички шоуа, натпревари, музика во живо во одредени денови од неделата, еднаш неделно диско на отворено.

Дневни активности:

Спорт и забава, утринска гимнастика, логички игри, часови по танц, степ аеробик, игри во базен.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Изнајмување бебешка количка:

Со доплата.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Базен на отворено (работи од 1 Април) со 50 м2 и 35 цм длабочина. 
Базен на затворено (работи од 1 Ноември до 31 Март) со 16 м2 површина и 35 цм длабочина.
Беби креветче на барање.
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 10:00 до 12:00 и од 14.30 до 17.00 часот. 
Бебиситер на барање. 
Дневни активности: 
- Табла игри 
- Цртани филмови
-Рачни изработки
- Песочно цртање (со доплата) 
- Мини кошарка 
Вечерна забава: 
- Мини диско 
Лунапарк за време на летната сезона.
Аквапарк.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

1 базен на отворено со свежа вода, 3700 м2, без греење.
Базен со тобогани, 275 м2. 
1 базен на затворено (греен од 1 Ноември до 31 Март), 300 м2, (не работи во летна сезона).
Аквапарк (10:00-12:00 / 14:30-17:30): 5 тобогани за возрасни, 3 за деца. Работи до крајот на Октомври.
Базените на отворено и тобоганите не работат во зимска сезона.

Спа центар

Спа центар:

Со доплата.

Амам:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

А ла карт ресторани:

Vapiano: Италијански ресторан, 18:30-21:30. Наплата по мени.
Hashi: Азиски ресторан, 18:30-21:30. Наплата по мени.
Скара ресторан, 18:30-21:30. Наплата по мени.
Морска храна: 18:30-21:30. Наплата по мени.
El Torito: Мексикански ресторан, 18:30-21:30. Наплата по мени. 
Потребна е резервација.

Барови:

Амфи бар: 10:00-21:30. 
Тераса бар: 17:00-00:00. 
Пера лоби бар: Работи постојано. 
Пијано лоби бар: 17:00-00:00. 
Бар на базен: 10:00-00:00. 
Кугла бар: 16:30-00:00. 
Диско бар: 23:45-02:30. 
Пиер бар: 09:30-18:00. 
Тиркиз снек бар: 10:00-16:30.

Оброци во главниот ресторан:

Палас: појадок 07:00-10:00, ручек 13:00-14:30, вечера 18:30-21:00. Шведска маса. 
Палас Бистро: ужина 10:00-11:00, ноќна закуска 00:00-07:00. 

Пијалоците ги служи келнер на маса, освен за доручек. На доручек не се служи алкохол.

Концепт:

Ultra All Inclusive

Детали:

Концептот функционира постојано и вклучува локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед (за ручек и вечера). Во сите ресторани пијалоците се служат во чаша.
Со доплата: одредени локални и увозни пијалоци, свежо цедени сокови, шампањ, флаширани пијалоци, премиум пијалоци.

...

Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.