Ново пребарување

Држава

Турција

Регион

Анталија

Ресорт

Сиде

Аеродром

75 км до аердромот во Анталија

Сместување

Соби за лица со посебни потреби

3 студија

Поврзани соби

Недостапно

Соба за пушачи

Недостапно

Плажа

Крпи за плажа

Бесплатно

Лежалки на плажа

Бесплатно

Чадори

Бесплатно

Област на плажа

Приватна песочна плажа

Должина

350 m

Влез во морето

Песок и камчиња

Напомена

Павилјони на плажа 75 евра/ дневно.

Забава

Вечерна забава

Достапно

Храна

А ла карте/бифе ресторан

CHEF'S KITCHEN (интернационална кујна)-40 евра по лице

 MED KITCHEN (Mедитаријанска кујна), дозволено е слободен влез само  еден пат.

 BEACH CLUB (морска храна), ), дозволено е слободен влез само еден пат.Работно време 19:00 - 21:30.

Бар

Bistro Bar - нонстоп
Pool bar 09:00 - 24:00.
Beach bar 09:00 - 22.00.
Med Kitchen Bar.

Диетално мени

Бесплатно

Работно време во главен ресторан

Појадок 07:00 - 10:00. Доцен појадок 10:00 - 11:00.  Ручек 12:30 - 14:30.  Закуски12:30 - 16:00. Чај/слаткарница  11:00 - 23:00.  Вечера 19:00 - 21:30.  Ноќни закуски  01:00-07:00.

Вегетаријанска храна

Бесплатно

Напомена

Концептот "LUXURY ULTRA ALL INCLUSIVE" е валиден нон стоп concept,вклучува безалкоолни и алкоолни пијалоци од локален карактер, некои увезени пијалоци, свежо цеден портокал за појадок, сладолед.

Инфраструктура

Амфитеатар

Достапно

Лекар

Со доплата

Менувачница

Достапно

Салон

Со доплата

Хемиско

Со доплата

Фризерски салон

Со доплата

Продавници

Достапно

Хотелот прифаќа кредитни картички

Master Card, Visa, American Express

Паркинг

Бесплатно

WiFi

Бесплатно

Услуги за деца

Детски кревет

Бесплатно

Бебешки столчиња во ресторанот

Достапно

Игреалиште

Достапно

Мини клуб

Достапно

Базени

Достапно

Дадилка

Со доплата

Напомена

Мини клуб за деца на возраст 4-12, работно време 10:00 - 22:00. Бебиситерка  - 20 EUR по час

Базени

Надворешен базен

Достапно

Тобогани

Достапно

Спа

Хамам

Бесплатно

Сауна

Бесплатно

Масажа

Со доплата

Спорт

Мини фудбал

Бесплатно

Теретана

Бесплатно

Тенис

Бесплатно

Пинг понг

Бесплатно

Одбојка на плажа

Бесплатно

Водени спортеви

Со доплата

 
Директна соработка

Eurosava соработува со најголемите светски тоуроператори и со директни закупи на соби во хотелите во дестинацијата за да нуди на клиентите квалитетни туристички пакети.

UP-TO-DATE информации

EuroSava останува во контакт со хотели и пансиони, со цел да се ажурираат податоци што е можно побрзо.

Обемот на продажбите

Нашата стратегија е да се продаде што е можно најмногу пакети оnline, кој овозможува намалување на трошоците со промоција на лице место. Нашата понуда е многу разновидна и прифатлива.

Брзо најдете она што ви треба

EuroSava ви овозможува да пребарувате за правата дестинација користејќи брзо и модерно пребарување.

Ниски цени

Нашето задоволство е да ви понудиме што повеќе ниски цени.

Плаќање преку интернет

Ако сте ја избрале вашата дестинација тогаш ќе може да си извршете уплата преку интернет во нашиот сајт,веднаш после конфирмација а не подолго од времетраење од 24 часа а со тоа ке заштедете и време и пари.

Иднината е ONLINE

EuroSava сака да стане најголема онлајн продавница за патување од Македонија, со поврзување на хотелoт со туристите и обезбедување на најниски цени.

Сите информации на едно место

EuroSava е повеќе од портал резервации , тука можете да најдете повеќе за вашата дестинација: знаменитости, други туристички повратни информации и слики.