Ново пребарување

Држава:

Турција

Регион:

Анталија

Област:

Лара

Аеродром:

15 км

Услови за сместување

Домашни миленици:

Не е дозволено.

Соби за лица со инвалидитет:

6 стандардни соби.

Соби за пушачи:

Пушењето во соба е забрането.

Плажа

Крпи:

Бесплатни.

Лежалки:

Бесплатни.

Платформа:

Дрвен мост.

Чадори:

Бесплатни.

Плажа:

Приватна плажа со песок и камчиња, со платформа.

Влез во море:

Песок и камчиња.

Детали:

Една бесплатна замена на крпа за на плажа на ден. Втора замена се наплаќа со депозит.
Во зимска сезона плажата функционира согласно временските услови.

Забава

Дискотека:

Бесплатно.

Вечерни програми:

Професионални танци, музички шоуа, натпревари, музика во живо во одредени денови од неделата, еднаш неделно диско на отворено.

Дневни активности:

Спорт и забава, утринска гимнастика, логички игри, часови по танц, степ аеробик, игри во базен.

Инфраструктура

Амфитеатар:

Достапен.

Доктор:

Со доплата.

Бербер:

Со доплата.

Перална:

Со доплата.

Салон за убавина:

Со доплата.

Продавници:

Достапни.

Кредитни картички:

Мастер кард / Виза.

Паркинг:

Бесплатен.

Изнајмување на автомобили:

Со доплата.

Интернет:

Бесплатен.

Детали:

Достапен е доктор по потреба. Интернетот во лоби е бесплатен (за брз интернет се доплаќа).

Поволности за деца

Детско креветче:

Бесплатно.

Детски столчиња во ресторан:

Достапни.

Игралиште:

Достапно.

Мини клуб:

Достапен.

Базен:

Достапен.

Изнајмување бебешка количка:

Со доплата.

Дадилка:

Со доплата.

Детали:

Базен на отворено (работи од 1 Април) со 50 м2 и 35 цм длабочина. 
Базен на затворено (работи од 1 Ноември до 31 Март) со 16 м2 површина и 35 цм длабочина.
Беби креветче на барање.
Мини клуб за деца од 4 до 12 години, со работно време од 10:00 до 12:00 и од 14.30 до 17.00 часот. 
Бебиситер на барање. 
Дневни активности: 
- Табла игри 
- Цртани филмови
-Рачни изработки
- Песочно цртање (со доплата) 
- Мини кошарка 
Вечерна забава: 
- Мини диско 
Лунапарк за време на летната сезона.
Аквапарк.

Базени

Базен на затворено:

Достапен.

Базен на отворено:

Достапен.

Тобогани:

Достапни.

Информации за базените и тобоганите:

1 базен на отворено со свежа вода, 3700 м2, без греење.
Базен со тобогани, 275 м2. 
1 базен на затворено (греен од 1 Ноември до 31 Март), 300 м2, (не работи во летна сезона).
Аквапарк (10:00-12:00 / 14:30-17:30): 5 тобогани за возрасни, 3 за деца. Работи до крајот на Октомври.
Базените на отворено и тобоганите не работат во зимска сезона.

Спа центар

Амам:

Бесплатно.

Парна бања:

Бесплатно.

Сауна:

Бесплатно.

Масажи:

Со доплата.

Спорт

Билијард:

Со доплата.

Куглање:

Со доплата.

Теретана:

Бесплатно.

Тенис:

Бесплатно.

Пинг понг:

Бесплатно.

Одбојка на плажа:

Бесплатно.

Водни спортови:

Со доплата.

РЕСТОРАНИ

Главниот ресторан

Појадок - диетален бифе, кафе, чај - 07:00 - 10:00

Ручек - диетален бифе, сите пијалоци се служат на маса - 13:00 - 14:30

Вечера - 18:30 - 21:00

Bambino Kids Restaurant

Појадок - 07:00 - 10:00

Ручек - 12:30 - 13:30

Вечера - 18:00 - 20:00

Turquoise Snack Restaurant

Ручек - 12:30 - 15:00

Palace Bistro Restaurant 

Доцен појадок - 10:00 - 11:00

Midnight Snack - 00:00 - 07:00

Palace Patisserie

Слаткарница & пијалоци - 16:00 - 23:30

Food corners

Сладолед, кафе & торта, тост, донер, ќебаб, компир, вафел, пица, сендвич и овошје.

Turkish Tent

Традиционална турска кујна (зависи од временските услуги) - 12:00 - 16:00

Услуга во соба

Мени за храна & пијалоци (достапна 24ч.) со доплата

A’ LA CARTE РЕСТОРАНИ

Vapiano İtalian - A’la Carte Restaurant - италјанска кујна 18:30-21:30 со доплата

Hashi Fareast - A’la Carte Restaurant - 18:30-21:30 со доплата

Lal Turkish - A’la Carte Restaurant - турска кујна 18:30 21:30 со доплата

Deep Blue Sea Food - A’la Carte Restaurant - медитеранска морска храна 18:30-21:30 со доплата

El Torito Mexican - A’la Carte Restaurant - мексиканска кујна 18:30-21:30 со доплата

Teppanyaki Japanese - A’la Carte Restaurant - јапанска кујна 18:30-21:30 со доплата

*** Според кодексот на облекување, гостите кои носат облека на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот.

BARS

Pera Lobby Bar - Beverage Service - Enjoy the relaxing atmosphere and rotation of the earth with a drink at the Pera Lobby Bar. 24 hours

Piano Lobby Bar - Beverage Service - Enjoy the fine atmosphere of our lobby. 17:00-00:00

Pool Bar - 10:00 - 00:00

Pier Bar - 09:30 - 18:00

Terrace Bar 17:00 - 00:00

Turquoise Snack 10:00 - 16:30

Amphi Bar - 10:00 - 21:30

Oxygen Bar - 23:45 - 02:30

Bowling Bar - 16:30 - 00:00

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ

1. Сите пијалоци ќе се сервираат во чаши, нема услуга за пијалоци во шишиња.
2. Сите пијалоци ќе бидат сервирани на масата од персоналот (освен во појадок).
3. Персоналот има право да одбие да служи алкохол, доколку гостинот е под дејство на алкохол.
4. Луксузните увезени пијалоци (12 год+ виски, коњак, бурбон VSOP/XO итн.) и некои други увезени пијалоци, не се вклучени во концептот.
5. Чај, кафе достапно во сите соби.
6. Минибарот се полнува секој ден со без-алкохолни пијалоци и пиво.
7. A la carte рестораните се достапни само со резервација однапред и со доплата.
8. Рестораните a la Carte ќе им служат на гостите во случај да достигнат одреден број на резервации, датумите за работа и времето ќе бидат утврдени според условите на сезоната.
9. Услуга во соба се доплаќа.
10. Сите свежо овошни сокови се со доплата.
11. На гости под 18год. не се служи алкохол.
12. Според кодексот на облекување, гостите кои носат облека на пример шорцеви, костим за капење, папучи, не можат да влезат во ресторанот.
13. Според турскиот закон, пушењето е забрането во затворен простор.
14. Гостите треба до носат алки од хотелот за безбедност и можност за користење на хотелските капацитети.
15. Хотелот има право да направи измени во концептот, без да им даде информации на институциите


Lokacija na mapa

Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.